Skocz do zawartości
puko

[ROM] CyanogenMod 11 dla Drive 1

Rekomendowane odpowiedzi

Poro

Chodzi spoko, ale nie działa mi obracanie ekranu nawet apkami a że mam stłuczony ekran i dopiero kaske będę miał w next tydzień to przydałaby się jakaś łatka do wgrania ma ktoś pomysł albo pliczek z sterownikami sensora ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Zeby gość się nie natrudził :

Co potrzeba :

- root

- miui recovery (na innym nie sprawdzałem)

- paczki z romem CM11 dla drive

- gappsów dla CM11

Instalacja :

1. Jeśli nie masz roota to poszukaj poradnika na forum.

2. Jeśli nie masz miui recovery to poszukaj poradnika na forum. Do recovery potrzebny jest root (pkt. 1)

3. Pobierasz paczkę roma, pobierasz gappsy są też w tym temacie ale warto je przypiąć

4. Musisz wejść do recovery w telefonie, najlepiej pobierz aplikację o nazwie Quick boot -> restart to recovery jak i bootloadera (nas interesuje recovery).

5. Robisz wipe data,cache

6. Wracasz, wybierasz install from zip (external lub internal sd) w zależności gdzie wrzuciłeś sobie paczki.

7. Czekasz na zainstalowanie które trwa bardzo szybko.

8. PO zainstalowaniu nie klikaj restart tylko wyjmij baterię i wyjmij kartę sim wtedy odpal telefon gdyż data jest włączona i może Ci zjeść kasę.

9. Konfiguracja po eng u mnie przynajmniej ale wszystko prosto i przyjemnie.

10. Gotowe masz już CM11.

Wszystko co nie zostało napisane w 'nie działa' jest w tym romie. Jeśli coś pominąłem to jest to spowodowane tym, żę jeszcze nei wymieniłem dotyku i trudno mi się telefon obsługuje.

Nie działa :

- aparat (restart telefonu) zarówno w ekranie blokady - przesuwanie w prawo) jak i ogólnie potem potestuje czy to wina aplikacji aparatu czy sterowników

- nie działa sensor położenia : (( apliakacją do rotacji foce auto rotation nic nie zrobię - ewidentna wina sterownika gsensora.

- baguje na niektórych themesach albo muli radzą sprawdzać żeby potem nie było kłopotów.

- piękny android 4.4.4 eg. w ekranie blokady mam widget z rocket player i wsztystko pozostałe naprawdę swietna sprawa z ekranem blokady, pasek powiadomień etc. bateria procentowo, ładna czcionka ogólnie to co jest w andku 4.4.4 polecam !

Screeny może kiedyś póki mam niesprawy dotyk nie wielę mogę potestować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Dzięki #Pochłaniacz za uporządkowanie tematu. Może to przekleję do 1 wątku i będzie git. Dodam też jakieś screeny. Hmm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom bardzo fajny. Też wam resetuje sys przy uruchomieniu Skype?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Tak, resetuje się. Podobna reakcja jak przy próbie załączenia aplikacji aparatu. Może dlatego że skype też korzysta z kamery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

To wina tego że nie ma sterowników do aparatu albo są wgrane złe. Stawiam na to drugie.

A co do nie działania to obrót nie działa ale myślę że tu wgle nie ma sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kauczu

Pod tym zdjęciem piszą mniej więcej, że: ten smartfon jest wyposażony w JB 4.1, jednakże użytkownicy tego smartfona nie powinni się obawiać starej wersji androida, gdyż w trakcie pisania tego tekstu istniał już custom ROM z KK 4.4.1.

Całkiem niewykluczone zatem, że autor tekstu i zdjęć z powyższego linka poprostu spróbował CM11, tak jak wy :)

Przy okazji znalazłem ciekawy folder użytkownika OngisnadeMod a w nim między innymi:

https://www.mediafire.com/folder/72cy3sd1417zo/

cm-11-20140905-UNOFFICIAL-d5c.zip - wydaje się najświeższy build.

Kto odważny mógłby przetestować i dać znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Jak wgrać ten plik img ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

Wgrywa się go przez recovery. Niestety ja nie umiem wejść do mojego recovery (miui). Telefon staje na napisie Kruger&Matz. Nie wiem co jest grane, wszystko działało jeszcze 3 dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi