Skocz do zawartości
leonowy

[PORT] [LB/UB] MIUI v5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie siedzę na co dzień na Z1C, ale korzystam z MIUI na XZ i system jest na prawdę rewelacyjny!

Posiada stockową aplikację aparatu i dodatki od SONY!

Od wczoraj dostępny jest także na Z1C! :D

Link do oficjalnej strony MIUI v5 | MIUI Polska

Instalacja?

Wrzucasz zip'a z romem na SD ->odpalasz CWM -> wipe data, cache & dalvik cache i odpalasz zip z MIUI

Uruchamia się instalator Aroma z chińskimi krzakami, ale w każdym wierszu są europejskie oznaczenia i można się połapać :D

W zakładkach wybiera się wersję LB / UB, rozmiar i ikony paska nawigacyjnego (MIUI/stock/L).

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność..

Enjoy!!!

Edytowane przez leonowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i na zablokowany bootloader jest? A nie tylko na na odblokowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM

No właśnie gdy zadałem to pytanie na FB to odpowiedź poszła, że powinien działać i na zablokowanym i odblokowanym. Ja sam z chęcią jak tylko znajdę chwilę to sprawdzę na swojej złetce.

EDIT:

ROM działa, tyle mogę powiedzieć na minutę po instalacji :P nie trzeba później nic flashować, po prostu przy instalacji wybiera się LB jeśli ma się zblokowanego BL. Czas na testy :)

Edytowane przez MrMM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W wersji na XZ trzeba było dogrywać kernel. Być może dla Z1C udoskonalili to i nie trzeba. Wybiera się po prostu podczas instalacji wersję LB lub UB i tyle.

MrMM przetestuj rom i podziel się swoją opinią jak to działa na Z1C :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM

Tutaj juz jest pole wyboru co do bootloadera wiec instalacja została uproszczona i każdy powinien sobie z nią poradzić :-) co jest jak najbardziej na plus :-)

Po pierwszym dniu jest dobrze. Na razie wszystko działa, choć duzo się w MIUI zmieniło odkąd miałem go na desire Z, wiec jakby uczę sie go na nowo :-P

Bałem sie, ze aparat będzie okrojony, jak to miało miejsce w cm, ale tutaj dzięki temu ze baza jest stock, jego wszystkie funkcje zostały zachowane.

Rom jest zrootowany, pewnie dla tych co mieli MiUI w wersjach nowszych niz to co ja miałem na zetce to oczywiste, ale ja musiałem trafić, ze sie go uruchamia wchodzac w ikone Panel Sterowania - - > Uprawnienia. Ja na początku zrotowalem go tak jak stocka i tez zadzialao, ale juz wiem, ze nie trzeba tego robić :-P

Po wgraniu czystego romu, zostaje ponad 1GB wolnego ramu

Właściwie na upartego nawet nie ma co odinstalowywac Titanium Backup, co przy tym stockowym od Sony zawsze leciało z 40 apk

Oczywiście personalizacja to jest cos co zawsze mi sie podobało w tym systemie i nadal MIUI według mnie sie tym wyróżnia. Szkoda tylko, ze cześć tych themsow jest platna. Jednak dużo jest również darmowych. Nie doszedłem jeszcze jak personalizowac osobno blokade, ikony, pasek zadań, itp. tak jak to bylo w starym MIUI. Mam nadzieje ze jest taka opcja bo często bylo tak ze liczyłem pewne elementy różnych tematów.

Jakość połączeń - jak dla mnie ok. Mnie slysza, ja słyszę ich. Nie zauważyłem żadnych opóźnień czy czegoś podobnego.

Co do baterii jeszcze sie nie wypowiem. Zamiast znanej nam staminy jest kilka trybów, które chyba można zautomatyzować ale jeszcze sie tym nie bawiłem. Na razie sprawdzę jak trzyma bateria w stanie i ustawieniach domyślnych.

Gier jeszcze nie odpaliłem, ale w atutu ponad 41tys pkt czyli mniej więcej tyle samo co czysty kk od sony.

Znalazłem kilka drobnych błędów w tłumaczeniu, ale juz nie pamiętam gdzie :-P w każdym razie to akurat nie razi a sam rom póki co uważam za udany, zwłaszcza dla kogoś kto zwyczajnie lubi MIUI i mu go brakowało :-P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do odinstalowywania aplikacji - ja usuwam w MIUI aplikacje mikredyty, chmurę xiaomi, synchronizację xioami i tym podobne..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM

A właśnie, co do usuwania, to jakim programem to robisz? Bo zauważyłem taka przypadłość, ze niby coś usunę, ale po restarcie apka wraca.

Spotkałem się z czymś takim na moim tablecie, gdzie chińskie apki nie chcą za nic sie usunąć, ale w Sony mi się to zdarzyło po raz pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TitanumBackup PRO :)

Nic nie wraca po restarcie..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem dzisiaj, elegancko śmiga :) na zablokowanym BL. Elegancki rom, bardzo mi się podoba. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM
    TitanumBackup PRO :)

Nic nie wraca po restarcie..

Hmm, tez robie to TB, tyle ze tą wersja darmowa. No i dzis zeby sprawdzić chciałem się pozbyć tego systemowego eksloatora co sie bodajże nazywa "pliki" i po restarcie magicznym sposobem znów byl w launcherze ^_^

Nie wiem, moze wgram na nowo kk od sony, zrobie roota, wgram miui i zobacze wtedy. Bo raczej nie sądzę aby miał na to wpływ zablokowany bootloader.

Co do baterii mam wrażenie, ze jednak trzyma krócej, ale jeszcze za wcześnie żeby wyciągać wnioski.

Zamierzam tez sprawdzić czy da sie wgrać mod 4k. Myślę ze jesli xposed ruszy i mod potrzeby do jego uruchomienia, to powinien również działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi