Skocz do zawartości
leonowy

[PORT] [LB/UB] MIUI v5

Rekomendowane odpowiedzi

@up

Tak, jestem tego świadom. Ale mimo wszystko (może subiektywnie) ładuje się dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deep sleep dziala, ale cpu znacznie dluzej bawi na maksymalnej częstotliwości przez co bateria dużo szybciej znika. Podczas czuwania jest może podobnie ze stockiem, ładuje się dłużej, ale przynajmniej miui jest piękne :D co twierdzę od lat. Póki co wracam na rom sony z miui express na pokładzie

Edytowane przez Li Mu Bai

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zzachm

Jak wygląda tłumaczenie na Polski w MIUI express? 100% czy raczej średnio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

75%, zdarzają się krzaki, najwięcej ich w aplikacji do sms. Bez problemu da się normalnie używać, bo to i tak opcje w które wchodzi się raz i juz tak zostają

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM
    Deep sleep dziala, ale cpu znacznie dluzej bawi na maksymalnej częstotliwości przez co bateria dużo szybciej znika. Podczas czuwania jest może podobnie ze stockiem, ładuje się dłużej, ale przynajmniej miui jest piękne :D co twierdzę od lat. Póki co wracam na rom sony z miui express na pokładzie

No nie wiem, mi bateria trzyma juz 2 dni bez 3 godzin, i 21% do rozładowania. Nie wgłębiałem sie w tematy o żywotności naszych kompaktów, ale osobiście uważam, ze mogę być zadowolony z tego jak trzyma.

Za to oprócz cudownie wracających aplikacji doszło jeszcze niemożność zapisania screenshota. Wyskakuje mi komunikat cos w stylu nie można zapisać, nosnik moze byc zajęty.

Ciekawy jest tez firewall blokujący rozmowy i jestem ciekawy czy na jakimkolwiek innym dostępnym call blockerze w sklepie Google można ustawić taki bajer, ze zamiast sygnału zajetosci puszcza info "nie ma takiego numeru"? Bo z tym spotkałem sie tylko w miui :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mało się używa to jasne ze potrzyma mniej więcej podobnie. wstaw screeny pokazujące użycie, czas pracy ekranu oraz czasy pracy danego taktowania cpu z programu cpu spy to będzie można porównać, bo u mnie ewidentnie tam gdzie dla stocka wystarcza taktowanie 1,1ghz to na tym romie było 2

A to nie ma takiego numeru działa tak jak piszesz, czy tylko powinno działać według instrukcji? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM

Tzn, ja po prostu telefonu uzywam tak samo jak na stocku i wnioski wyciagam porównując te dwa systemy tak na oko. Trochę pogram w temple run, trochę w iron force. Kilka rozmów na fb messenger, albo whatsapp. Co najmniej godzina dziennie rozmów i od biedy kilka smsow i internetu. Tak mniej więcej. Porównuje tylko czas od ładowania do ładowania między tym co mialem na stocku a tym co na miui i wydaje mi sie, ze w najgorszym razie jest tak samo. Wiadomo, ze gdybym zmusił telefon do większej pracy to by było inaczej. W statystykach czas pracy ekranu zawsze mam na ponad 50%. Screeny bym wstawił ale najpierw musze rozwiazac problem z... niemożnościa zapisania screena :-P

Co do tego z blokowaniem rozmów to dziala wręcz idealnie. Wcześniej gdy używałem jakiegoś programu, to on potrafił jedynie zerwać połączenie przed pierwszym sygnałem, dzięki czemu dzwoniacy nie słyszał sygnału zajetosci, po prostu mu przerwało połączenie. to tez bylo dobre, ale to co oferuje miui wykracza o wiele dalej. Nadmiene, ze mam tel na abo w sieci Orange, byc moze jest to też wazne, ponieważ jak sie zmienia opcje w ustawieniach, to pojawia sie info kod mmi zostal rozpoczety, cokolwiek to oznacza.

Edit:

A jeszcze tak myślę, ze to taktowanie i roznice naszych odczuciach co do bateri zależą od tego czy masz zablokowany BL. Bo w moim przypadku kernel został nietkniety ze względu na blokade, natomiast jesli wgrałeś wersje dla odblokownego BL, to silą rzeczy kernel tez jest modyfikowany, byc moze w kierunku wiekszej wydajności niz oszczędności. Albo ma ustawionego innego zarządcę.

Edytowane przez MrMM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Czy u kogoś na tym ROMIe nie działają weryfikacje licencji ze sklepu? U mnie nie mogę niczego używać, żadna płatna aplikacja nie chce działać, a tylko takie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MrMM

Wszystkie aplikacje powinny Ci działać. Jeśli wipe wszystkiego nic nie pomaga, to może trzeba spróbować sflashowac stocka przez flashtoola, zrobic roota i jeszcze raz wgrać miui.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Nic z tego, weryfikacje licencji u mnie nie działają. Jest jakiś problem w tym ROMie. Dwa razy sprawdziłem, na czystym również. Dodatkowo brak recovery, reklamy, nieprzezroczyste paski w innych launcherach. Już go nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi