Skocz do zawartości
Radek Manturo

Niedziałający autofocus.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie, nie działa mi autofokus.Nie działa zupełnie. Miał ktoś podobną przypadłość?? Robiłem reset fabryczny, testowałem aparat na różnych aplikacjach do robienia zdjęć. Myślicie, że może być to wina jakiegoś softu czy mogło ulec uszkodzeniu mechanicznemu?

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszałeś coś w fonie?

Root, custom etc.

Upadł ci gdzieś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie,nie.. żadnych rootów ani customów nie wgrywałem. Upadł mi chyba raz ale po upadku jeszcze wszystko było ok. To się stało z dnia na dzień.

Edytowane przez Radek Manturo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli dane fabryczne nic nie dały to może to być uszkodzenie fizyczne.

Spróbuj może na gwarancję wysłać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym aparacie nie ma nic, ale kompletnie nic mechanicznego, pisałem o tym w innym wątku, cytując opis ze strony producenta. Wina softu, albo wady w połączeniach płytki, jakiegoś obwodu. Tylko serwis, skoro reinstalacja systemu nic nie daje. Spróbuj jeszcze naprawić telefon przez aplikację LG na komputerze, ale jeśli to nie pomoże - tylko serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki:)

telefon już w drodze do serwisu. Dam znać odnośnie ekspertyzy. Bądź co bądź, dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam mam ten problem,tylko że z L50 i od samego początku,czyli od piątku.Teraz nie wiem,czy serwis czy niezgodność towaru z umową(mix w Plusie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Ja bym wybrał to drugie. Dostajesz nowy telefon. Zrobiłem tak jak kupiłem lustrzankę kilka miesięcy temu. W sklepie (duży, znany, markowy). W sklepie działał jak brzytweka. Kupiłem, po drodze jeszcze jakieś zakupy. W domu chciałem rozkminić jego funkcje i kicha... Obiektyw odmówił współpracy z serwo. Następnego dnia wizyta w tym samym sklepie. Powiedziałem co i jak. Bez szemrania wymienili na nowy egzemplarz. To ewidentna niezgodność towaru z umową. Poza tym działają tu jeszcze prawa do rękojmi i gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazuje się,że telefon jest całkowicie sprawny,a sprawa wygląda zupełnie inaczej.Dostępny model mojego telefonu posiada Fixed Focus,a na stronie producenta jak i operatora występuje informacja iż dany smartfon jak najbardziej posiada AF.Teraz kompletnie nie wiem jak to ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, w tym aparacie nie ma prawdziwego autofocusa. W nim nie ma ani jednej ruchomej, mechanicznej części. Wszystko jest udawane. Zajrzyj tutaj >> http://forum.android.com.pl/f1398/mechaniczny-dzwiek-z-aparatu-mechanizm-a-f-461719/#post4023901 W tym poście wskazałem źródło, dokładny, szczegółowy opis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi