Skocz do zawartości
General_Fajeczka

[LG G3 D855] Zażółcone kolory wyświetlacza.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem w sklepie X-KOM G3 w wersji 32 GB. Po porównaniu do G2 żony kolory wydały mi się jakieś za ciepłe, przeżółknięte. Dla upewnieia pojechałem do Saturna, żeby porównać do innego egzeplarza G3. Ku mojemu zdziwieniu i rozczarowaniu okazało się, że mój telefon ma zupełnie inne odcienie kolorów. Niestety brzydsze i zażółcone. Do tego jest odrobinę ciemniejszy. Najlepiej widać to po bieli - załączam obrazek. Dodam, że na żywo jest to dużo bardziej widoczne i od razu rzuca się w oczy.

Wkurzyłem, się bo ogólnie mój egzemplarz działa jak marzenie - zero lagów, zero grzania, wszystko super. Problem opisany jest też na zagranicznych forach, gdzie również znaleść można zdjęcia dwóch modeli z zupełnie różnymi odcieniami barw. Jak wygląda to u Was? Niestety nie tak łątwo dostrzec tego bez możliwości porównania do innego telefonu. Mam zamiar reklamować telefon. Na razie napisałem do LG, zobaczymy co odpowiedzą.

post-304515-14255753335522_thumb.jpg

post-304515-14255753335794_thumb.jpg

Edytowane przez iMoCks
    Wszelkie media umieszczamy w znaczniku Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego widziałem to samo, jedyny plus z żółtego to taki, ze przy mniejszej jasności kolor jest przyjemniejszy mniej niebieski, czy to wada niewiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

trzeba było kupić 16 gb :o

a tak poważnie zapewne jest to klej?

ja bym wysyłał na gwarancję nic innego Ci nie pozostaje bo normalne to to nie jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to widziałem w 16 gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A probowales poustawiac kolory w accessibility > color adjustment ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem. Nie jest to kwestia ustawień. Zdjęcia telefonów robione oczywiście przy tym samym poziomie jasności. Dzisiaj byłem w innym sklepie i porównywałem do innego egzemplarza - ten również był bielszy i jaśniejszy od mojego. Jutro/pojutrze telefon jedzie do serwisu. Zobaczymy jak LG podejdzie do problemu. Przy rozmowie telefonicznej Pan konsultant zalecił mi restart telefonu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz koniecznie jak sie skończyła batalia z wuświatlaczem, myśle, że wielu ma podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro zabierają telefon. Opisałem problem i podkreśliłem, że telefon porównywałem do trzech innych z różnych sklepów. Mam nadzieję, że sprawę potrakują tak jak powinni. Zapewne wiele osób posiada takie egzemplarze, tylko mało kto jest tego świadomy, bo nie razi to w oczy dopóki nie przyrówna się ekranu do innego. Mniej wybredni może i nawet by to olali, ja kiedy zobaczyłem model "prawidłowy" stwierdziłem, że za takie pieniądze sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Szkoda, że tak wyszło bo pod każdym innym aspektem telefonik idealny - 0 grzania, 0 przycięć, lagów, bateria 2 doby w tym prawie 5h ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon właśnie wrócił z serwisu. Został wymieniony front telefonu, co kompletnie nic nie zmieniło i jest tak samo jak było. Zastanawiam się teraz czy wysyłać znowu, czy dać sobie już spokój...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Wyślij 3? albo 4 razy z tym samym problemem i powinni wysłać nowe urządzenie

u mnie jest idealna biel czy jak go słałeś umieściłeś powyższe 2 zdjęcia? na pewno zwrócili by uwagę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi