Skocz do zawartości
puko

[ROM] CyanogenMod 11 dla Drive 1

Rekomendowane odpowiedzi

zohan85

A nie prościej zainstalować jakaś apkę do restartowania telefonu która z automatu uruchamia nam telefon w recovery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

No tak. Ale jeśli okaże się że testowny rom powoduje bootlopa np? Jak wtedy wejdę do recovery skoro teraz nie potrafię? Telefon uruchamia się teraz normalnie, nie mam dostępu do recovery. Próbowałem wgrać od nowa miui recovery, ale nie pomogło.

---------- Post dołączono o 11:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Dobra. Próba instalacji tego nowego Cyanogena wywala błąd: "Warning: No file contexts. This package is for "d5c, msm8x25q,d5,msm8x25q_d5" devices; this is a msm8x25q_smartfen".

Error (...) status 7

Pewnie trzeba coś zmienić w plikach instalacyjnych romu, żeby nie krzyczał że to niewłaściwe urządzenie.

Hmm....

Chyba trzeba zainstalować ten plik philz_touch(...).img to jest recovery.

Tu jest wątek http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2201860

Chyba dopiero z niego da się ten rom ruszyć. hmm? jak wrócę z pracy to popróbuję.

Edytowane przez puko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Instalacja działa bez problemu, teraz zrobię to już z wipem :D i obczaje jak wgrać ten img. pis joł

Potem napisze co się zmieniło.

Co do rady zohana jest apka quick boot i działa jak trzeba 4 opcje w tym reboot do recovery i do bootloadera.

U mnie i tak działa przytrzymanie przecysiku głośnośc w górę i powera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    puko

U mnie wywala ten błąd co pisałem wyżej :-( ciekawe czemu.

Po kilku godzinach walki, stwierdzam że nie da się tego romu zainstalować ani przez miui recovery ani przez philz_touch recovery (te które jest do ściągnięcia z tym romem). Poprawiłem plik updater-script, dopisując linijke z nazwą naszego fona: msm8x25q_d5c_smartfren, ale dalej pojawia się błąd: Warning: no file_context set_metadata_recursive. Wyczytałem że trzeba nowsze recovery. Ktoś ma jakieś recovery na naszego fona?

Edytowane przez puko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Nie smutaj bo wgrałem i nie zauważyłem żadnych zmian.

Do tego aparat jak nie działał tak nie działa no i żyroskop też.

Wszystko inne takie jak w poprzedniej wersji czyli wizualnie i funkcjonalnie bez zmian.

Może jakieś poprawki baterii czy stabilności ale nie jestem w stanie tego wychwycić - jednym słowem nic nowego.

I mogli by tego apollo player wywalić bo to jedna wielka kaszanka a nie player muzyczny :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

@edit bardzo wazny :

cm-11-20140905-UNOFFICIAL-d5c.zip - wydaje się najświeższy build <-- ten rom baguje baterię, nie wgrywajcie tego bateria schodzi jak szalona do tego telefon przez noc naładował się do 70 % co jest niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM11 wywala android.core.phone po nieodebranych połączeniach. Potem pozostaje format, przynajmniej u mnie występuje taki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

U mnie wszystko okej.

Natomiast czasami laucher się zawiesza wywala go i chwile potem apka się uruchamia od nowa i już jest wszystko git.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdy już będzie w pełni sprawny rom to dajcie znać wtedy go zainstaluje,bo co chwile instalować coś innego to żmudna praca ponieważ mam sporo aplikacji zainstalowanych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Polecam SnapPea co prawda nie wiem czy przenosi dane z apek natomaist po podlaczeniu fona zaznaczasz sobie wszystko i eksportują CI się wszystkie apk do jednego folderu.

Jeśli potem zaintalujesz roma i z wlaczonym tym programoem podlaczysz do go pc z debugowaniem to :

wybierają apps i import i wskazująć cały folder nie robisz praktycznie nic nawet potwierdzać instalacji nie trzeba : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi