Skocz do zawartości
AndropaX

Instalowanie stockowego romu/debranding/unbricking flashtoolem

Rekomendowane odpowiedzi

AndropaX

Co tu dużo pisać dzięki temu możemy się pozbyć się brandingu operatora, przywrócić go, wrócić do stocka, odbrikować, naprawić etc. Wykonanie tych czynności nie powoduje utraty gwarancji więc proszę o to 100x nie pytać ! Wykonanie tych czynności nie wpływa na stan blokady simlock. Nie jest wymagany odblokowany bootloader.

1. Pobieramy flashtoola i instalujemy go w domyślnej lokaliacji

2. Instalujemy program sony pc companion (dla sterowników)

3a. Jeśli mamy windows 8 lub 8.1 :

1. Wchodzimy do ustawień komputera

4urujehe.jpg

2. Wybieramy zakładke aktualizacje i odzyskiwanie (w windowsie 8 jest to zakładka ogólne)

ytuqatuh.jpg

3. Uruchamianie zaawansowane

syny8ada.jpg

4. Kiedy komputer uruchomi się ponownie wybieramy rozwiąż problemy

ugutyje3.jpg

5. Dalej wybieramy opcje zaawansowane

ege8a8yz.jpg

6. A następnie ustawienia uruchamiania

vunahu7a.jpg

7. Klikamy uruchom ponownie

typy4esu.jpg

8. Kiedy pojawi się niebieskie okno takie jak niżej naciskamy f7

4a9u6u8y.jpg

9. Dalej instalujemy normalnie sterowniki i kiedy pojawi się okno takie jak poniżej klikamy zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to

eju3yver.jpg

10. Gotowe ! Sterowniki powinny się zainstalować poprawnie.

3. Wchodzimy do C:/Flashtool/drivers i odpalamy plik Flashtool-drivers.exe gdzie wybieramy sterowniki flashmode, fastboot, xperia z3 i instalujemy je, a kiedy będziemy musieli zatwierdzić ich instalację to to robimy.

4. Wyłącz telefon, podłącz jedną część kabla do komputera, przytrzymaj przycisk głośność - (w dół, nie do góry !) i wepnij kabel do telefonu (puść dopiero kiedy komputer wykryje urządzenie) i zostaw tak aż komputer skonfiguruje sterowniki.

UWAGA ! : W tym trybie ekran telefonu będzie czarny, to normalne. Potem możemy go odłączyć i uruchomić (albo po pewnym czasie sam się zresetuje)

5. Pobieramy plik oprogramowania (do pobrania post niżej, oczywiście można użyć innego pliku, ale musi być on przeznaczony dla naszego modelu !) i dajemy go do folderu C:/Users/Nazwa_użytkownika/.flashtool/firmwares (w takiej postaci jak go pobraliśmy, nie rozpakowujemy go ! )

6. Uruchamiamy flashtoola

7. Klikamy przycisk błyskawicy :

jqjw9w5.png

8. Wybieramy flashmode :

WtcbBMt.png

9. Robimy według screena i klikamy flash

JQTeigq.png

(Na screenie jest pokazane oprogramowanie dla innego urządzenia, ale zasada jest ta sama)

UWAGA ! : zaznaczenie DATA w polu formatowania wyczyści całą pamięć wewnętrzną i przywróci telefon do ustawień fabrycznych

10. Czekamy aż flashtool przygotuje pliki i wyskoczy nam takie okienko:

14mKQn9.png

11. Wyłącz telefon, podłącz jedną część kabla do komputera, przytrzymaj przycisk głośność - (w dół, nie do góry !) i wepnij kabel do telefonu (puść dopiero kiedy te okienko zniknie)

UWAGA ! : W tym trybie ekran telefonu będzie czarny, to normalne.

12. Flashowanie powinno ruszyć :

o0TCb8T.png

13. Kiedy zielony pasek dojdzie do końca i w logu pojawi się odpowiedni monit odłączamy telefon i możemy go uruchomić (lub sam to zrobi po pewnym czasie) :

qnLO8ny.png

(proces flashowania jest pokazany dla innego urządzenia, ale zasada jest ta sama)

Jeśli coś się nie uda nie przejmuj się, spróbuj jeszcze raz zaczynając od punktu 7.

Jeśli mamy linuxa :

1. Rozpakowujemy podwójnie spakowane archiwum z flashtoolem do katalogu głównego

2. Pomijamy kroki 2,3,4

3. Pobieramy i kopiujemy plik .ftf softu do /root/.flashTool/firmwares

4. Aby uruchomić flashtoola otwieramy wiersz polecenia i wpisujemy :

cd FlashTool
    sudo su
    [wpisujemy hasło administratora]
    ./FlashTool

5. Dalej wykonujemy wszystko według punktów 7-13

Edytowane przez Nekser
    • Lubię to! 15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Oprogramowanie do pobrania :

D6633 (Xperia Z3 Dual):

Central Europe 1 (bez brandingu dla polski):

23.1.1.E.0.1

23.0.1.F.0.96

23.0.F.1.74

D6603 (Xperia Z3 LTE) :

Central Europe 1 (bez brandingu dla polski):

23.4.A.0.546

23.1.A.1.28

23.1.A.0.726

23.1.A.0.690

23.0.1.A.5.77

23.0.A.2.93

Orange PL :

23.4.A.0.546

23.1.A.1.28

23.1.A.0.740

23.0.1.A.5.77

23.0.A.2.93

Play PL :

23.4.A.0.546

23.1.A.0.726

23.0.1.A.5.77

23.0.A.2.93

Plus PL :

23.4.A.0.546

23.1.A.0.726

23.1.A.0.690

23.0.1.A.5.77

23.0.A.2.93

T-Mobile PL :

23.2.A.1.62

23.1.A.0.726

23.0.1.A.5.77

23.0.A.2.93

UWAGA: Jako że doszło do awarii dysku twardego w moim komputerze nie mam chwilowo możliwości tworzenia nowych plików .ftf, najnowsze zostały stworzone przez użytkownika @@jotwu i ja je tylko tutaj zamieszczam, nie odpowiadam za wszelkie ewentualne nieprawidłowości w nich.

Edytowane przez AndropaX
    • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie zgodzę się ze Stwierdzeniem że nie tracimy gwarancji. Zacząłem dążyć temat u producenta. Zwrotny mail odnośnie zmiany oprogramowania z brandowanego na niebrandowane wiąże się z utratą gwarancji.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piospi

Autorowi zapewne chodziło o to, że jeśli z powrotem wgramy oryginalnego softa przed oddaniem telefonu do serwisu, wtedy nie tracimy gwarancji -więc tak i nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX
    Niestety nie zgodzę się ze Stwierdzeniem że nie tracimy gwarancji. Zacząłem dążyć temat u producenta. Zwrotny mail odnośnie zmiany oprogramowania z brandowanego na niebrandowane wiąże się z utratą gwarancji.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

To niech najpierw udowodnią że taka operacja była wykonywana co jest po prostu niemożliwe.

Wysłane z mojego Okila przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bie13n

Widziałem ktoś dodawał temat ze ma problem z flashowaniem..

Ja tak samo miałem ale poszło za którymś razem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sygma

Jeżeli robi się zgodnie z instrukcją... idzie za pierwszym razem i bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi po pewnym czasie telefon sam się uruchamiał mimo, że był w tym trybie do flashowania i był podłączony do komputera. Więc mi za drugim razem poszło. W ogóle nie wyskoczyło mi okienko z 10 punktu (a raczej wyskoczyło i od razu zniknęło) i był sam program do flashowania, a pasek postępu był cały czas szary, ale w logu było napisane, że trwa flashowanie więc czekałem z 7 minut i się doczekałem czystego ROMu :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy debranding powoduje że stracę swoje dane (aplikacje, ustawienia itd)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    AndropaX

Patrz screen (zaznaczenie wipe data powoduje sformatowanie partycji /data + całej pamięci wewnętrznej)

---------- Post dołączono o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Mi po pewnym czasie telefon sam się uruchamiał mimo, że był w tym trybie do flashowania i był podłączony do komputera. Więc mi za drugim razem poszło. W ogóle nie wyskoczyło mi okienko z 10 punktu (a raczej wyskoczyło i od razu zniknęło) i był sam program do flashowania, a pasek postępu był cały czas szary, ale w logu było napisane, że trwa flashowanie więc czekałem z 7 minut i się doczekałem czystego ROMu :-D

Wspomniałem o tym w poradniku, to normalne, dlatego należy podłączyć telefon we flashmode kiedy jest to potrzebne, a nie zaraz po uruchomieniu programu (kiedy wyskoczy te okienko, a tobie zaraz zniknęło ponieważ telefon był już w trybie flashmode)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi