Skocz do zawartości
Yacus

Samsung Galaxy Mega 6.3 - czy warto kupić uszkodzony w ten sposób?

Rekomendowane odpowiedzi

Yacus

Witam

Zwracam się do Was z wątpliwością, która ostatnio mnie dręczy. Mam możliwość zakupić Mega 6.3 za 500zł. Jedyny problem jest taki, że telefon podczas aktualizacji oprogramowania (rzekomo oryginalnego) kilka razy się wyłączył, włączył po czym już w ogóle się nie włączył. Czy to zwiastuje jakieś większe problemy? CWM, ROMy i reszta nie jest mi obca, lecz zatrzymałem się z tym na Galaxy ACE 2. Mam nadzieję, że różnicy drastycznej nie ma. Lecz pozostaje kwestia tego, czy ten telefon będzie dało się ożywić...jakieś wskazówki? Czy możliwe, żeby od nieprawidłowości przy update uceglić telefon "na amen"? Na ile procent można ocenić szanse pacjenta na przeżycie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Justice
    Poprawiłem tytuł wątku; był niezgodny z regulaminem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3
    Na ile procent można ocenić szanse pacjenta na przeżycie?

Szanse są spore, Megę nie jest łatwo uceglic totalnie, ale nie radzę kupować w ciemno... Jeśli nie masz możliwości spróbować ożywić fona PRZED zapłatą, lepiej odpuść.

Ale żeby mieć jakiekolwiek szanse potrzebne są informacje:

- Jaki to jest model model Megi? (I9200 , I9205 czy jeszcze inny)

- Jaki firmware był zainstalowany przed upadkiem

- Jaki firmware był instalowany w trakcie upadku?

- Czy jesteś w stanie wejść w 'download mode'?

Brak informacji znacznie pogarsza szanse sukcesu i podwyższa ryzyko straty kasy wydanej na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yacus

Dziękuję za zainteresowanie. Jest to zakup przez internet, więc mam 10dni na zwrot towaru bez podania przyczyny. Jest więc chwila na zorientowanie się w temacie.

Czy telefon wchodzi w donwload mode, czekam na informację od sprzedającego. Wersja I9205. Co do firmware'ow dopytam, lecz podobno był robiony orginalny soft (wątpie, że OTA).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Nie było jeszcze OTA dla Polski, ale to nie znaczy, że nie można zainstalować innej wersji. Wszystkie mają język polski na pokładzie. Najprawdopodobniej ktoś próbował uaktualnić do KK... w tej sytuacji jeśli nawet wgrasz system, to powinien to być już KK - nie warto ryzykować uceglenia z powodu nieświadomego downgrade do 4.2 w przypadku, jesli już zainstalował się nowey bootloader. Trudno dociec jaka była przyczyna niepowodzenia, ale na to ma wpływ wiele czynników z kiepskim kablem USB włącznie... Jeśli działa download mode zawsze możesz spróbować ponownie zaflashować nowy system. Jak nie wyjdzie - zwrot :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yacus

Czyli na ten moment wchodzi w gre tylko instalacja KK. Spróbuje zrobić tak, jak radzisz - mam nadzieję że się uda. Jeżeli jednak nie wchodzi w "download mode" to lepiej odpuścić? Można się spodziewać uwalonego bootloadera lub płyty głównej..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Są tylko dwie możliwości instalacji stokowej aktualizacji - OTA lub Odin. Aktualizacja przez OTA jest dostarczana dla konkretnego operatora, a Mega była oferowana w Polsce jedynie przez Play i nie ma na razie OTA dla PLAY. Drugim sposobem aktualizacji jest pobranie firmware np. ze strony SamMobile | Everything for your Samsung Mobile gdzie można znaleźć także wersje międzynarodowe i wgranie tego firmware przez Odina za pośrednictwem PC. Ale tu konieczny jest dostęp do 'download mode' - jeżeli nie wejdziesz w 'download mode' nie będziesz mógł zaflashować KK Odinem - i tu nie ma alternatywy.

Więc jeśli nie możesz wejść w download mode, odpuść sobie zupełnie, nic nie zdziałasz. Jeśli możesz, spróbuj pobrać najnowszy firmware dla Megi z sammobile.com i zaflashować Odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yacus

Samsung u mnie w domu. Nie wchodzi w Download mode, brak reakcji na włączanie, brak reakcji na ładowarkę. Po podłączeniu do komputera nie może on zainstalować sterowników. Jest szansa na naprawę w serwisie, czy odsyłać? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trurl3

Jak widać - totalna cegła. Moim zdaniem jedynym sposobem naprawy może być wymiana płyty głównej. Jeśli jest gwarancja, można spróbować w dobrym serwisie. W każdym innym przypadku lepiej odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi