A mógłbyś coś więcej napisać na temat końcowych urządzeń sterujących i sposobu działania (wifi, BT czy innego). Wyglada ciekawie.
Możemy sterować każdym urządzeniem, które podłączone jest do naszego przełącznika i oczywiscie do prądu czyli nie ma żadnych ograniczeń w urządzeniach.
Jeśli chodzi o system sterowania to czekamy na Androida 2.0 z BT ponieważ w wersji beta leci to poprzez localhosta i stąd biorą sie pewne opóźnienia w działaniu.
Prawdę mówiąc to czekamy na Google żeby dali wszystkim ver 2.0. 😃
Bardzo fajny pomysł. Co prawda urządzenia na filmie szybciej można włączyć/wyłączyć ręcznie, ale taka kontrola innymi - większymi urządzeniami i oświetleniem w domu to może być już coś.
Do czego podłączona jest lampka?
Jak mniej więcej będzie wyglądało podłączenie urządzeń w przyszłości?
Dokładnie można to ręcznie zrobić ponieważ nasz przełącznik daje możliwość za jednym razem ręczego oraz zdalnego sterowania.
Od stycznia sterujemy naszymi wszystkimi przełącznikami w firmie polega to na tym że administrator zdalnie ma mozliwośc kontroli nad każdym gniazdkiem poprzez Androida.
Od decyduje kiedy ogrzewanie ma się włączyć kiedy nie, jakie światła mają być załączone jakie nie.
Liczymy na oszczędzność do 30% !.
Lampka jets podłączona do listwy Acar w której zabudowaliśmy nasze przełączniki.
To jest oczywiscie tylko przykład ale takie przełączniki można zabudować w każdym gzniazdku.
Tak jak pisałem wcześniej w wersji beta leci to poprzez localhosta, czekamy na BT w androidzie i wtedy bedzie jeden do jednego.
Fajna sprawa. Mam nadzieje aplikacja komunikuje sie ze steronikiem za pomoca Wifi, wtedy bedzie mozna uzyskac wiekszy obszar dzialania. Gratuluje pomyslu.
Tak własnie jest leci to poprzez Wifi do localhosta, który wysyła polecenia do przełącznika i wtedy następuje akcja na urządzeniu.
Spektrum zastosowanie jest ogromny, natomiast chodzi nam też o niską cenę ponieważ takie przełączniki od firm, które dają to na kablach nie bezprzewodo dochdzą nawet do 2700 zł za 1 szt netto. 🙂