Skocz do zawartości
linuxiarz

Flashowanie stockowego romu KDZ/unbrickowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

myq61

Mam problem z moim l90. Miałem CM 12 chciałem przejść na CM 11 bo wg mnie stabilniej pracował ale przy okazji pomyślałem że wgram partition moda i zmienię na maksymlnie dużo miejsca. Po wgraniu tego moda zrobiłem faktory reset + wipe i przez przypadek włączyłem reboot system. Po tym telefon wisi na logu LG. Nie mogę wejść w recovery -> Vol - + power > yes> yes i powrót na logo LG.

Chciałem przywrócić sobie stockowy system ale mam problem prawdopodobnie ze sterownikami.  Nie bardzo wiem jak je zainstalować w instrukcji napisane jest żeby w telefonie włączyć LG Software ale nie bardzo mam jak to zrobić jak telefon wisi na logu LG. Próbowałem ręcznie zainstalować te sterowniki w programie B2CAppSetup wybrałem zainstaluj sterownik USB> z listy LGD405n > dalej> zweryfikuj > pobierz  ale niestety nic się nie dzieje.
    Telefon po przytrzymaniu Vol+ i podłączeniu USB przechodzi do download mode w windowsie słychać że coś się podłączyło ale LGFlashTool2014 nie widzi go. 
    Ma ktoś jakieś pomysły jak temu zaradzić?

EDIT

Jakoś udało mi się zainstalować sterowniki ale teraz jest problem przy wgrywaniu softa. Jak jest "S/W upgrade is in progress" staje na 10% i nic... tak już 15 min 

Może ktoś wie jak uratować ten telefon ?

Edytowane przez myq61

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaniedługo aktualizacja do lollipopa, więc postanowiłem zmienić cyanogenmoda na stocka, kiedy podłączam telefon, żeby wgrać sterowniki przez LG Mobile Support Tool, on mi go nie wykrywa, a w  telefonie mogę ustawić tylko połączenie PTP i MTP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    91MaxeL

Wyłącz telefon i trzymając vol+ podłącz do niego kabel USB. Przejdziesz do Download Mode i powinien być widoczny. Miej pewność, że masz zainstalowane sterowniki od LG.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wgrałem najnowszego kdz, telefon restartuje się przy włączaniu, nigdy wcześniej gdy wgrywałem tym sposobem nie miałem tego problemu, co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    91MaxeL

Spróbuj jeszcze raz, nie zaszkodzi. Dla pewności odpal program z prawami administratora. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem jeszcze raz + zrobiłem hard reset i działa ;)

Edytowane przez niuniek24w
    dziękujemy piwkiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xenonex

Podrzuci ktoś .apk aktualizacji oprogramowania i aktualizacji aplikacji:)? Szukałem na różnych stronach, ale znalazłem tylko centrum aktualizacji.

Edit: już nie potrzebuję, przepraszam, jeśli narobiłem komuś zachodu :)

ʕ•ﻌ•ʔTapatalk

Edytowane przez Xenonex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem, gdy Flash tool zaczyna wgrywanie Romu to staje na 2% i wyskakuje błąd próbowałem już na 2 komputerach i to samo. Mogłby ktoś pomóc ? Dziękuje z góry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bezprym

Czasami jest tak że na monitorze nic się nie dzieje a w telefonie się wygrywa system zwróć na to uwagę. Jeśli komputer widzi ci telefon i masz powgrywane sterowniki to nie ma bata by Ci nie poszło. Rozumiem że telefon podłączasz w trybie download.

Wysłane przy użyciu Tapatalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi