Skocz do zawartości
Bartekar

Telefon nie chce się uruchomić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj rano wyłączyłem mój telefon (byłem w szkole), kiedy później chciałem włączyć telefon pojawiło się tak:

- Najpierw reklama chyba operatora (nie wiem jak to u Was jest), w moim przypadku SAUNALAHTI.FI.

- Później powinien być napis android i przechodzić przez niego taki poblask, ale do tego nie dochodzi, od godziny jest wyświetlony napis SAUNALAHTI.

Ładowałem telefon, ale to nic nie daje. Czy to może być problem systemu operacyjnego (jeszcze nie zmieniałem), czy to może coś z prockiem?

Proszę was, pomóżcie!

Bartekar.

PS. Na wszelkie pytania związane z problemem mogę odpowiedzieć, dodam, że nigdy przedtem takiego problemu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że masz stockowy(fabryczny) ROM od operatora(zapewne właśnie Saunalahti) i nie masz custom recovery.

Uruchom telefon w trybie recovery(vol down+power) jeżeli pojawi się napis FTM to dobrze(musisz wyjąć baterię by zrestartować telefon).

Możesz teraz spróbować(jeżeli chcesz zaryzykować) zainstalować Clockwork recovery korzystając z tego poradnika:

http://forum.android.com.pl/f277/zte-blade-tutorial-instalacja-clockworkmod-recovery-40811/

po czym uruchomić go właśnie w tym trybie(recovery) i zrobić wipe , może to coś pomoże. Następnie możesz zainstalować z poziomu recovery oryginalny ROM od Saunalahti pobierając go stąd: KLIK

Jeżeli jednak nie chcesz tego robić to chyba jedynym wyjściem pozostaje oddanie telefonu na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ten napis (FTM} się nie pojawia. Można zrootować telefon bez tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zważaj na rootowanie, nie jest Ci w tym momencie do niczego potrzebne. Spróbuj zainstalować custom recovery według poradnika do, którego dałem linka wcześniej, jak przebrniesz przez to to się zobaczy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Jutro to zrobię, bo dzisiaj późno. Ile się robi taki custom recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo ja pamiętam...góra dwie minuty.

Pamiętaj- może coś z tego być, ale nie musi. Musisz wybrać kombinować na własną rękę, albo oddać na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolę kombinować na własną rękę.

I takie pytanie: muszę wgrywać Saunęlahti nową? Czy mogę wgrać innego ROMa? A jeśli tak, to jaki według Ciebie jest najlepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ech, ta dzisiejsza młodzież. O wszystko pytają. Bartekar, to wszystko było wałkowane już x razy. Poczytaj trochę. Chciałbym Was, młodzieży, widzieć w czasach 286SX kiedy nie było internetu a człowiek wszystkiego uczył się na własnych błędach (ja spaliłem 2 płyty główne :)). Czytać i jeszcze raz czytać, to czego nauczycie się sami zostanie wam w głowach na dłużej. Wasze problemy na pewno już ktoś miał, wystarczy poszukać odpowiedzi na nie. No, koniec marudzenia starego ramola który dalej lubi bawić się gadżetami :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i masz rację, ale moje doświadczenie w takich rzeczach to tylko zmiana firmware w Samsungu Avili :PP

Dlatego wolę się dopytać, żeby nie było bricka później.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, niestety problemów ciąg dalszy. Miałem problemy ze sterownikami, więc wgrałem recovery tym sposobem http://forum.android.com.pl/f277/alternatywna-metoda-przeja-cia-do-gen2-i-na-odwra-t-bezpieczna-szybka-i-prosta-67347/. Niestety po wgraniu recovery i CM7 nadal występuje ten sam problem co wcześniej. Po włączeniu telefonu pojawia się (tym razem już) zielony android i na tym staje. Po próbie włączenia recovery dzieje się tak samo. Nie mam żadnego pomysłu co zrobić, ponieważ kiepsko orientuje się w rzeczach softvarowych tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi