Skocz do zawartości
MATORAX

[I9305] Długie sms'y nie dochodzą do adresata.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio - po długiej przeprawie ze zwykłym S3 - wymieniłem go na wersję LTE. Poszedłem specjalnie do salonu Plusa, by wymienić kartę na taką, która obsługuje ten standard i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie jeden problem. Zauważyłem, że z nowego telefonu często nie mogę wysyłać długich sms'ów. Krótkie (na jedną wiadomość) dochodzą szybko i zawsze otrzymuję raport doręczenia. Długie (na kilka wiadomości) nie dochodzą prawie wcale, a o raporcie doręczenia (nawet, gdy dojdą) można sobie pomarzyć. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane - telefon był kupiony w T-mobile, a ja mam kartę z Plusa. Może coś się jakoś gryzie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A jaki masz tryb wprowadzania w ustawieniach wiadomości? Powinien być alfabet gsm.

No i druga kwestia. Po iluś tam znakach (nie pamiętam dokładnie) sms nawet tekstowy zmienia się w mms. Trzeba też w ustawieniach wiadomości włączyć potwierdzenia mmsow

Edytowane przez rafpucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już zmieniałem :) Jest alfabet gsm. Przed chwilą miałem dostęp do dwóch innych telefonów i sprawdziłem własną kartę - z niej nie mogę wysłać długiego sms'a przy czym nie ma raportu. Posługując się inną kartą jest inaczej - można wysłać takiego sms'a (przy czym raportu również nie ma, ale sms zawsze dochodzi). Chyba będę musiał znów wymieniać kartę...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to kwestia karty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dix241

Może coś z siecią jest nie tak lub softem ;-)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi