Skocz do zawartości
linuxiarz

Flashowanie stockowego romu KDZ/unbrickowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Xenonex

Witam. KDZ pobierałem stąd:

[stock Rom] [Latest version] D405n Stock Rom… | LG Optimus L90 | XDA Forums

Ale po pobraniu i wypakowaniu nie ma tam pliku .kdz. Jest tylko folder META-INF, boot.img, cust.bin i system.img. Nie wiem za bardzo co teraz zrobić z tymi plikami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

To jest zip pod cwm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co może być, że nie chce mi w ogóle załapać flashowanie. Gdy wciskam start powraca do okna startowego, nie chce przejść dalej. Ustawiałem już różne opcje ale na żadnej nie chce przejść dalej. Może robię coś nie tak. Czy podczas uruchomionego LG flash tool 2014 ma być uruchomiony LG mobile support tool czy zamknięty? Sterowniki wszystkie podgrane bo Lg supoport tool wyświetla się, że telefon podłączony i napis że w telefonie znajduje się już najnowsze oprogramowanie.

Mam stocka ale coś z nim jest nie tak bo co jakiś czas gdy włączam telefon wyświetla się na nowo licencja do zaakceptowania i po tym aplikacje coś dziwnie działają. Np Automapa nie chce sciągać aktualizacji. Wyświetla się Automapa została zatrzymana. Muszę wtedy na nowo ją instalować. Pomyślałem, że może coś jest w systemie. Chcę na nowo wgrać na czysto bo przez awaryjne odzyskiwanie oprogramowania nic nie dało bo wada się powtarza.

Telefon mam w wersji dual D410 ale różnica tylko w 2 simach. Plik kdz pobrałem. System z jakiego wykonuję to WinXP i na nim wykonywałem już awaryjne odzyskiwanie oprogramowania.

Wchodzę w download mode przez volume +. Obraz staje na flashowanie telefonu. Żeby z tego wyjść muszę wyciągnąć baterię.

Ok. Już sobie poradziłem. Winowajcą był jednak system Windows XP. Na 7 poszło bezbłędnie.

Type CDMA, Phone mode - DIAG, Reset time bez zmian, CSE Flash.

Czas ok. 3min. Dość szybko ale nie wiem czy wgrało wszystko od początku bo dla mnie było to za szybko.

Czy takie ustawienia są ok dla wgrania wszystkiego od początku? Co ciekawe to po resecie GPS zacząl łapać nawet w środku domu. Nie wiem już o co chodzi z tym GPS.

Edytowane przez denzel_29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaloałem CM11 i chcieł mwrócić do stocka i pojawia się info abym odłączył smartfon, wyciągnął baterię i ponownie włożył itp... ciągle RETRY :/ Do 5% to się pokazuje, RETRY...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Musisz wrócić do stocka z kopi zapasowej, ponieważ CM nie zawiera partycji laf która jest odpowiedzialna za download mode. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Brawo, no to jedyne rozwiązanie to stack w zipie, chyba na.l90 na xda widziałem poszukaj

Wysłano z F7∅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    91MaxeL

Download mode zostaje i ma się dobrze. :)  Wyłącz telefon, trzymając wciśnięty vol+ podłącz USB. 

Aaa, trzymaj vol+ dopóki, dopóty nie wyświetli się nowe okno z 'Firmware Update'. 

Edytowane przez 91MaxeL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mogę użyć tego sposobu do innych modeli LG jak na przykład LG Spirit?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vangreen

Tak

Wysłano z F7∅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi