Skocz do zawartości
ardianix

Szkło hartowane na wyświetlacz jakie wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu można nabyć różnego rodzaju szkła hartowane na nasze telefony. Z tad moje pytanie:

Jak się sprawuje takie szkło, czy warto zainwestować w takie szkło czy lepiej pozostać przy foli.Jakie firmy produkujące takie cuda polecacie. Czekam na opinie i spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, to ,,STĄD".

A po drugie to powiem tak. Wg mnie każda szyba będzie lepsza niż jakakolwiek folia. Niestety pytałem dwukrotnie w temacie o foliach i nikt nie zna dobrej szyby na S3. Na poprzednim telefonie (Motorola Moto G) miałem szybę Nillkina, która wg mnie nie ustępowała Gorilla Glass 3, używałem jej pół roku, miała zaokrąglone rogi, kosztowała 40zł. Niestety Nillkin ma w swojej ofercie szyby na S4 i S5, ale na S3 brak...

Na S3 testuję już drugą folię, kolejny noname i więcej tego nie kupię. Odkleja się wokół krawędzi przez to ładne, choć niepraktyczne zakrzywienie ekranu, same krawędzie są ostro zakończone i kiepsko sprawa wygląda. Jakby mi KTOKOLWIEK potwierdził, że jak dam 50zł czy więcej na konkretną folię, która reprezentuje jakiś konkretny poziom, to z miejsca ją zamawiam. Tylko właśnie nikt chyba tego nie używa :/ Na podforum Motoroli kupa ludzi szyb używa, nikt nawet o folii nie chce słuchać, tak samo ja.

Edytowane przez HattoriHonza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja sobie ostatnio założyłem oryginalną folię Samsunga do S3. W opakowaniu otrzymałem dwie sztuki. Zamówiłem w komputroniku. Cena 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, ale interesują nas szyby.

Ja tę folię Samsunga drugiego dnia zdjąłem i założyłem szkło. Nie mogłem patrzeć na tęczę, maziać po tej folii palcem i podziwiać mazów po paluchach.

A 50zł za folię... No co kto lubi. Ja podziękuję i do plastiku nie wrócę;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam szkło ale firmy nie pomnę - pudełko jeszcze się wala gdzieś po domu.

Różnica vs folia - kolosalna.

Obraz nabrał ostrości, po 3 miesiącach używania nie ma śladu i żadnych rysek.

Folii już nie założę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuku83

Również jestem ciekaw Waszych opinii dotyczących szkła na sgsIII, możecie napisać, czy proces naklejenia tego szkła nie jest bardziej czasochłonny od naklejenia folii, i może podacie firmy, z których szkieł hartowanych korzystacie i z czystym sumieniem możecie je polecić ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkło nakłada się łatwiej niż folię, bo jest sztywne i nie lata jak kawałek szmaty. Po nałożeniu nie ma też ANI JEDNEGO bąbelka. Poza krawędziami, co nie jest winą szkła, tylko krzywego ekranu S3.

Z firmami za to jest problem. Tak jak napisałem, te tanie za ~25zł są średnie, bo wokół ekranu jest pół milimetra bąbelka (szyba nie zakrzywia się razem z ekranem, a jakby się zakrzywiała, to nie pozbyłbyś się powietrza) i krawędzie nie są szlifowane, tylko kąt prosty. Poza tym i tak 100x lepsze od folii.

---------- Post dołączono o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Krawędź oszlifowana gładko i płynnie nie dość, że jest ładniejsza i przyjemniejsza w użytkowaniu, to jest też trwalsza. Moja szyba dzisiaj się wyszczerbiła od kostki gitarowej (plastik), którą próbowałem jak codzień dokleić niedoklejone krawędzie szyby:P Not a big deal, wymieniał jej nie będę, ale jak ktoś trafi dobrze wykończoną i siętu pochwali, to się wtedy poważnie zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupowałem w Amazonie UK, iloome ScreenMate 9H, leży idealnie. Tylko nie wiem czy jeszcze są dostępne na S3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam 9h i jest bajkowa.

Do zakładania są dodatkowo dwie naklejki. Przekładasz szkło pozycjonujesz i naklejasz naklejki na brzegi wyświetlacza.

Odklejasz folię i przyklejasz szkło, a naklejki precyzyjnie wyznaczają (ograniczają) położenie szkła na ekranie - nie ma mowy o jakichś pomyłkach że szkło nie leży centralnie itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super partia, tylko kurcze nie ma szans tego dostać na nasz przedpotopowy telefon :( Gdzie kupowaliście?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi