Skocz do zawartości
olo8888

Android 4.2.2 dla FunTab 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prezentuje wam Androida 4.2.2 AOSP dostosowanego dla FunTab 10.1 z Orange

Więcej info Zapraszam na moja strone

https://plus.google.com/109024379191366776018/posts

Info o Romie z dnia 19.09.2014r

BootLoader 1.34v

CWM 6.0.2.1 recovery

System ext4

Init.d obsługa

Kernel modules

CPU-Tweaker

max 64Gb obsługa kart

i wiele innych rzeczy

Błędy - brak

Rockchip Batch Tool

Wybieramy plik z romem

W Connected device musi się świecić na zielono

Włączamy RESTORE

Po skończeniu automatycznie uruchomi Ci się CWM

i potwierdzamy "yes - install untrusted zip" po zrobieniu

zrób "wipe-data/factory reset" i też dajemy "yes"

teraz "reboot system now" czekaj ok 5min aż się wszystko ustawi

Gotowe

WAŻNE

Bateria naładowana do minimum 70% !!

system plików zostaje zmieniony wszystko z tableta kasuje się

Rom nie jest od ORANGE jest to moja własna praca i godziny przed monitorem

Pozdrawiam

Olaf

Link do wszystkiego(czasami mogą być problemy z pobieraniem bo serwery nie wytrzymują) -

post-47046-14255753206026_thumb.jpg

Edytowane przez olo8888

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem. System śmiga. Start znacznie szybszy - 12-15 sekund. Nie wiem tylko w jaki sposób udało ci się wyciągnąć w Antutu prawie 18 500, u mnie max to 17 500. W Quadrant 4200. Zastanawiam się czy jest sens stosować dodatkowo któryś z programów:

[MOD] Blend Booosted | Android | XDA Forums

[MOD][TWEAKS][sCRIPTS] XTweaks V2.0 (08-27-2… | Android | XDA Forums

[MOD][sCRIPTs][TWEAKs]Fly-On ModV5.0 Alpha2… | Android | XDA Forums

[V6U9RC13]For Your Lag(4x) Do it good, Good,… | Android | XDA Forums

zastanawia mnie również kwestia OC grafiki. O ile dobrze pamiętam to nasza grafika ma taktowanie 250Mhz podczas gdy maksymalne dla niej taktowanie to 600 Mhz. Czy istnieje możliwość zwiększenia taktowania poprzez zmianę sterownika od mali czy też de dane musza być wkompilowane w kernel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moim zdaniem nie ma sensu bo 17/1800pkt to zdaje się już max co idzie wyciągnąć bez kernela z OC.

rkpatchomatic tool - overclock binary rk3066 kernels tutaj masz opis OC CPU I GPU dla rk3066 tylko tak jak mówię OC grozi spaleniem tableta a podzespoły zamontowane w nim nie są dobrej jakości idzie to zauważyć przy niskim poziomie baterii

Jeśli chcesz max z tableta to włącz performance dla procka

a żeby kernel robić to najlepiej na linuxie znowu

dezaktywuj aplikacje które nie używasz itd sprawdź czy masz włączone Renderowanie na GPU powinno być włączone bo tak ustawiłem w build.tylko nie ruszaj MSAA

Edytowane przez olo8888

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

znalazłem takie drivery do mali Open Source Mali-200/300/400/450 GPU Kernel Device Drivers - Mali Developer Center Mali Developer Center

Więc zamiast kompilować kernel z oc procesora może zrobisz tylko oc grafiki do tych 400 Mhz i Oc pamięci

Znalazłem też takie coś ale nie wiem czy na naszym tabie to coś poprawi

http://sxdevelopers.blogspot.in/search/label/Mali-400?&max-results=5

Edytowane przez Outsider30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz może i nawet ten oryginalny kernel ma odblokowane wszystkie możliwości OC ale to wszystko trzeba robić na linuxie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo prosze o lopatologiczna instrukcje jak wgrac ten rom, bo nie daje rady-roota mam, nie rozumiem tego:folder wgrac do clockworkmod/backup najlepiej na karcie sd i przywrocic kopie. Jak wchodze w recovery to mam cos takiego: android system recovery <3e>, recovery system v4.1-pieknie dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozpakowujesz na komputerze archiwum z 1 postu funtab 10.1 4.2.2 BY Olo.rar . Podpinasz tableta do komputera. Na tablecie na karte microsd (nie mylić z pamięcią wewnetrzna tabletu) przegrywasz z rozpakowanego archiwum cały katalog clockworkmod. Następnie wgrywasz działające recovery wg tego tematu http://forum.android.com.pl/f1177/funtab-10-1-cwm-krok-po-kroku-399082/ gdy teblet uruchomi sie ponownie w trybie recovery najpierw robisz kopię aktualnego systemu (strzałkami od głośności poruszamy sie po menu a włącznikiem zatwierdzamy) . Wybierasz "backup and restore" a następnie - "backup to external sdcard". Po utworzeniu sie kopi zapasowej wybierasz "restore from external sdcard", "2014-09-04.19.40.31" i potwierdzasz. Po przywróceniu kopi wracasz do głownego menu recovey i wybierasz "reboot system now" i to by było na tyle. Bardziej łopatologicznie już sie nie da.

---------- Post dołączono o 06:14 ---------- Poprzedni post napisano o 05:39 ----------

Dla osób z małą szybkością łącza lub z limitami umieszczam ten sam rom tylko przepakowany z większą kompresją waga 278MB. Mam nadzieje ze Olo8888 się o to nie obrazi. https://drive.google.com/file/d/0B_2M43H0JYeQeHRwZlJIVGw0eDQ/edit?usp=sharing

Edytowane przez Outsider30

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bardzo prosze o lopatologiczna instrukcje jak wgrac ten rom, bo nie daje rady-roota mam, nie rozumiem tego:folder wgrac do clockworkmod/backup najlepiej na karcie sd i przywrocic kopie. Jak wchodze w recovery to mam cos takiego: android system recovery <3e>, recovery system v4.1-pieknie dziekuje za pomoc

nie masz wgranego CWM.wgraj CWM instrukcja jest na forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedzi, zastosuje sie do instrukcji podanej przez Outsider30, pozdrawiam

---------- Post dołączono o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Witam ponowni-wgralem w/w rom, ogolnie lepiej sie prezentuje, jest szybszy,ale jest cos takiego: jak zainstaluje aplkacje np.gmail i chce uruchomic to pojawia sie komunkat- niestety aplikacja gmail zostala zatrzymana-zglos lub ok,nie wiem co z tym zrobic-przedtem tego nie bylo,drugie pytanie-system widzi karte microsd jako nandflash, a pamiec co przed wgraniem byla pamiecia nandflash jest teraz jako karta sd-tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi