Skocz do zawartości
FenrirPL

Telefon się nie włącza i kdz nie dziala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakładam temat po raz enty, prosze o odpowiedź

Miałem problem z telefonem, nie wiem skąd, przy próbie właczenia recovery i factory reset: Boot image signature + wyłączenie telefonu po 5 sekundach, jakoś postanowiłem to rozwiązać. Roota miałem, i ROM Mangera też. Miałem ustawiony tryb multimedialny (przerzucanie plikow)

Sposob 1:

Pojedyncze kroki w oknie komand z plikami "root" i adb, po otworzeniu plików bat.: "step 1", "step 2".. etc. wyskakiwało Device not found, no nic.

Włączam root w oknie komand i też device not found, poddaje się

Sposób 2: All-in-one

Najpierw w trybie wlączony telefon - Już pisało "Done - bootloader unlocked i mysle, że wszystko git, sprawdzam ukryte menu i bootloader: lock", próbowałem na S/W i było to samo i tak kilkakrotnie. No nic, poddaje się.

Sposób 3: Próbuje do teraz po 12 razy już

KDZ, mam wszystkie pliki, mam 2 angielskie KDZ, 1 ruski KDZ, w każdym próbowałem wiele razy i zawsze na koncu "Phone not found"

PRÓBOWAŁEM TRYBU DIAG I EMERGENCY!!

Nie zapomniałem włączć windows enablera

Nie zapomniałem włączyć trybu s/w

Nie zapomniałem zainstalować MSXML

NIE ZAPOMNIAŁEM WYŁĄCZYĆ MODEMU LG W MENEDŻERZE

Sterowniki - instalowałem 6 różnych sterowników już do tej pory, najpierw 3 niby najnowsze z LG Mobile support tool, potem 2 znalezione na xda (przekopałem tam całe dosłownie forum i pół google, ale nic nie znalazłem co by mi pomogło), najnowszy sterownik z angielskiej strony LG

Probowałem awaryjnego przywracania systemu, nic, telefonu nie wykrywa

CAŁY CZAS teraz pokazuje "LGE: boot image signature" i sie wyłącza, jedynie tryb s/w działa, na awaryjnym trybie po prostu nie wykrywa telefonu podlączam i przez kabel usb, gdzie co chwile resetuje sie telefon w normalnym trybie z komunikatem wspomnianym i w trybie S/W nic nie wykrywa

BŁAGAM: Prosze o nieodpowiadanie w stylu: HEHE, NIE CHCE MI SIĘ TEGO CZYTAĆ. (Pisze: A ZAINSTALOWAŁES STEROWNIKI?)

Kabel USB działa to nie jego wina

WAŻNE: TELEFON WYKRYWANY JEST PRZEZ KOMPUTER! NIE WYKRYWANY PRZEZ KDZ I LG MOBILE SUPPORT TOOL

WAZNE: UZYWALEM V20A/B/C

Błagam o pomoc to naprawde wazne.ao.oao.oao.o:mad::mad::mad::mad::wsciekly::wsciekly::wsciekly:

---------- Post dołączono o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Ok, 3 godziny szarpałem się z telefonem i się włącza, ale dalej nie da sie zrobić recovery i factory reset :((( Pomocy, jutro sprzedaje telefon!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masza2

Co do wgrywania oryginalnego firmwaru.

Tej metody próbowałeś? z lg flashtoll ?

Rollback Optimus 4X HD from 4.1.2 JellyBean … | Optimus 4X HD | XDA Forums

Czasem lgflashtool stoi na napisie "READY". Ale wystarczy wtedy tylko na chwilę odłączyć i ponownie podłączyć telefon. Powinno zacząć się wgrywać.

Oczywiście to wszystko zadziała, gdy telefon jest "widziany" przez Windowsa, masz LGmodem wyłączony i ustawiony port com41 i w programie zaznaczone wszystko jak trzeba z portami (patrz link powyżej).

Punkt z wyjmowaniem baterii możesz pominąć, bo wtedy właśnie są problemy (m.in z kaszą a ekranie).

Gdy to się nie udaje, to zrestartuj kompa i powtórz całą procedurę od nowa, ale skoncentruj się tylko na jednej metodzie wgrywania.

Może po prostu masz uwalony telefon i się nie da nic zrobić, skoro nic z instrukcji w/w nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie probowalem, teraz formata zrobiłem, może zadziała, tylko sterowniki już zainstalowalem wiec chyba ta metoda odpada.

---------- Post dołączono o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

ok, zrobiłem to jak trzeba, ale nie wlaczyla sie instalacja w flash toolu tylko "ready' ciągle pisze, wszystko zrobiłem wg instrukcji w trybie admina i z zgodnością z win-7. Pomoze ktos? A telefon zyje jeszcze bo sie włącza, jest wykrywany przez menedzer urzadzen i s/w działa, więc coś sie powinno dac zrobic :((

---------- Post dołączono o 23:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

pomoże ktos?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masza2

przecież napisałem, że na napisie READY lubi sobie stać. Odłącz go wtedy od usb i podłącz po chwili ponownie. Powinien ruszyć.

Odpal sobie gdzieś z boku okienko z menedżerem urządzeń windows i zobacz czy system w ogóle reaguje na podłączenie/odłączenie. (powinien się pojawiać i znikać modem LG usb)

---------- Post dołączono o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:20 ----------

chwila chwila, na jakim Ty systemie to robisz ? Bo piszesz coś o zgodności.

Dodam tylko, że jeżeli na 8, to mogą być problemy. Ja je miałem i tylko na XP/win7 mi się poprawnie wszystko udawało zrobić.

Ja nigdy nie ustawiałem żadnej zgodności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

8, tak pamiętam że 7 na dzialalo, reaguje tylko nie reaguje na ingerencje w system - kdz, flash, i na komputerze, i na telefonie (na telefonie reaguje blokadą "Boot image signature")

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masza2
    8, tak pamiętam że 7 na dzialalo, reaguje tylko nie reaguje na ingerencje w system - kdz, flash, i na komputerze, i na telefonie (na telefonie reaguje blokadą "Boot image signature")

sorry ale ja już nie umiem Ci inaczej pomóc. Jeżeli robisz wszystko spokojnie wg. tych instrukcji i nadal jest problem, to albo coś źle robisz, albo masz telefon tak uszkodzony, ze tylko pozostaje serwis. Może masz w pobliżu kogoś, kto bawił się w takie rzeczy albo jakiś serwis komórkowy, może to ogarną.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi