Skocz do zawartości
matys464

Brak zasięgu 3g.Przy połączeniu z siecią pojawia się błąd proces com.android.phone został zatrzymany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dwa problemy ze swoim HOS'em. Obydwa dotyczą zasięgu.

Pierwszy problem zauważyłem już odkąd nabyłem telefon. Dotyczy on wyszukiwania zasięgu 3g, a właściwie jego brak. Telefon nie może znaleźć żadnej sieci 3G, więc zmuszony jestem korzystać wyłącznie z 2G. Jest to uciążliwe, ponieważ wszyscy wiedzą że prędkość internetu w 3G jest o wiele szybsza. Po zakupie telefonu okazało się, że zmieniony był CID na SuperCID i telefon był S-OFF. Bootloader miał zablokowany.

Drugi problem pojawił się wczoraj ok godziny 14. Pojawił się komunikat "niestety, proces com.android.phone został zatrzymany". Nie muszę nadmieniać, że chodzi o sieć 2G. Teraz z telefonu nie da się wcale korzystać. Komunikat ten pojawia się za każdym razem jak telefon złapie jakąkolwiek sieć. Dodam, że nie jest to wina karty SIM, bo na każdej jaką wkładałem problem się utrzymuje. Co mam zrobić z tym fantem? Czy zostaje serwis, czy jest możliwość żeby zrobić to samemu? Proszę o odpowiedź.

Pomoże ktoś...?

Edytowane przez Dragon16
    Post pod postem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki masz rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aktualnie mam Viper One S. Dziwny jest fakt że na jakimkolwiek romie z Kitkat wywalał błąd, że proces com.android.phone został zatrzymany. Na Viperze działa ale tylko sieć 2G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubors

jakie masz radio?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.20. Ale to na pewno nie wina radia bo na każdym jaki wgrywałem dalej nie było zasięgu 3G

Teraz to telefon już się wcale nie uruchamia. Prawdopodobnie padł bootloader bo najpierw sam się zresetował, później nie zbootował do końca i w końcu wyłączył na amen. Jak podłączyłem go kablem do kompa to wyświetlił się komunikat QHSUSB_DLOAD...

Edytowane przez matys464

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matys64,

U mnie problem z 3G pojawił się dopiero po przejściu z oryginalnego STOCKa na jakikolwiek inny.

Również próbowałem różne radia, firmware'y i do dziś problemu nie rozwiązałem - telefon działa tylko na EDGE :(

Próbowałem wgrywać na nowo ustawienia APN itd.

3G działało bez problemu na oryginalnym firmwarze do którego niestety nie mam backupu.

Jeśli udało Ci się to jakoś rozwiązać - daj znać. Ja rozważam oddanie do jakiegoś niezależnego serwisu, bo już straciłem nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mental88,

ja i tak muszę go oddać do serwisu bo teraz już mi się wcale nie uruchamia. Prawdopodobnie padł bootloader...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak zasiegu w trybie 3G oznacza uszkodzoną płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jaki serwis poleciacie? Wysyłać do Regenersis?

I dzięki Joker za odpowiedź, wreszcie ktoś się wypowiedział konkretnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Brak zasiegu w trybie 3G oznacza uszkodzoną płytę główną.

A mogła się ona uszkodzić od flashowania? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi