Skocz do zawartości
Dys_is_maj_destynejszyn

Telefon nie wstaje po edycji pliku build.prop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zrobilem to co jest napisane w tym poradniku

http://forum.android.com.pl/f1053/jak-kupiae-pobraae-niekompatybilnae-aplikacjae-ze-sklepu-google-play-198938/index11.html

I telefon sie nie uruchamia.

Tzn wlacza sie, po pojawia sie logo LG, logo znika, podswietlaja sie klawisze i nic sie nie dzieje dalej.

Mam w /system kopie pliku, ale nie wiem jak sie do niego dostac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LukeSw

A po edycji ustawiłeś ponownie prawa dostępu na 644? Niektóre edytory przy zapisie pliku zmieniają uprawnienia.

Ja też popełniłem taki błąd i nie sprawdziłem przed restartem, ale na szczęście spod recovery mogłem przestawić z 777 na 644. Taką możliwość daje TWRP. Możliwe też, że ten sposób zadziała na LG: Guide to fixing a soft brick after editing build.prop (ale nie mam jak sprawdzić).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Jak masz custom recovery to wejdź tam, podepnij telefon i módl się, żeby adb ci go widziało. Jak widzi to przez adb shell przywracasz kopie.

EDIT: ... i nadajesz uprawnienia :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety mam zwyklego softa, bo mam zablokowany BL. Wszedlem do android commanderem, niby wszystko wykrywa, niestety nie wykrywa roota, nie chce od nowa stawiac sytemu, bo w tym telefonie mam wszystko

Wgralem system awaryjnie. Dobrze ze nie przeczytalo mi go jako S3, dopiero bylby problem.

Edytowane przez Dys_is_maj_destynejszyn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, chciałem zmienić rozdzielczość w build.prop. Po zmianie i ponownym uruchomieniu tel wyskoczył mi błąd "ekran główny nie może się załadować" i na telefonie nie można było nic zrobić. Miałem kopie tego pliku na kompie i za pomocą ADB zmieniłem uprawnienia i nadpisałem plik. Po restarcie tel pojawia się logo LG i dalej czarny ekran. Nie mogę nic zrobić. Miał ktoś podobny problem? Jest jakaś opcja naprawy tego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok dzięki, dziś spróbuje. Tylko nie wiem czy przejdzie wczoraj coś podobnego próbowałem i jak miałem tel w trybie service mode dochodziło do 20% i krzyczało żeby uruchomić telefon a po uruchomieniu nie widzi go na kompie. Już wiem, że zapomniałem prawa tego pliku. W service mode ADB działa tylko nie mam znów uprawnień roota żeby zmienić prawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

ja tez zmieniłem kiedyś, i jak zamykałem okienko to po chwili się znowu otwierało, włączyłem bluetooth i przesłałem sobie na fona innego launchera (nie mogłem wejść w żadnego menadżera plików), launcher się zainstalował, z niego znowu zmieniłem dpi na stockowe 240

Napisane używając SwiftKey, zaszyfrowane Enigmą i wysłane kablem Ethernet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi