Skocz do zawartości
michalmoniak

Dyskusja na temat Romow i Kerneli

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Samsung nie blokuje bootloader'a, więc wystarczy wgrać custom recovery przez Odin'a i można wgrywać ROM'y. Ja polecam TWRP.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

Ja mam wgrane CWM w Note 2 a w Note 10.1 mam wgrane TWRP. Pierwsze jest zwykłe gdzie steruje się klawiszami głośności a drugie jest dotykowe.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie!

Z wielką niepewnością przywróciłem oryginalne oprogramowanie w swoim samsungu GN2. Wcześniej miałem zainstalowanego XenonHD. Przywróciłem bo:

W xenon nie działał BT i NFC oraz nie mogłem przesyłać i udostępniać zdjęć swojemu drugiemu telefonowi.

Żeby się upewnić że to nie jest wina sprzętowa przywróciłem oryginalny ROM.

Teraz już wiem że to nie wina sprzętu, ale android 4.4.2 jest dla mnie mocno 'ograniczony' w stosunku do Nougat'a 7.1 jaki był w XenonHD. Poza tym był bardzo mocno spowolniony... i co ciekawe zauważyłem dopiero po kilku godzinach - nie mogę dodać konta GOOGLE na telefonie. Przy pierwszej próbie pominąłem to i sprawdzałem telefon bez konta!

I tu moje pytanie: jaki Rom wstawić na SGN2 by: osiągnąć podobne efekty jak w XenonHD ale z działającymi modułami komunikacji BT i NFC oraz z możliwością dodawania kont GOOGLE?

[Rozwiązanie problemu - edit własny]

Więc po rannym wstawaniu i zmierzeniu się z kilkoma ROMkami przyszedł czas na udzielenie informacji o stanie końcowym, aktualnym:

1. XenonHD - był (po zakupie, nie działała komunikacja BT, NFC i często aparat foto)

2. SAMSUNG ROM oficjalny 4.4.2 - był (wgrany na wyczyszczony smartfon, nie działało radio fm!)

3. XenonHD - był (nie łączył się z WIFI)

4. NucleaROM - jest (BT, NFC - działa, inne rzeczy sprawdzone - działają. Pobierałem stąd: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-2/development/rom-kernel-nuclearom-radioactivekernel-t3611240)

5. Chciałem wypróbować jeszcze pomiędzy 3 a 4 jeden inny ROM (Ditto Note 7), ale moja chmura na MEGA nie chciała dodać pliku do swoich zasobów - zatrzymywała się na jakichś 60%, więc odpuściłem...

Aktualnie telefon działa i śmiga w miarę szybko (nie chcę wyrokować, czy szybciej niż na XenonHD) pozostaje tylko skonfigurować całą resztę i zobaczyć efekt końcowy :)

Edytowane przez sebecco
    rozwiązanie problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sebecco Tylko ROM'y oparte na STOCK'u mają ficzery Samsunga. Dlatego ja niezmiennie na swoim Note 2 mam Phantom..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@the_naturat_com a mógłbyś poratować linkami do tych ROMków?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa7

Witam! Mam Samsunga Note 2 GT-N7100 z androidem 4.4.2,  kto jakie lepsze oprogramowanie by mi polecił. z góry dziękuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@osa7 pytasz o custom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ViperOS-ROM Miałem długo,stabilny. Teraz żona używa ładnych kilka lat. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda rysika. Lepiej wgrać coś na STOCK'u..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi