Skocz do zawartości
adamek777

LG G3 32GB / 3GB RAM W opcjach wyboru trybu sieci nie mam opcji LTE

Rekomendowane odpowiedzi

1.09.2014 zakupiłem model LG G3 w wersji 32gb. Wcześniej posiadałem starszy model LG, więc byłem zmuszony do wymiany karty na micro sim (PLAY). Problem polega na tym, ze w opcjach wyboru trybu sieci nie mam opcji LTE.

W innych modelach (16gb) wiem, że takowa opcja jest.

W moim przypadku jest tylko następujący wybór:

"- automatyczny GSM/WCDMA

- Tylko WCDMA,

- Tylko GSM".

Bylem dziś w komisie, w którym zakupiłem telefon i moja karta została sprawdzona na innym telefonie (nexus 5), LTE działało. Kartę sprawdzono również na innym telefonie LG G3 i problem był taki sam, a wiec należy wykluczyć opcje ze jest problem z moim egzemplarzem,

Pojechałem do innego punktu i powiedziano mi ze problem polega na wersji oprogramowania, moja wersja to

V10i-SEA-XX, człowiek w komisie powiedział ze wymiana oprogramowania na wersje "V10h.." rozwiąże sprawę.

Podobno wersje 32gb tego modelu nie są sprowadzane na rynek Polski, co może mieć jakieś znaczenie. Nie jestem w stanie zaradzić tej sytuacji i chyba będę zmuszony oddać telefon do komisu, a oni są w stanie wysłać telefon do swojego serwisu i może tam uda się przywrócić łączność LTE.

Pytanie moje polega na tym, czy ktoś spotkał się już z taką sytuacją i wie jak rozwiązać ten problem?

Edytowane przez adamek777

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Wersja PL jest. Sam taką zakupiłem w komputroniku. Nie wiem jakiego pochodzenia jest ten egzemplarz. Możesz oddać na zmianę oprogramowania i powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze mówią w komisie zmiana softa na eur 10h rozwiąże sprawę. Twój tel jest z rynku na Singapur i dlatego nie działa lte.

Możesz to zrobić sam jest poradnik jak wgrywać flashtoolem oprogramowanie jest to bardzo proste, zaoszczędzisz trochę czasu i się czegoś nauczysz.

Edytowane przez marekdabro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Up @@marekdabro

a mozesz mi powiedziec jak moglbym to sam zrobic??

---------- Post dołączono o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Up @@Marcin

1949

Edytowane przez ArEk335
    Nie cytujemy całego poprzedzającego posta,tylko piszemy @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli to bedzie ta wersja APOL D85510H_00 http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downlo...D85510H_00.kdz ?

---------- Post dołączono 05-09-14 o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano 04-09-14 o 23:37 ----------

wgralem nową wersję softa APO D85510H_00, wszystko poszlo sprawnie i szybko jednak dalej jest ten sam problem co byl, nic ta zamiana nie dala... macie jeszcze jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz nie mogę tego poszukać bo klikam z telefonu. Ale popatrz w dziale G2. Jak się domyślam, rozwiązanie będzie podobne.

Wysłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rowiazenie jakie dalem koledze na priv( nie odp wiec nie wiem czy zadzialalo) do wstukanie w dialerze kodu 3845#*855# i wybranie w opcjach lte wtedy powinno zaskoczyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jestem w podobnej sytuacji. Wyskoczyło LTE-only Czy to znaczy ze bedzie tylko LTE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w tą opcje dalej w "modem setting" > "rat selection" > "gsm/wcdma/lte auto" i powinno byc ok po restarcie.

Edytowane przez marekdabro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi