Skocz do zawartości
Nitrouz

Alcatel C7 - MIUI Nightly/Stable

Rekomendowane odpowiedzi

system działa lepiej ale:

- nie działa root i superSU samo w sobie (mimo iz aplikacja kingoroot informuje ze telefon jest zrotowany) - możliwe ze to błąd tylko u mnie, jednakże taki występuje

- bez dodatkowej pamięci wirtualnej ma tylko 89 % pamięci po włączeniu.

- czasem wyłącza się bez powodu

- niekiedy problemy z wyświetlaniem dysku USB karty pamięci(Windows 8.1)

Edytowane przez dawidzet
    glebsze testy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    system działa lepiej ale:

- nie działa root i superSU samo w sobie (mimo iz aplikacja kingoroot informuje ze telefon jest zrotowany) - możliwe ze to błąd tylko u mnie, jednakże taki występuje

- bez dodatkowej pamięci wirtualnej ma tylko 89 % pamięci po włączeniu.

- czasem wyłącza się bez powodu

- niekiedy problemy z wyświetlaniem dysku USB karty pamięci(Windows 8.1)

Roota nie robiłem, w sofcie, trzeba go ręcznie zrobić przez RootGeniusa (debugowanie USB na MIUI powinno byc tutaj aktywne z automatu)

Pamięć, dziwnie sie stało, że pamięć wewn. widzi jako karta sd 1 a zwykla karte jako sd 2, nie wiem jak do tego podejsc, ale to zapewne cos w pliku konfigurujacym pamiec.

Dysk USB, jezeli uzywasz RAM expandera, moze przerywac polaczenie USB, poniewaz aplikacja uzywa karty nonstop - komputer wtedy ma przerwy-odmowy podczas wymiany danych. Dlatego nie uzywaj trybu pamieci masowej, wtedy nie powinno przerywac.

Co do softa, nie mam wiecej pomysl na jego ulepszenie-odchudzenie-usprawnienie, ledwo udalo mi sie go przeportowac, a nie jestem specem od Androidów i przydałaby się jakaś pomocna dłoń w sprawe, to raczej tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kemi

A czasem MIUI nie jest samo w sobie zrootowane, nie pamiętam gdzie jest ta opcja dokładnie ale z tego co widzę w xbin jest "su".

Więc bym poszukał np w

- Panel Sterowania

- Uprawnienia

- Uprawnienia ROOT [włączyć]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

@kemi ma rację, MIUI jest zrotowane, wystarczy włączyć roota. Jest gdzieś w Panelu sterowania choć już nie pamiętam dokładnie gdzie, sporo czasu upłynęło od mojej ostatniej przygody z MIUI ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PRYD3

Swietny port, testuje i narazie sprawuje sie swietnie,dzieki wielkie za wasz poswiecony czas, ja postaram sie przeportowac CyanogenMod 12 na naszego Alcatela ;) moze ktos bylby chetny do wspolpracy ?;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Spróbować zawsze można, ale wiesz że to jest Android 5.0, a w tym będą niezbędne zmiany w pliu boot. Jeszcze nie słyszałem w historii o żadnym MTK na Lollipopie

Edytowane przez Hubal
    Nie cytujemy w całości postu poprzedzającego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kemi

Oj magicy z xda jakiś czas temu Lolipopa (CM12 bete) wydali pod telefony Android One (MT6582).

Ale to tylko dlatego że mieli pełne źródła.

I raczej potrzeba więcej zmian kernel itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oj magicy z xda jakiś czas temu Lolipopa (CM12 bete) wydali pod telefony Android One (MT6582).

Ale to tylko dlatego że mieli pełne źródła.

Google pracujący na MTK? Brzmi coraz bardziej komicznie :D

Ale z tego co widać nie jest to fake.

Cytat z http://♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥.pl/2294,android-one-oficjalnie-zaprezentowany-tanio-iz-aktualizacjami-googlea

Google oficjalnie zaprezentowało pierwsze smartfony z serii Android One. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami ich producentami są firmy Micromax, Spice i Karbonn. Poszczególne smartfony nie różnią się w zasadzie specyfikacją sprzętową. Każdy z nich ma bowiem 4,5-calowy ekran o rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli) i oparty jest na czterordzeniowym układzie MediaTeka, który ma rdzenie Cortex-A7 o taktowaniu do 1,3 GHz i jest wspierany przez 1 GB pamięci RAM.

Nowy projekt Google'a w pierwszej kolejności wystartował w Indiach. Są one w końcu drugim co do wielkości rynkiem telefonów, na którym penetracja smartfonów jest wciąż dość niska. Wkrótce dostępność modeli Android One ma zostać jednak rozszerzona. Gigant ogłosił bowiem listę nowych partnerów, wśród których są firmy: Alcatel OneTouch, Acer, Asus, Intex, Lava, Lenovo czy nawet HTC. Sundar Pichai dodał do tego, że w ramach programu Android One będzie oferowany także sprzęt na układach Qualcomma.

Czyli mamy rozumieć że Google odkupiło Alcatela?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi