Skocz do zawartości
Szwed

Wysyłanie smsów do kilku numerów jednocześnie

Rekomendowane odpowiedzi

Szwed

Tak tylko program odczytuje wartości pół (godzina, zaznaczone dodatkowe opcje) dopiero po naciśnięciu przycisku wyślij a nie da się zrobić tak by kilka klas obsługiwało jeden przycisk. W jaki sposób to rozwiązać? Potrzeba tworzyć nową aktywność?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Ja dalej nie rozumiem :( Jak nie da się żeby jedno kliknięcie obsługiwało kilka klas? Przecież do jasnej ciasnej tworzysz obiekty, które umieszczasz w jednej nadrzędnej klasie i masz wszystkie pola ;/

Na przykład

Klasa pracownik, która ma w sobie klasę godziny i klasę dodatkoweInformacje. Masz 3 klasy do których dostajesz się przez gettery i settery ;/ Ja dalej nie rozumiem co u Ciebie jest klasą, a co aktywnością a co chcesz zrobić. Bo to co tutaj pokazujesz to komplikujesz sprawę masakrycznie, a da się to zrobić...

P.S. A to, że poprzednio napisałem, że się nie da to właśnie pokłosie tego, że nie napisałeś co chcesz osiągnąć i co dla Ciebie to klasa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szwed

Heh faktycznie trochę zagmatwałem. Zmieniłem całkiem koncepcję. Teraz mam klasę Pracownik w której jest metoda obliczająca godzinę oraz ustawiająca dodatkowe informację, oraz osobną klasę dla każdej osoby na liście kontaktów, w których jest zapisywany numer telefonu oraz inne mniej ważne informacje. Po kliknięciu przycisku wyślij program sprawdza czy checkbox przy nazwisku jest zaznaczony, jeśli tak to zostaje zadeklarowany obiekt klasy danej osoby oraz wywołuje się metoda wysyłająca sms'a (w kórej są używane metody odziedziczone po klasie Pracownik np:

mirek.komunikat(godzina)

Kompilator nie rozpoznaję żadnego błędu, jednak po wciśnięciu przycisku wyślij w logach wyświetla się błąd:

02-09 15:28:49.029: E/AndroidRuntime(16029): 	at momo.kury.Pracownik.<init>(Pracownik.java:17)

W tej linijce w klasie Pracownik deklaruję obiekt klasy Pracownik aby móc korzystać z metod napisanych w tej klasie.

Pracownik pracownik = new Pracownik();

Taki zabieg jest niedozwolony, czy jest jakaś inna przyczyna tego błędu?

EDIT// już naprawione, niepotrzebnie dodawałem obiekt klasy Pracownik.

Edytowane przez Szwed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi