Skocz do zawartości
Finisterra

Skaner produktów OCR - KW.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłam ostatnio na tą aplikację i mam pewne wątpliwości co do użytkowania.

Jest możliwe że zostanę jakoś ukarana za używanie skanera w sklepie czy gdziekolwiek? Słyszałam, że przez robienie zdjęć produktów w niektórych sklepach można sobie kłopotów narobić. Hm? Bardzo by mi się przydała taka szybka porównywarka cen.. nie dam się więcej skroić na jakiejś "promocji" .

A co do samej aplikacji:

Jak ocenić bezpieczeństwo?

Prosi o dostęp do internetu i aparatu.. dużo się nasłuchałam o takim połączeniu, wiadomo o co chodzi. Mimo że jest na play store, to jest cień niepewności, bo przecież jest nowa.

Opis Play Store:

Sprawdzaj etykiety w sklepach i porównuj prawdziwe ceny przedmiotów. Zaoszczędź czas i pieniądze,

darmowa i pierwsza na świecie aplikacja skanująca etykiety sklepowe na Androida.

Aplikacja nadaje urządzeniom nową zdolność. Pozwala w łatwy i intuicyjny sposób

wyszukiwać informacje w internecie. Wystarczy zeskanować dowolny element produktu

- etykietę, nazwę, symbol by uzyskać poszukiwane dane. Aplikacja pozwoli porównać

ceny produktów, znaleźć ich opisy czy porównania.

Skaner etykiet KW nie potrzebuje kodów kreskowych. Dzięki zastosowaniu technologii OCR

i autorskich algorytmów wystarczy zeskanować dowolny tekst zawierający nazwę produktu,

np. etykietę w sklepie. Aplikacja przeszuka bazę KW.pl - Kupuj Wszystko oraz zasoby wyszukiwarki Google.

W ten sposób łatwo sprawdzisz i porównasz ceny w tysiącach sklepów internetowych.

Skaner KW rozpoznaje kilkaset najpopularniejszych marek i modeli przez nie oferowanych.

Innowacyjnością aplikacji KW jest również jej intuicyjność. Pozwala ona korzystać ze

skanera osobom mającym na co dzień trudności w korzystaniu z wyszukiwarek. Od dziś uciążliwe

wpisywanie nazw produktów od wyszukiwarek przestaje być kłopotem.

Funkcje:

- Skanowanie etykiet sklepowych

- Skanowanie symboli i modeli

- Wyszukiwanie i porównywanie cen w bazie KW.pl i Google

- Skanowanie innych tekstów

- Ustawienia kontrastów

- Ustawianie koloru tła skanowanej treści

- Tryb skanowania kolor i mono

- Zapamiętywanie skanowanych fraz

- Zapamiętywanie ostatnio przeglądanych ofert

- Automatyczne i półautomatyczne ustawienia ostrości obrazu

- Inteligentny system rozpoznawania nazw produktów i modeli

- Innowacyjny mechanizm ułatwiający budowanie zapytań

Link Play Store:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kw.kw

Edytowane przez Finisterra

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak by ktoś to w ogóle czytał, to wspomniana aplikacja jest jak najbardziej bezpieczna, przydatna i rozwija się szybciutko. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tuomi

Ale jeśli w sklepie jest znak "Zakaz robienia zdjęć" (czyli przekreślony aparat) z dopiskiem "na terenie całego obiektu", to trzeba się chyba do tego stosować. Z drugiej strony, skanując kod nie robisz zdjęć, więc nie łamiesz tego zakazu. Poza tym zawsze możesz wejść w google na telefonie i wyszukać info wpisując kod ręcznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi