Skocz do zawartości
tomeckiis

Jak zmniejszyć ikony, na stockowym launcherze?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

czy jest jakiś myk, żeby na stockowym ROMie i na stockowym launcherze zmniejszyć ikony? W prawie wszystkich poprzednich telefonach zmniejszałem dpi wyświetlacza. W Oppo nie dało się (za każdym razem leżał ;) ) więc finalnie zmieniłem launchera i tam pomniejszyłem ikony i siatkę.

W G3 chciałbym zostawić oryginalny launcher, ale NIE PRZEŻYJE tych wielkich ikon. Nie ma takiej opcji ;) Czy ktoś ma jakiś pomysł na małą modyfikacje bez nawet chwilowego uceglenia telefonu? Czy zostaje tylko instalacja np Novy...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qnik

8c132d6544c608bdf35e90df6e12a6c1.jpg

Ja zmniejszyłem widgetem ale tylko na pulpicie.

Elixirwidget

Send from LG G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niezbyt mnie to ratuje... chcę wszystko pomniejszyć :(

Nova raczej też odpada... knock wtedy nie działa, albo ja coś chrzanię :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    max911

@up

Knock nie działa w Nova tylko jeśli chodzi o blokowanie ekranu. Możesz zainstalować sobie dodatkową apkę Soft Lock Screen i w Nova, w ustawieniach gestów ustawiasz tą aplikację pod podwójne tapnięcie ekranu.

Wszystko wtedy działa jak na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, niezbyt mi się to podoba, ale jest to jakieś rozwiązanie.

A czy Wam naprawdę nie przeszkadzają te wielkie ikony?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po iPhone'ach i Galaxy S5 mi nie przeszkadzają. Są adekwatne do wielkości wyświetlacza i nie widzę potrzeby ich zmniejszania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _PM_

...w Nova działa blokowanie ekranu... ale trzeba tapnąć w belkę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    max911

Jest jeszcze jedna opcja, która bardzo poprawia wygląd ekranu głównego i zmniejsza ikony, jedyny wymóg to ROOT.

Wystarczy zmienić dpi na 530 - polecam to rozwiązanie, sam korzystam i obraz na ekranie wygląda moim zdaniem znacznie lepiej.

-----------------------

do zmiany DPI polecam apkę Nomone Resolution Changer

Po uruchomieniu uzupełniamy pola kolejno 1440-2560-530 i klikamy APPLY. Program zapyta o uprawnienia ROOT, oczywiście zezwalamy. Później klikamy YES, następnie YES PLEASE i czekamy jakąś minutę, jeśli nie dostaniemy żadnego komunikatu robimy reset telefonu i cieszymy się mniejszymi elementami ekranu.

Polecam eksperymenty, każdy może ustawić pod siebie. Jedyny haczyk to nie wolno schodzić poniżej 530 dpi ponieważ przestaną działać aplikacje od LG (dialer, SMS, email, aparat, itd.).

Można się również pobawić modułem AppSettings z Xposed, ale to już temat na inną dyskusję.

Edytowane przez max911
    dodano link do aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@max911 dzięki, o zmianę DPI mi chodziło

generalnie dpi 530 jest ok, tylko spójrz co po zmianie mi się stało z przyciskiem 'wchodzenia do siatki aplikacji'

spotkałeś się z czymś takim? Masz jakiś pomysł?

pytanie dodatkowe: na stockowym launcherze nie da się zmienić ilości kolumn / wierszy? (na pulpicie i w siatce aplikacji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    max911

@up

Pierwszy raz widzę taką reakcję na zmianę dpi na stocku, niestety nie wiem jak Ci pomóc, ale poeksperymentuję

Co do zmiany siatki aplikacji na stocku to polecam instalację Xposed Framework i moduł G3 TweaksBox, tam jest taka opcja

----------------------

Instalacja TweaksBox i zmiana siatki stocka (screeny ukryte w linkach pod tekstem)

1) pobieramy i instalujemy najnowszy Xposed Installer

2) pobieramy G3 TweaksBox

3) uruchamiamy Xposed installer, przechodzimy do sekcji MODUŁY i zaznaczamy "ptaszka" obok G3 TweksBox

4) przechodzimy do sekcji FRAMEWORK i wciskamy ZAINSTALUJ LUB UAKTUALNIJ

Jeśli program zapyta o prawa ROOTA, akceptujemy. Telefon uruchomi się ponownie.

5) Uruchamiamy TweaksBox i przechodzimy do sekcji LG LAUNCHER TWEAKS

6) Wchodzimy w pierwszą zaznaczoną opcję i wybieramy rozmiar siatki pulpitu. Zaznaczenie "ptaszka" spowoduje dodanie do menu szuflady aplikacji opcję zmiany siatki

Edytowane przez max911
    dodanie tuta do instalacji Xposed

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi