Skocz do zawartości
MaFio22

Bad Pixel !!! Pomocy !! gwarancja czy inny sposób ?

Rekomendowane odpowiedzi

jacks

Takie zielone, czerwone czy niebieskie pixele są to subpixele, czyli jeszcze żyjące pixele, natomiast martwe (badpixele) są czarne lub białe. Mam na swoim 24 lcdeku takiego subpixela, całe szczęście w takim miejscu, że go prawie nie widać. Z doświadczenia wiem, że takie programy nic nie dają. Także pukanie, masowanie subpixela też. Chyba w takiej sytuacji, kiedy pojawi się taki pixel jedyna nadzieja, że pojawi się ich więcej, co spowoduje spełnienie określonych norm, a co za tym idzie uznanie gwarancji. Każdy producent określa (chyba) takie normy tzn. określa ile musi być złych pixeli i jak blisko siebie muszą się znajdować. Ciekawe jak jest w Motce.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Edytowane przez jacks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Makaan

U mnie uszkodzony piksel wyskoczył po bodajże trzech dniach używania fona. Zielony, widoczny na czarnym tle i jeszcze jednym. Zniknął sam po kilku dniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Takie zielone, czerwone czy niebieskie pixele są to subpixele, czyli jeszcze żyjące pixele, natomiast martwe (badpixele) są czarne lub białe. Mam na swoim 24 lcdeku takiego subpixela, całe szczęście w takim miejscu, że go prawie nie widać. Z doświadczenia wiem, że takie programy nic nie dają. Także pukanie, masowanie subpixela też. Chyba w takiej sytuacji, kiedy pojawi się taki pixel jedyna nadzieja, że pojawi się ich więcej, co spowoduje spełnienie określonych norm, a co za tym idzie uznanie gwarancji. Każdy producent określa (chyba) takie normy tzn. określa ile musi być złych pixeli i jak blisko siebie muszą się znajdować. Ciekawe jak jest w Motce.

Sent from my MB525 using Tapatalk

Wreszcie oddałem swoją Defy z jednym stale różowo świecącym pikselem i gwarancja została jak najbardziej uznana. Wyświetlacz wymieniony.

Trwało to tylko 1 dzień, także jeśli ktoś się waha radzę lepiej oddawać i mieć później spokój.

Serwis z którego korzystałem wypowiadał się w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, u mnie 2 razy wyskakiwał czerwony pixel, ale przeważnie po 24 lub 48 godzinach wracało wszystko do normy :) i to też na początku użytkowania telefonu, teraz na szczęście już się nie pojawia (od miesiąca) :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi