Skocz do zawartości
linuxiarz

Flashowanie stockowego romu KDZ/unbrickowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam problem z tym że nie mogę połączyć telefonu z pc w trybie LG Software. Mam rom Crystal Pa a tutaj nie wyskakuje okienko z opcjami jak na zwykłym romie z play gdzie mogłem sobie wybrać jak mam się połączyć z komputerem. Da się to jakoś ominąć albo czy ktoś mi powie gdzie to w ustawieniach się zmienia bo jakoś tej opcji nie widzę :/:/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się tak podłączyć. Telefon w trybie LG Software można podłączyć mając tylko oryginalny rom od LG! Jedyną opcją skorzystania z kdz jest download mode.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Ok tylko że ja tutaj mam problem niestety ze sterownikami :/ Instaluje chociażby sterownik LGUnitedMobileDriver_S51MAN313AP22_ML_WHQL_Ver_3.13.2 po czym wyskakuje mi instalacja oprogramowania sterownika jak to w win7 i wyskakuje mi coś takiego ScreenShooter a jak ten sterownik odinstaluje i podłączę telefon to jest takie coś ScreenShooter a w menadżerze tak ScreenShooter na serio nie ma innego sposobu żeby wrócić na stockowy rom ? :(:( może pliki z backup'u od kogoś i przez recovery wrzucić ? nie wiem

Edytowane przez kkkamilll

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bezprym

Spróbuj bez tego sterownika.Mi ten stetownik nie chciał się zainstalować a mimo to już kilks razy zmieniałem rom programem LG FlashTool.Wprawdzie. było to na LG G3 S ale może u ciebie też zadziała.

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też już zmieniałem tą metodą raz jak prawie ucegliłem telefon :) ale wtedy poszło bez problemu teraz wina po stronie sterowników nawet jak jego odinstaluje to i tak nie idzie :/:/ załączyłem screeny co mi wyskakuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    macjed

Instrukcja krok po kroku sprawdzona, u mnie zadziałała.

-wyłącz telefon i odłącz telefon USB od komputera (opcjonalnie można na chwilkę wyjąć baterię i ponownie wsadzić)

-przeinstaluj sterowniki USB

-wciśnij volume up i podłącz kabel USB do komputera (kliknij eneter w komórce

żeby wejść w tryb download

-uruchom LGFlashTool2014 odznacz:

.select type - 3GQCT

.phone mode - DIAG

.select KDZ file - wskaż z okreslonej lokalizacji

-wcisnij Normal Flash

-cierpliwie czekaj........po dłuższej chwili uruchomi się i na 100% złapie bootloopa

-jak nie da się wyłączyć, wyjmij baterię po około 30 sekundach wsadź z powrotem i wejdź w tryb recovery, czyli volume down + power, po pojawieniu się logo LG na sekundkę puść klawisz power i po chwili wciśnij jeszcze raz.

-jesteś w trybie recovery

-power UP and DOWN - klawisze nawigacyjne, POWER - zatwierdzający

-zanacz wipe factory reset - zatwierdź i potwierdź

-odczekaj kilkadziesiąt sekund aż sie uruchomi i to wszystko

ciesz się stockowym romem

Edytowane przez macjed
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Witam

Jako, że w moim problemie G2 mini (przycinanie muzyki) na wszystkie możliwe sposoby poprawy nie działają chcę zdecydować się na ponowną instalację. Jeśli chodzi o g2 mini przyznaję, że mam małe doświadczenie (jeśli chodzi o LG)

Czy do wgrani na nowo ROMu wystarczy tylko PCsuite ? Generalnie chodzi mi o full wipe wszystkiego. Telefon oczywiście ma recovery więc jeśli istnieje instalacja stocka spod recovery to nie widzę przeszkód.

Ps: zostanie chociaż bootloader czy zostanę z czystym stockiem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eta

Wystarczy PC Suite, lecz ja polecam KDZ. Zostaniesz z czystym stockiem ;)

TT / D620

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Ibdb0db7aec19d2b81e64ac6e0c45f2cf.jpg

4a83e1fec3a400c8da0012febd10515e.jpg

LG PCSuite i tel mi pokazało taki piękny obraz.

KDZ od przemo mam ale ROM do KDZ http://forum.android.com.pl/f1399/stock-rom-firmware-g2-mini-d620r-poland-only-436639/ Data: 2014/06/11 6 mies rozbieżności między nimi.

Wysłano z Walkman-a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi