Skocz do zawartości
linuxiarz

Flashowanie stockowego romu KDZ/unbrickowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Autorem poradnika jest quangnhut123, ja jedynie tłumaczę go na nasz język. Link do oryginalnego tematu

Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem:
    1. Wszystko wykonujesz na własne ryzyko. Jakby cokolwiek poszło źle ani ja, ani autor, ani nikt z tego forum (poza tobą) nie będzie odpowiedzialny za twoją porażkę.
    2. Flashowanie KDZ usuwa roota i recovery!
    3. Flashowanie KDZ nie powoduje wipe. Jeżeli po wykonaniu poradnika twój telefon będzie wpadał w bootloopy, należy wykonać hard reset. Zalecam wykonanie backupu przed podjęciem jakichkolwiek dalszych kroków.

Więc do dzieła :D!

1. Pobieranie pliku KDZ:

Aby pobrać KDZ na stronie: Stock ROM / Firmware | For LG Phones & Tablets należy wpisać swój numer IMEI (aby go poznać należy w dialerze wpisać kombinację *#06#) i wcisnąć przycisk Download. Wygeneruje to link do pliku KDZ przeznaczony dla twojego telefonu. Po pobraniu zalecam wykonanie kopii pliku KDZ, po flashowaniu może zostać automatycznie usunięty.

2. Środki ostrożności:

-Przed rozpoczęciem flashowania konieczne jest odszyfrowanie partycji systemowej oraz karty SD, jeżeli były zaszyfrowane.
    -Tymczasowo wyłącz ad-blocka w przeglądarce (nie mam pojęcia po co).
    -Uruchom pokazywanie ukrytych plików i skasuj folder LG Mobile Tool z katalogu C:\ProgramData\.
    -Uruchom tryb debugowania USB.
    -Zezwól na instalację programów z nieznanych źródeł.
    -Jeżeli masz zainstalowany "Lookout Security Antivirus" usuń go bądź przynajmniej dezaktywuj. Ten program znany jest z częstego przerywania połączenia i procesu rootowania telefonu.
    -Odłącz wszystkie niepotrzebne urządzenia USB.
    -Przypominam o backupie.

3. Potrzebne programy:

LG_Flash_Tool_2014.zip
    LG Support Tool

4. Instalacja sterowników LG:

Uruchom B2CAppSetup.exe jako administrator. zaakceptuj a pojawi się okienko.Naciśnij OK. Teraz podłącz swój telefon do komputera w trybie LG Software (instrukcje są w oknie programy po polsku). Aplikacja powinna go wykryć. Teraz wybierz "Zainstaluj sterownik USB". To powinno automatycznie wyszukać i zainstalować odpowiednie sterowniki. Jeżeli przycisk zmienił kolor na szary, znaczy to że sterowniki już zostały zainstalowane.

Po instalacji sterowników zaleca się zrestartować komputer!

Teraz podłącz telefon w trybie download (aby uruchomić telefon w tym trybie należy do WYŁĄCZONEGO telefonu trzymając Vol+ podłączyć wtyczkę USB i trzymać klawisz aż do pojawienia się napisu "download mode")

Pozwól systemowi wykryć i zainstalować nowe urządzenia. Jeżeli wszystko poszło dobrze, w menadżerze urządzeń powinny pojawić się dwie nowe pozycje.

Po zainstalowaniu urządzenia ODŁĄCZ telefon.

5. Rozpoczynanie flashowania:

-Wypakuj LG Flash Tool 2014.zip do katalogu C:\.
    -Wejdź do folderu z aplikacją i uruchom LGFlashTool2014.exe jako administrator.
    -Pojawi się okno LG Flash Tool 2014.
    -Zaznacz "3GQCT" w "Type of Flash".
    -Zaznacz "EMERGENCY" w "PhoneMode".
    -Wybierz swój plik KDZ w "Select KDZ File".
    -Naciśnij przycisk "Normal Flash".

UWAGA: Nie zmieniej nazwy plików KDZ (Powinien się nazywać mniej więcej tak: "D41010a_00.kdz" wszystko zależy od modelu.)

-Teraz po prostu wciśnij "Start".
    -Teraz pojawi się okienko: "Select country and language". Na wszelki wypadek radzę zaznaczyć: "Different Country" i "English" a następnie wcisnąć "OK"
    -Program uruchomi LG Mobile Support Tool
    -Po kilku sekundach pojawi się informacja: "The phone is disconnected from PC." ("Telefon jest odłączony od komputera"). Nie należy wciskać czegokolwiek.
    -Teraz podłącz telefon w download mode i wciśnij przycisk "retry" ("ponów próbę").
    -Proces flashowania został rozpoczęty, jeżeli posiadasz włąściwy plik KDZ, powinno obyć się bez błędów.
    -Proces może chwilkę potrwać, dlatego zalecam zrobienie sobie herbaty, albo czegokolwiek byleby nie korzystać z komputera ani nie dotykać telefonu. Po skończonym procesie flashowania telefon automatycznie się zrestartuje.
    -Po zakończonym flashowaniu możesz odłączyć telefon i zamknąć aplikacje.

Edytowane przez linuxiarz
    • Lubię to! 15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czif

po sflashowaniu wszystko tak jak bylo, aby roota nie ma

Edytowane przez czif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JosacK

Po przejściu z CM należy zrobić ręcznie factory reset inaczej bootloop.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już się poddaje. Utknąłem w jednym miejscu. Szukałem rozwiązań, pobierałem wszystko co może rozwiązać problem i nadal nie działa.

36077266279891857472.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwsza moja myśl: przeinstaluj sterowniki

Gdzieś na forum było napisane, aby wyczyścić też wpisy. Wystarczy poszukać info o sterownikach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na G2 mini(podobno działa) zrobiłem wszystko tak jak jest opisane i od kilku minut w kółko mi się on włącza i jest logo lg i dzwięk i tak w kółko. Czekać czy co?

/Dobra już mam, trzeba było wyjąć baterie i zrobić factory reset :P

Edytowane przez chomikx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem mam. Nie mogę się pozbyć brandu dlateo wgrywam trzecie z rzędu oprogramowanie, lecz pojawił się problem - nie mogę wejść w tryb download ani recovery bo zrobił się bootloop. Normalnie telefon można włączyć lecz w DM nie da się wejść, ktoś pomoze?

---------- Post dołączono o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

EDIT: DM poszło ale brand nadal jest, co ciekawe z Plusa a karta SIM z sieci play :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mam sprawdzić ten numer imei jak zatrzymuje mi się na lolu lg ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakac93

Naklejka pod baterią lub na pudełku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi