Skocz do zawartości
AS0

TUTORIAL Przywrócenie oryginalnego oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

AS0

Jak przywrócić telefon do stanu fabrycznego?

Na przywrócenie fabrycznego systemu mamy 2 opcje:

• Unroot + wgranie RUU - efektem będzie czysty oryginalny ale niezrootowany system, brak custom recovery, jak mi się wydaje również botloader zostanie zablokowany oraz brak będzie SuperCID; jeżeli telefon miał S-OFF to pozostanie on nadal
    • Wgranie oryginalnego zrootowanego oprogramowania na odblokowany telefon - najlepsza wg. mnie opcja, tym bardziej, że DHD to już stary telefon bez gwarancji więc pierwsza opcja po prostu może nie być więcej potrzebna. Telefon będzie nadal w całości odblokowany, system będzie oryginalny tyle, że zrootowany. Prawdopodobnie po wgraniu go nie będzie custom recovery, ale z racji roota można łatwo je wgrać z powrotem.

Przygotowanie:

• Komputer
      • zainstaluj sterowniki HTC
      • wyłącz wygaszacz ekranu oraz automatyczne przechodzenie w stan uśpienia

post-178741-14255753832268_thumb.png
        post-178741-14255753832668_thumb.png

• wyłącz na ten czas antywirusa
    • Telefon
      • naładowana bateria
      • wyłączone "Szybkie uruchomienie" w Ustawieniach telefonu (Bateria)

post-178741-14255753833019_thumb.png

• włączony jako domyślny tryb "Tylko ładowanie" w ustawieniach
      • włączone Debugowanie USB (Ustawiania -> Aplikacje -> Tworzenie)

post-178741-14255753833281_thumb.png

• podłączaj telefon kablem (najlepiej oryginalnym) tylko do portów USB 2.0 (NIE 3.0!), najlepiej z tyłu obudowy, nie do żadnych przejściówek
      • zrób kopię danych z karty pamięci, samą kartę najlepiej sformatuj w FAT32 4KB

post-178741-14255753833524_thumb.png

Mając przygotowany telefon i komputer można działać dalej:

• UNROOT + RUU:
      • RUU możesz pobrać z: źródło #1 lub źródło #2 - najnowsze to prawdopodobnie TO
      • Wyłącz telefon. Wejdź do HBOOT (na wyłączonym telefonie naciśnij razem i trzymaj klawisze VOL- i POWER).
        Wybierz opcję FASTBOOT (poruszasz się klawiszami głośności) i zatwierdź ją przyciskiem POWER.
      •  
      • Telefon w trybie FASTBOOTa podłącz do komputera - status na telefonie powinien się zmienić na FASTBOOT USB.
      •  
      • Uruchom pobrany wcześniej plik RUU (jako administrator).
      •  
      • Zatwierdź 2 pierwsze komunikaty i gdy program wykryje prawidłowo telefon można aktualizować dalej. Postępuj wg. instrukcji jaką poda program.
      • Aktualizacja może przebiegać nawet 10-15 minut.
      • Nie odłączaj w tym czasie telefonu ani, jeśli to możliwe, nie rób nic na komputerze.
      •  
      • Telefon powinien sam się uruchomić do systemu z ekranem konfiguracji.

LUB

• Oryginalne zrootowane oprogramowanie:
      • Sformatuj kartę tak jak na początku - FAT32 4KB
      • Pobierz paczkę RUU_Ace_Sense30_S_HTC_WWE_3.12.405.1_Radio_12.65. 6 0.29_26.14.04.28_M_release_225512_rooted.zip (lub źródło #2) i wypakuj (do uzyskania pliku PD98IMG.zip).
      • Wyłącz telefon (ważne aby wcześniej, zgodnie z instrukcją, wyłączyć szybkie uruchamianie)
      • Wypakowany plik PD98IMG.zip przenieś na kartę pamięci (sformatowaną w FAT 32 4KB) luzem, nie do żadnego folderu.
      • Wejdź w HBOOT (na wyłączonym telefonie naciśnij i przytrzymaj na raz VOL- i POWER).
      • Gdy plik PD98IMG.zip zostanie wykryty zostanie wyświetlony komunikat czy chcesz go sflashować - zatwierdź VOL+.
      • Gdy cała procedura dobiegnie końca i naciśnij POWER aby telefon się zrestartował.
      • Usuń z karty pamięci PD98IMG.zip.

Temat może się komuś przyda. Postanowiłem go napisać po tym, gdy sam tworząc poradnik o AAHK2 musiałem na telefonie zrobić unroot.
    W przypadku pierwszej metody nie musiałem ponownie blokować Bootloadera, poszło bez dodatkowych ceregieli :)

Później dodam jeszcze jakieś zdjęcia.

Edytowane przez baca01
    wstawiono prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mój pierwszy wpis na forum.

Mógłby ktoś przetłumaczyć dla nooba jak wgrać CM12?

Root już jest, CM11 (nie wiem czy to ważne), recovery też jest.

Edytowane przez Htc_hack_Htc
    Prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygrywasz tak samo jak cm 11 czyli pobierasz paczkę z roomem i gapps(koniecznie nano albo piko większe nie wejdą) wchodzisz w recovery robisz full wipe i wygrywasz najpierw room a następnie gapps acha jakie masz recovery bo jak 4ext to od razu mówię że nie zainstalujesz zmien na cwm. Pierwsze uruchomienie trwa ok 40 min

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

//ciach

Jednak lepszy jest cm11 bo na 12 jest pare błędów.

Edytowane przez Htc_hack_Htc
    Od dziękowania jest system piwny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dwksc

Witam

Mam problem, aby powrocic do stokowego roomu

Aktualnie posiadam CM11 4.4.4

Radio zmieniałem ze stokowego na 12.69a.60.29U_26.17.14.11_M

Swoj CID ID dodaje do pliku android.txt i kiedy wrzucam PD98IMG.zip na karte, wchodze do HBOOT wyskakuje przez moment "no image !" i cos tam jeszcze pisze " wrong image !"

zbyt szybko to wyskakuje i nie wiem co tam dokładnie pisze ... zielone linijki z tekstem ... da sie to jakos zapauzować?

Edytowane przez dwksc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dwksc

ehh pobralem part 2, part 1 za cholere nie chce sie sciagnac - wywala blad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dwksc

dzieki xD poszedł browar ;)

---------- Post dołączono o 23:46 ---------- Poprzedni post napisano o 23:22 ----------

ok mam, zlego zipa wrzucielm na karte xD

---------- Post dołączono 04-01-15 o 00:02 ---------- Poprzedni post napisano 03-01-15 o 23:46 ----------

wszytko dziala jak nalezy, dzieki serdeczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mam problem chciałem zainstalować stockowy soft tą opcją z wrzuceniem pliku PD98IMG.zip. Tyle, że wcześniej miałem zrobionego full wipe. Włączyłem tel (power + vol-) wyszukało mi PD98IMG.zip zainstalowało i po restarcie telefon włącza się, widać biały ekran logo HTC i powoli zaczyna wygasać aż robi się ciemny i nie widać nic ale się nie wyłącza do końca, tak zostaje. Po wyjęciu baterii i ponownym odpaleniu dzieje się to samo jedyne w co moge wejsc to tylko w tą opcje z power+vol- ale z niej juz nigdzie indziej jak klikne w recovery to dzieje się to samo co przy włączeniu tel więc nie mam jak zainstalować żadnego romu. Da się coś z tym zrobić ? Jakoś specjalnie mi nie zależy bo już rozglądam się za innym telefonem ale przez te kilka dni fajnie by było mieć jakiś sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi