Skocz do zawartości
Lukasx78

Uszkodzone Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moj pierwszy post ale sledze juz od dawna z zainteresowaniem tematy na forum. Chcialbym prosic o pomoc. Posiadam Lg G3 d855 16 gb-standardowa wersja sprzedawana przez tut. operatorow. Pewnego dna postanowilem zmodyfikowac nieco system telefonu i po odnalezieniu poradnika na jednej ze stron obcojezycznych zabralem sie do wgrywania recovery. Niestety instalacja nie wiedzac czemu zakonczyla sie niepowodzeniem i wywalilo blad. Pare tygodni pozniej postanowilem przywrocic ustawienia fabryczne w telefonie i okazslo sie ze nie jest to mozliwe. Procedura konczy sie na wlaczeniu telefonu i dalej jest czarny ekran oraz migajace diody czerwona i niebieska na zmiane. Przekopalem komentarze do poradnika i na 8 stronie odnalazlem wpis autora ze recovery jest do lg g3 d851 i tylko z ta wersja dziala. Zmoja skromna wiedza w temacie androida nie daje rady naprawic tego. Dlatego bardzo prosze o jakies rady.

Wysłane z mojego GT I9500 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dołączono o 10:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Czy jezeli tak zrobie to wszystko wroci do normy?

How to Unroot/Unbrick LG G3! [Complete Stock] ~ AndroidRootz.com | Source for Android Rooting, ROMS, Tricks and More!

Za pomoca aplikacji Recovery Installer wgrałem inne recovery i teraz sytuacja wyglada nastepujaco. Po wejsciu w tryb recovery telefon telefon odpala sie i w lewym gornym rogu wyskakuje napis boot certyficat false Dalej telefon nie wlacza sie i dalej migaja czerwone i niebieskie diody. Gdy nacisne przycisk glosnosci gora lub dol telefon odpala sie i wchodzi w tryb recovery ktore wlasnie podgralem jednak gdy odpale ta droga czyszczenie systemu pomimo iz wyglada jakby kasowal dane one pozostaja w niezmienionej formie. Nie chce juz nic robic na wlasna reke bo z moimi umiejetnosciami sprawie sobie dosc drogi przycisk do papieru.

Edytowane przez Lukasx78

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć:)

Ta metoda jest jak bardziej poprawna. Jedyne co to może potrwać długo- mi wczoraj soft tą metodą wgrywał się prawie 2h.Jeszcze jedną masz u nas na forum,ale ona chyba nie "dotyka"recovery. Jesli masz Windows 8 możesz mieć problemy ze sterownikami i będzie trzeba podać je ręcznie-aktualizacja sterownika z lokalizacji.

Teraz tak. Pojawia Ci się to ponieważ masz uszkodzone recovery. Jeśli gdzieś jest obraz recovery dla naszego LG możesz go spróbować zaflashować po kablu za pomocą fastboota-ale też nei wiem czy to zadziala. Możesz spróbować. Generalnie spróbuj tym poradnikiem. Jak wszystko zrobisz tam jak jest napisane to będzie okej!:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Wyciągnij z tota pliki eif oraz recorvery wgraj to przez fastboota i problem z głowy :) sam miałem podobny problem bo telefon nie chciał wejść w tryb download mode a soft trzeba wgrać :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Adif1 jak z Tota to wyciągnąć?:)Tak na marginesie tutaj w tej metodzie jest dll oraz binarka, z tego też by się dało wyciągnąć?

Jak udało się Tobie wejść w tryb fastboot?Bo mnie po komendzie adb reboot fastboot po prostu się uruchomił ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Musisz usunąć LAF :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, a czasem usunięcie LAF nie ubija jakoś telefonu?:)Coś właśnie jakiś czas temu czytałem na XDA,ale mogę się mylić:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zrobilem. Nowy stock rom wystarczyl, ale trzeba przyznac ze strachu mi to narobilo. Dziekuje za pomoc. Wiedzialem ze mozna tutaj znalesc ratunek.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Usunięcie laf odblokowuje wejście do fastboota..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubatm

Po oddaniu telefonu z gwarancji miałem wgrany 6.0 v30B, wgrałem v30D.kdz aby szybko poszedł root. Następnie kingroot - root poszedł bez problemu. Pobrałem odpowiednią wersje TWRP na G3. Flashify pobrane ze sklepu. Aplikacja dostała uprawnienia, wybieram TWRP i nic. Telefon się wyłączy, napisy w lewym górnym rogu z logiem LG, dioda miga na przemian z czerwonym i niebieskim światłem. Nie poddając się próbowałem jeszcze przez ADB and Fastboot, ale też nic z tego. Jeden kolega z forum doradził mi downgrade na 5.0. Poszedł flash LG UPem, root kingrootem, flashify, TWRP 2.8.0.0 pod G3 i też nic. Autorekiem nie chce próbować bo mam obawy, że będzie brick. Co dalej? Ma ktoś jakiś pomysł?

Szkoda, że ktoś przeniósł mój wpis. Akurat mój problem nie ma nic wspólnego z problemem kolegi powyżej. U mnie działa Download Mode. Problem mam z TWRP, którego za Chiny nie mogę wgrać w żaden sposób.

Ok poradziłem sobie! Dla potomnych: downgrade do 4.4.2 i TWRP 2.8.0.0 weszło! :)

Edytowane przez kubatm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi