Skocz do zawartości
a55a5in

Telefon włącza się tylko pod ładowarką

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Od wczoraj jestem posiadaczem LG G3 i od razu niestety mam z nim pod górkę.

Otóż telefon w zupełnie losowy dla mnie sposób reaguje na następujący zabieg: wyłączenie - wyjęcie baterii - włożenie baterii oraz próba włączenia urządzenia.

Po takim, zabiegu mniej więcej w 3 na 4 próby telefon nie włącza się w normalny sposób po przytrzymaniu przycisku power. Zazwyczaj dopiero po podłączeniu do ładowania telefon zaczyna reagować (pokazuje się ekranik ładowania baterii) ale niestety nie zawsze się tak dzieje i nie załapałem tutaj żadnego wzorca.

Generalnie muszę strasznie kombinować z wyjmowaniem/wkładaniem baterii i po którymś razie telefon w końcu "załapuje".

Dodam tylko, że kilka testów wykazało, że normalne wyłączenie i włączenie telefonów odbywa się bez przeszkód.

Odsyłać od razu na gwarancję, czy może warto byłoby jeszcze coś na własną rękę kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć:)

Spróbuj zrobić factory restore a jak nie reflash. Jak to nic nie pomoże,to wtedy gwarancja. A czasem nie uszkodziłeś sobie przycisku od takiego sfrustrowanego wciskania że nie bangla?Może teraz kiepsko kontaktuje po prostu??

Szefxxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Primo to aktualizacja bo sytuacje z tel ktory mozna uruchomic tylko ladowarka mialem ze 3 razy na romie 10e na 10i problem nie wystepuje u mnie, jesli to ine pomoze to odzyskiwanie systemu w aplikacji lg na PC wgra caly czysty rom pozniej juz tylko serwis...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przycisk nie jest w żaden sposób uszkodzony.

Zrobiłem wczoraj factory reset, zaktualizowałem system (najnowsza wersja dla mojego telefonu to 10h) i myślałem, że sprawa się unormowała bo telefon kilka razy po wyjęciu baterii uruchomił się bez przeszkód. Dziś rano spróbowałem zrobić kolejną próbę i bach - telefon nie wstał po wyjęciu i założeniu baterii.

Mało tego, po włożeniu baterii dało się usłyszeć jakby "klikanie" urządzenia, przy czym dźwięk dochodził nie z głośnika, a bezpośrednio z elektroniki - bardzo dziwny symptom.

Po kilkukrotnym wyjęciu i włożeniu baterii to samo. Zostawiłem go tak i po jakimś czasie ucichło, potem telefon pod ładowarkę i wstał.

Niepokoją mnie te dźwięki bo wydaje mi się, że nie są normalne. Skłaniałbym się do odesłanie tego telefonu do serwisu, ale obawiam się tylko, że goście odpalą parę razy telefon bez problemu i odeślą jako sprawny, a problem pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podesłanie linka, ale u mnie sytuacja jest nieco inna.

Telefon leży na stole ekranem w dół podczas wkładania baterii i w żaden sposób nie zmienia swojej pozycji, a to "klikanie" pojawia się sporadycznie i najczęściej zwiastuje późniejsze problemy z odpaleniem telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazało się, że problem rozwiązał się sam bez ingerencji serwisu. W jaki sposób? Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi