Skocz do zawartości
kubapl66

[TUT]Jak wykonać kalibracje czujnika zbliżeniowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przedstawię sposób na kalibrację czujnika zbliżeniowego (proximity sensor).

Dużo użytkowników Galaxy S4 skarży się na nie działający sensor zbliżeniowy.

To jest jeden ze sposobów, aby go naprawić. Mi również pomógł :). Oryginalnie jest on na XDA.

Do kalibracji wymagany jest ROOT.

Jeśli tobie też nie działa czujnik zbliżeniowy to do dzieła :)

0. Aby przygotować telefon do kalibracji należy wyczyścić miejsce w, którym znajduje się czujnik.

W tym celu najlepiej użyć sprężonego powietrza, którym dmuchamy w tzw. grill, czyli metalowy głośnik nad ekranem.

1. Pobieramy plik ProxCal.sh i umieszczamy go w telefonie, a najlepiej w folderze /sdcard.

2. Ze Sklepu Play pobieramy aplikację Android Terminal Emulator i otwieramy ją.

3. Wpisujemy komendę

su

teraz program poprosi o uprawnienia ROOT i oczywiście je przyznajemy.

4. Teraz uruchamiamy skrypt poprzez wpisanie komendy

sh sdcard/ProxCal.sh

Uwaga w miejsce gdzie ja wpisałem sdcard/ wpisujemy nazwe katalogu w, którym znajduje się pobrany wcześniej plik, na przykład może to być też folder: sdcard/Download/ProxCal.sh

5. Teraz pokażą nam się cztery opcje:

1. Show current values - Służy do pokazania aktualnych wyników sensora zbliżeniowego.

2. Test run - Przeprowadza test czujnika bez zmiany plików w systemie.

3. Recalibrate proximity sensor - Opcja, która nas interesuje, czyli kalibracja czujnika poprzez zmianę odpowiednich plików systemowych

X. Exit - Wiadomo, po prostu wyjście

więc wpisujemy

3

teraz skrypt zapyta się czy na pewno nic nie zasłania czujnika zbliżeniowego (czujnik znajduje się po lewej stronie od przedniego aparatu)

jeśli tak jest to wpisujemy

y

i czekamy na kalibrację

6. Po zakończeniu kalibracji wpisujemy

x

po czym wychodzimy z programu.

7. Uruchamiamy telefon ponownie, a następnie sprawdzamy czy czujnik działa prawidłowo, najlepiej dzwoniąc do kogoś.

Jeśli czujnik nadal nie działa otwieramy Terminal Emulator i jeszcze raz przechodzimy do kroku 3.

Jeżeli po powtórzeniu tych czynności sensor nadal nie działa bardzo dokładnie czyścimy czujnik sprężonym powietrzem, otwieramy Terminal Emulator i kolejny raz przechodzimy do kroku 3.

Jeżeli to też nie poskutkowało to jest to najprawdopodobniej wina sprzętu, a to zostanie niestety naprawione tylko w serwisie.

źródło

Edytowane przez kubapl66
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacek383

@@kubapl66

Dodam że jeśli jest możliwość zmiany kernela na inny (zgodny z rom'em) to warto też spróbować go podmienić. Ile ja się namęczyłem z S3 LTE i czujnikiem zbliżeniowym to moje (rozkładanie telefonu na części pierwsze) a pomogła głupia zmiana kernela.

Jeśli na danym romie nie działa czujnik zbliżeniowy można także sprawdzić na innym romie poprawność działania jeśli na tym drugim działa to należy szukać problemu w danym systemie.

"Jeżeli to też nie poskutkowało to jest to najprawdopodobniej wina sprzętu, a to zostanie niestety naprawione tylko w serwisie." niekoniecznie można wymienić go samemu.

PS. przedmuchanie powietrzem nie zawsze pomaga czasem niestety trzeba rozebrać telefon i usunąć paprocha.

Edytowane przez jacek383

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 6.09.2014 o 15:24, kubapl66 napisał:

1. Pobieramy plik ProxCal.sh i umieszczamy go w telefonie, a najlepiej w folderze /sdcard.

Witaj, mógłbyś zrobić upload tego pliku?

dodana zawartość

Już dziękuje, mi pomogła ta aplikacja naprawić problem czujnika "Proximity Sensor Reset/Repair" , może komuś też pomoże, pozdrawiam! :)

Edytowane przez piotr.murszewski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak pobrać to proxcal.sh ? nie moge nie potrafie pomoze ? ktos ? moze ktos reupload? 

Edytowane przez Adrian Szmajda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi