Skocz do zawartości
pestka772

Omega OASS45 (S45 4,5)- opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ciesze się że mogłem jakoś pomóc ;-) a sprzęt niech służy bezawaryjnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Również jestem zainteresowany tym smartfonem. Biorę jeszcze pod uwagę myPhone FUN2 tylko ze ma słabsze parametry, ale dobrą baterię. Odnośnie Omegi S45 mam trzy ważne dla mnie pytania.

1. Ile trzyma bateria podczas mało intensywnego używania (kilka rozmów i smsów dziennie)

2. Czy dobrze łapie fixa i jak się sprawuje nawigacja w tym telefonie

3. Jak sprawuje się z aero2?

Ps. Co sądzicie o jego konkurencie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Baterii ja używam dość mocno tel na dwóch kartach więc często musze go doładować (z każdym tel tak miałem ), co do GPS pisałem wcześniej lapie szybko i działa stabilnie. Co do aero nie spr jeszcze bo mam kartę internetową z plusa ale myślę że powinno wszystko działać. Co do konkurencji to myślę że jak się kupi z portalu aukcyjnego za te 369 zł to nie ma lepszej oferty no chyba ze w okazjach coś się pojawiło. Ale wiadomo wybór należy do każdego, ja tam jestem zadowolony choć zapłaciłem trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myphon fun 2 wydaje mi sie slabszy poniewaz ma ekran o rozdzielczosci 400x800 w dodatku nie ma ips ;/ slabszy procesor gorsza grafika mniej ramu jedyne co lepsze to bateria i szybkosc transferu w 3g jak juz to konkurent dla tego fona to overmax expi 1.2

---------- Post dołączono o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Jak jest z rozmowa w omedze? Najwazniejsza funkcja telefonu a ja sie nie spytalem xD bo myphone ma dobre dosyc opinie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki szczegół jakość rozmów :-P nikt nie narzekał że mnie słabo słyszy, ja natomiast słyszę wyraźnie, może nie najgłośniej ale w końcu rozmowy z kruger&matz Drive są do zrozumienia bo dzwoniąc z Overmaxa vertis 01 często słabo słyszałem albo nie wyraźnie chociaż mój tel miał problemy z zasięgiem i to może dlatego.

Ten Fun 2 to dla mnie totalna budżetowa opcja, dwa rdzenie i 512 MB RAM To już poważny minus a jeszcze brak IPS do tego, bateria tylko o nie całe 400 mAh wiec też szału nie będzie jak układ jest prada zerny. A jeżeli chodzi o transmisję danych to fakt słaba (jeżeli chodzi o luczby) bo praktycznie każdy kupuje taki tel do aero 2 wiec to nie problem ;-) Ciekawa opcja to myphone cube sam chciałem go kupić w realu za 549 zł ale niestety już brakło ale i tak też ma swoje bolączki jak każdy sprzęt ;-)

Edytowane przez pestka772

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrym jeszcze konkurentem jest kruger&matz drive 2 zaleta 2 baterie, dobry soc od qualcomma(lepszy gps), mocne szklo dragontrail a reszta podobna do omegi gorszy ma ekran mniejsza rozdzielczosc ale i tak mediatek jest bardziej wydajny w grach xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale na qualcommie jest jedną poważna wada (przynajmniej dla mnie) brak możliwości przełączania trybu 3g pomiędzy slotami, a i ekrany w Drive nie są takie mocne ;-) i druga wersja miała problemy z dotykiem i czymś tam jeszcze ale ogólnie dobry tel (mialem 1).Jeszcze o omedze mogę powiedzieć że ma fajną obudowę tzn nie skrzypi jak to było w vertisie, Drive, Combo, w450, a i są inne napisy niż na zdjęciach w internecie (na aukcji i w sklepie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe ile mi wytrzyma move dal rade 8miesiecy xD, move tez skrzypial i mnie to denerwowalo w dodatku taki zabawkowy wyglad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To samo co Combo :-P mi to ekran padł znaczy się go zabiłem ale miałem ubezpieczenie na szczęście ;-) To przesiadka na S45 będzie ogromną sam ekran robi robotę kolory, kąty widzenia i dotyk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wedlug mnie lepszego fona nie ma do 350zl antutu 19k pkt android nie spolszczony do końca tak jak kazdy budżetowiec ale dziala dość szybko etui jakieś tam jest nie najlepsze ale może być bateria wydaje być się dobra zasięg ok jakość rozmów tez glosnosc audio na sluchawkach jak i wbudowanym ok zdjęcia ok jutro wrzuce film i kilka zdjec, GPS nie e sprawdzalem ale kolega sprawdzali i bylo ok zasięg Wi-Fi dobry, jakość zastosowanych materialow dobra aplikacje instaluje na SD wedlug mnie udany zakup ale mam go jeden dzień XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi