Skocz do zawartości
pestka772

Omega OASS45 (S45 4,5)- opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji z tego że potrzebowałem jakiegoś telefonu na szybko natrafiłem na taki model Omega OASS45 , niestety mało informacji w necie, jedynie oferty sprzedaży, więc ten temat będzie pomocny dla innych ;).

Ogólnie telefon sprawia wrażenie masywnego wahałem się miedzy Overmaxem Aim a tym i zdecydowanie lepiej wykonany jest S45 i troszkę tańszy (Real Aim 449zł S45 439zł a na portalu aukcyjnym widziałem nawet za 369zł z darmową wysyłką ;) ).Ekran ładny IPS chociaż o dziwo producent się nie chwali tym na opakowaniu jak to u innych bywa a szkoda bo można się w błąd wprowadzić.W zestawie mamy:

-telefon

-bateria (tylko 1400mAh ale jak na pierwsze godziny używania sprawuje się dobrze, mniej ubywa niż 2000mAh w Starze W450)

-ładowarka (typowa chińszczyzna 500mAh nawet nie rozpakowana:P)

-kabelek usb nawet długawy (kiedyś podam dokładny wymiar:P)

-zestaw słuchawkowy (wygląda nawet nawet ale jeszcze nie testowałem)

-papierki (gwarancję, instrukcja)

-etui flip cover ;) co jest miłym zaskoczeniem chociaż nie lubię etui tego typu ale fajnie że dali.

-folia ochronna na ekran (do samodzielnego montażu schowana na samym dnie pudełka, a folia transportowa gruba i kolorowa z rysunkami ciężka do oderwania :P)

Więc praktycznie standardowy zestaw plus etui , zabrakło dodatkowych paneli tylnych itp ale szczerze po co komuś ileś tam klapek:P.Po paru godzinach używania mogę stwierdzić że jakość rozmów jest przyzwoita, 3G,wifi BT działą prawidłowo, ekran poprawnie reaguje na dotyk, jedynie nie działa czujnik oświetlenia może z winy braku sterowników trzeba będzie napisać do importera, a czujnik pola magnetycznego chyba nie podaje dokładnych pomiarów być może też wina sterowników, za to czujnik zbliżeniowy działa prawidłowo (niby banalna rzecz ale źle działający w W450 potrafił zdenerwować:P), żyroskop też poprawnie działa.A i GPS szybko wychwytuje sygnał satelity (bo W450 nie nadaję się praktycznie do niczego).Co do aparatu to jak w takich budżetówkach coś tam robi szału nie ma ale jest i może się przydać, dioda doświetlająca nie należy do najmocniejszych ale jako latarka zawsze się przyda jedynie denerwujące jest lagowanie podglądu aparatu pewnie da się to jakoś naprawić, filmy wiadomo szału nie ma.Brak diody powiadomień, ale są podświetlane klawisze więc można ich użyć do powiadomień.

Ogólnie jestem zadowolony zobaczymy jak będzie się spisywać po dłuższym czasie, będę pisać swoje uwagi i spostrzeżenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie odnosnie tego telefonu, bylbym ci bardzo wdzieczny jesli sprawdzilbys czy posiada on dotyk 5-punktowy oraz czy mozna instalowac wieksze aplikacje na karte sd takie jak gta 3. Moglbys tez wrzucic jakis film i kilka zdjec zrobionych tym telefonem oraz podac jaki wynik jest w antutu chodz wydaje mi sie ze bedzie to kolo 17/18k pkt. Z gory dzieki za odpowiedz. Bardziej interesuje mnie pierwsze zdanie niz drugie, wiec potraktuj drugie zdanie jako podpowiedz ktor mozesz ale nie musisz zalaczyc do tego postu. Dziekuje Ci tez ze napisales taka krotka recenzje ktora jest przydatna i namawia do kupna tego telefonu a nie podobnego mu blizniaka ;D

Dobrze ze istnieja ludzie tacy jak ty ktorzy nie patrza na firme tylko na wydajnosc i funkcjonalnosc telefonu ;))

Edytowane przez wojtacha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, posiada 5 pkt dotyk, i ogólnie działa dokładnie, w antutu zdobył 18900 pkt, a co do gier nie praktykuje zbytnio, ale po urlopie postaram się sprawdzić bo teraz zbytnio nie mam jak, tak samo filmik zrobię dopiero za tydzień. A GPS działa bardzo dobrze, lapie szybko fixa i nie gubi, prędkości nie zaklamuje i bateria starczyla na cala drogę nad morze (ponad 5 h) i jeszcze zostało ze 30 %.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za szybka odpowiedz ;) wow mimo slabej baterii i tak wytrzymal 5h co w porownaniu do k&m move z ekranem 4 cale i taka sama bateria nie bylo mozliwe zeby wytrzymal 5 h urzytkowania xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam byłem zdziwiony ;-) fakt że ekran nie był na full jasność ustawiony ale i tak dobry wynik. A Folia ochronna z zestawu jak to w większości tel słabej jakości momentalnie złapała rysy (najlepiej zostawić ochronna montażowa tyle ze zasłania przednią kanere). A Move starsze bebechy ma to samo w Pentagram Combo na małej baterii ledwo starczyla do końca pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porownywanie tych modeli to wyglada mniej wiecej tak jakby porownac najtanszy intel celeron do amd fx, zreszta nm robia swoje 45nm vs 28nm w dodatku lepiej zarzadzajacy uklad graficzny i cortex a5 vs a7

Edytowane przez wojtacha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż do normalnego używania na Combo nie mogę powiedzieć złego słowa nie było lagow itp gorzej jak ktoś chciał grać w gry. A co do Omegi to proponuje spr na początku wyświetlacz chyba jak to we wszystkich budżetowych tel bad piksele występują wczoraj przypadkiem odkryłem z 5 pojedynczych jak tel całkowicie mi padł :-P i po podłączeniu ladowarki wyskoczył ciemny ekran z Bateria. Szczerze nie przeszkadzają bo są tylko na czarnym ekranie i widoczne na pełnym podświetlaniu i widoczne pod odpowiednim kątem. Chyba to standard z tymi pikselami w takich tel w Combo tez było ich sporo a nie którzy mieli więcej niż grzybów w lesie :-D w Vertisie 01 też się pojawiały. A jeszcze jeden mały szczegół wszedzie podane jest 4x1,2 procek ale w antutu, cpu-z podaje 4x1,3 ;-) aż dziwi mi skromność omegi albo mega niewiedza :-D 430b574a72aa49efad21c930c758d8b7.jpgbd2677ff1c6ffd546fd1ea96303b1875.jpg

Edytowane przez pestka772

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niezle jak na taki tani telefon xD 19k pkt. Widziales nowa wesje overmaxa expi 1.2 taki sam tylko ma wieksza bateria, mam jeszcze prosbe nie moglem nigdzie znalezc jego wymiarow moglbys je sprawdzic. Bylbym ci wdzieczny kolejny raz xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj to słabo szukałeś :-P Wymiary: 133 x 65 x 9 mm na stronie sklepu platinet są podane, osobiście nie mam jak na chwile obecna sprawdzić ale wydają się poprawne, telefon fajnie zgrabny, dobrze leży w dłoni. Też myślałem o Expi 1.2 bo 1 słaby był choć z wyglądu i dotyku ok ale nie było pod ręką więc padło na Omega ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukałem na tej stronie ale nie moglem znalezc tylko s50 a to inny model w ktorym miejscu go znalazles. Ta firma jest gwarantem tego telefonu czy apollo, bo na aukcji pisze ze apollo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi