Skocz do zawartości
Nitrouz

Alcatel C7 - MIUI Nightly/Stable

Rekomendowane odpowiedzi

MIUIEs-Logo.png

Temat na oficjalnym forum MIUI

#include <std_disclaimer.h>
    /*
    * Na czas używania tego oprogramowania - Twoja gwarancja staje się nieważna.
    *
    * Nie odpowiadam za uceglone telefony, karty pamięci SD, przegrzewania, oraz aplikacje nie działające prawidłowo. 
    *
    * Pamiętaj aby zawsze posiadać kopie zapasowe najważniejszych plików urządzenia

Witajcie.

Postanowiłem się zwrócić do DEV/PORT teamu na forum MIUI, pewien Programista z Indii nakierował mnie jak przeportować ROM MIUI pod naszą C7..

post-345447-14255753828328_thumb.jpg

Download

https://www.mediafire.com/?dhr9uq2f7y8wa66

Wszystko wydaje się działać stabilnie jak:

- USB

- Karta pamięci

- Bluetooth

- WLAN (Wi-Fi)

- Wibracje

- Ustawienia jasności

- Dźwięk

- Kamera

- gapps

itp itp.

Mogą występować liczne - ale nie przeszkadzające w użytkowaniu błędy w tłumaczeniu (jBART) - Podziękowania dla fyme za pomoc przy spolszczeniu.

Do instalacji oprogramowania wymagany jest ClockWorkMod, do jego instalacji może posłużyć program MTK Droid Tools

ROM nie posiada ROOT'a - do instalacji ROOT'a można posłużyć się programem RootGenius (przed instalacją musisz włączyć debugowanie USB oraz zainstalować w swoim systemie sterowniki USB MT65xx

ROM jest bardzo zasobożerny co do RAM, wiadomo, MIUI zawsze było RAM'o'żerne, polecam wyposażyć się w RAM-Expander oraz nie instalować na siłę gapps, jeżeli nie jest potrzebny, rozsądnym również by było użyć skryptu do ODEX'owania romu (szybsze zarządzanie RAM'em i wczytywanie systemowych APK.)

Odsyłam więc do skryptu ODEX.

Pozdrawiam

Edytowane przez Nitrouz
    Dodany DL i informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli pokazałbyś jak to robić to pomogę. Informuj jak coś o postępie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udalo mi się naprawić kamerę, jednak, nie wiem czemu, i tak strasznie się grzeje, nawet jak jest wyłączona.

A co do IMEI, nawet nie wiem jak się za to zabrać, próbowałem przez MTK Droid Root. przwyrócić nvram/imei. i Kończy się na "pttycmd1 device NOT found!"

MTK Enginner Mode na MIUI nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale lepiej chodzi jak ten standardowy rom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa jasna, na Stockowym nawet nie mogę spokojnie pograć w GTA:SA (chodzi płynnie rzecz jasna) wyłącza się przy 50stopniach, na MIUI nie ma tego problemu.

Postaram się dodać paczkę na jutro/pojutrze.

ewentualne poprawki będę dodawać w paczkach ZIP w temacie, mile widziany jakiś programista/osoba która się na tym zna.

---------- Post dołączono o 20:26 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

// próbowałem także dodać polski język przez jBART, ale nic z tego.

Tutaj kilka zdjęć, wieczorem zrobie upload ROMu, liczę na jakąś współpracę.

---------- Post dołączono o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

dsc_0001dgk61.jpg

dsc_0002lejc2.jpg

dsc_0003pikbx.jpg

dsc_0004gbkj5.jpg

dsc_0006q2j5b.jpg

dsc_0007w4kmy.jpg

Wszystkie problemy, oprócz invalid imei, i braku polskiego jezyka udalo mi sie zalatwic.

Brak IMEI wydaje mi sie przez nie ta wersje pasma podstawowego (build w ustawieniach)

Nie wiem jak sie za to zabrac, na tym MIUI nie dziala MTK Droid Tools, ani Mobile Uncle Tools.

Edytowane przez Htc_hack_Htc
    Połączyłem posty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra robota, tylko weś zdjęcia w spoilerze daj. No to musi ktoś pomóc, żeby ten problem zlikfidować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem kod [spolier]

to nie działa, nie wiem o co chodzi, mniejsza.

DL dodany, ciekawe czy się uporamy z tym IMEI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Notatka od Moderatora: htc_hack_htc
    wykrzyk.png
    Kolego "Nitrouz" Dodając zdjęcia umieszczaj w Spoiler nie dotyczy to 1-posta.
    Możesz to zrobić zaznaczając dowolny fragment tekstu i klikając na czarną ikonkę "S" bez zbędnego wpisywania.
    Proszę również zwrócić uwagę na to, żeby nie pisać kolejny post pod postem bo do tego służy edycja posta i ewentualne zmiany można tam zamieścić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli język Polski już dodany tak? Bo chyba literówkę masz tam wyżej (DL dodany).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Języka polskiego nie ma, możesz poeksperymentować z programem jBART, IMEI tez nie dziala, wszystko inne wydaje sie byc okej, jezeli chcesz Google Play, musisz takze zainstalowac gapps pod Androida 4.2.2

A i jeszcze cos, aparat dziala, ale Apka z aparatu jest uszkodzona, jezeli skonczy sie calego softa, bedzie dzialac IMEI itd, biore sie za podmiane apek na stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi