Skocz do zawartości
jardin

Instalacja aplikacji na SD. Brak rezultatów po wielu wykonanych próbach

Rekomendowane odpowiedzi

jardin

Witam.

Po kilkunastu godzinach męczenia google, wszelkich poradników i forów (polskich i angielskich) nie jestem w stanie zmusić telefonu do instalacji aplikacji/gier na karcie SD.

Próbowałem zabawy z poleceniami przy pomocy sdk androida (adb devices, shell pm...) co ładnie wyglądało w konsoli i potwierdzało zmianę domyślnej lokacji instalacji. W rzeczywistości aplikacje i gry ze sklepu jak i te nieautoryzowane dalej instalują się w pamięci wewnętrznej.

Foldermount i link2sd odpada gdyż wymaga to najpierw instalacji wewnętrznej a przy moim 1GB nie jestem w stanie zgrać np. Baldur's Gate.

Directory Bind nie bangla.

Poradniki o podmianie pamięci wewnętrznej na zewnętrzną nijak się mają do mojego urządzenia LG F70 android 4.4.2.

Więc błagam was!! Poradźcie jak odpalić .apk lub wcisnąć zainstaluj w sklepie i wykorzystać moje cholerne 32GB pamięci karty SD.

Z góry dziękuję za przejaw dobrej woli.

Pozdrawiam,

Sfrustrowany forumowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz roota to użyj nextapp SD fix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było o tym nie raz. Na dzień dzisiejszy nic nie zrobisz. Foldermount to jest jakieś wyjście o ile dysponujesz plikiem apk i obb, czyli jeśli ktoś chce pozostać legalny pozostają mu darmowe gry jak Asphalt 8 czy Dead Trigger 2.

Swoją drogą niezła bzdura, że jeszcze nikt nie wymyślił na to skutecznego sposobu... Przecież nasz telefon nie jest jedyny z tym idiotycznym ograniczeniem.

Wysłano za pomocą LG F70

Edytowane przez Vieslaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli to samo będzie z moim NFS: Most Wanted? Bez apk i obb z torrenta się nie obędzie, mimo że mam grę kupioną w google play? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Ja taki sam mam problem z Modern Combat 4. Grę kupiłem już dawno temu, a nie mam możliwości jej pobrania z google play. Najchętniej bym wgrał starego dobrego androida 2.2 lub 2.3 i pierdzielił te nowe androidy z ich ograniczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, pozwolę sobie na mały off-topic w tym miejscu. Na tym polega biznes żeby kupując telefon określić swoje preferencje. jeżeli - w mniemaniu producentów - chcecie telefon do gier nawet takich co mają prawie 4GB to kupicie telefon z co najmniej 16GB pamięci a te są odpowiednio droższe (producent ma na nich większy zysk). jeżeli decydujecie się na telefon który fabrycznie ma tylko 4GB pamięci (ok.1,5GB dla użytkownika) to z góry jest wiadomo że nie da się zainstalować większych aplikacji. gdyby tak było (da się ale producent zablokował możliwość instalacji na SD) droższe modele by się nie sprzedawały. reasumując obrazowo kupując przysłowiowego malucha nie zapakujesz się w 6 osób na wakacje bo inaczej nie było by sensu produkować VAN-ów. Rozumiem wasz ból ale według producentów kasa musi się zgadzać. dlatego myślę że dalsze utyskiwanie na telefon kory ma służyć prostym czynnościom (dzwonienie sms internet mail proste aplikacje kalendarz itp.) jest bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale jeszcze niedawno tak nie było. Można było przecież mieć mało pamięci wewnętrznej a i tak można było instalować prosto z google play na karte pamięci. Wiadomo jest to telefon budżetowy, ale jego możliwości co do gier czy aplikacji są spore. Nie znam na razie gry której by po prostu nie odpalił czy by chodziła tragicznie nawet na low.

Wysłano za pomocą LG F70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, otóż mam problem, chciałbym instalować bezpośrednio gry/aplikacje na moją kartę pamięci, ale nie wiem jak to zrobić więc zwracam się do Was.

Telefon: LG F70, Android 4.4.2 kit kat - ZROOTWAŁEM GO (przez program Kingo Root) !

Mam nadzieje, że pomożecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Od kiedy zakupiłem LG F70 wkurza mnie śmiesznie mała ilość wolnego miejsca dla użytkownika. Przy kilku zainstalowanych aplikacjach nie ma już miejsca. Przenoszenie ich na kartę SD tylko chwilowo załatwia problem, bo Android wymyśla na poczekaniu sposoby na zapchanie pamięci zewnętrznej.

Pobawiłem się więc adb, wszystko niby ładnie działa, tzn zainstalowałem wszystko dobrze, wykrywa mi telefon, ale po wpisaniu komendy adb shell pm set-install-location 2 i próbie pobrania jakiejkolwiek aplikacji kończy się błędem "brak miejsca w pamięci zewnętrznej" lub "brak miejsca na dysku".

Wie ktoś może co zrobić żeby działało, o ile w ogóle może to zadziałać :D

I nie obchodzę mnie metody typu "link2sd" bo to nie załatwia mojego problemu. Nie chce mi się też co chwilę szukać data do apek żeby oszukiwać andka linkowaniem folderów.

wykrzyk.png Temat był już wielokrotnie omawiany.

Zanim zadasz pytanie użyj wyszukiwarki i zapoznaj się z tym, co już zostało napisane.

Zgodnie z regulaminem temat zostanie przeniesiony do kosza.

Q - Masz root?

A - Tak.

Q - Szukałeś w googlach?

A - Tak.

Q - Próbowałeś zmienić plik vold.fstab?

A - Nie ogarniam tego, a nie ma tutorialu dla tego telefonu

Dosyć mi zależy na tym żeby bez problemu pograć w np. real racing 3 czy coś w tym typie, więc liczę na waszą pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WSZ

A myslisz ze tylko Ty jeden nad tym sie glowiles?

Wysyłane z mojego LG-D315 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi