Skocz do zawartości
dominik12

Problem z przeniesieniem aplikacji na karte pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po pierwsze witam wszystkich. Przesiadłem się z mojej omni na SGA mam go dwa dni i już brakuje mi miejsca na telefonie. Przeglądam wszytskie posty i szczerze powiem że mnie juz głowa boli, bo nic z tego nie rozumiem. Wyczytałem że do przenoszenia aplikacji może posłużyć program apps2 sd, zainstalowałem go sobie ale nic nie może mi przenieść. Czy trzeba jakaś specjalną operacje wcześniej zrobić, wyczytałem że rotowanie( między innymi pozwala na przenoszenie i póżniejsze wybieranie miejsca instalacji programów), i czy należy to wykonać aby w/w program zaczął działać. Czy należy wykonać jakiś backup systemu przed rotowaniem i co najważnijesze jak ma się sprawa odnośnie gwarancji, bo to już jest ingerencja w system. Na omni wystarczyło wgrać odpowiednie oprogramowanie i było ok , czy tu tak samo jest? A jeśli chodzi o samo przenoszenie tych plików może istnieje jakiś inny prosty sposób? Troche długo się rozpisałem ale to były te pytanie na które nie ogłem znależć odpowiedzi.

Edytowane przez dominik12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    sd asda das [/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Rozumiem przeglądałem ten temat juz są tam dwa podpunkty 1. root, 2 NON-MARKET APPS co on oznacza? Opcja dostępna w programie ,,unroot'' przywraca ustawienia z przed rotowania? W takim razie skoro PLANETA skierowałeś mnie na tą stronę, znaczy to że te programy działają tylko na zrotowanym systemie?

Edytowane przez PLANETA
    kosmetyka postu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA
    PLANETA skierowałeś mnie na tą stron, znaczy to że te programy działają tylko na zrotowanym systemie?

Tak dokładnie tylko na zrotowanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mam jeszcze jedno pytanie jak się ma sprawa z oddaniem telefonu na gwarancje jak się ma zrobionego root-a? I jeśli można wiedzieć co to jest NON-MARKET APPS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taczan
    To mam jeszcze jedno pytanie jak się ma sprawa z oddaniem telefonu na gwarancje jak się ma zrobionego root-a? I jeśli można wiedzieć co to jest NON-MARKET APPS?

Z oddawaniem na gwarancji jest różnie, jeśli telefon jest uszkodzony, to są małe szanse by sprawdzili wersje soft'a z racji niemożliwości, bądź i lenistwa. Nie mniej jednak istnieje pewne ryzyko, że odeślą Ci go.

Jeśli jednak nie jest uszkodzony całkowicie, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam wpierw wgrał oryginalny soft bez root'a.

Co do Non-market apps - jak sama nazwa wskazuje, zezwala Ci na instalowanie aplikacji nie tylko z marketu, lecz także takich, które pobrałeś sobie na komputerze i wrzuciłeś na kartę telefonu. Przydatne gdy w markecie nie ma aplikacji której szukasz (zniknęła, lub jest ukryta) bądź też nie chcesz płacić za nie (coś a'la piractwo)

Mimo wszystko nie przejmuj się i root'uj jeśli uważasz, że Ci się to przyda. Szanse na zepsucie telefonu są praktycznie zerowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam jestem tu nowy za 2 tygodnie kupuję galaxy ace i mam pytanie bo to też będzie mój pierwszy smartfon cały czas bazowałem na nokiach, ale mniejsza o to mam pytanie w zestawie dostaje się karte 2 gb micro SD prawda a jeżeli mam własną karte 8 gb micro SD to nie ma problemu z wykorzystaniem jej w tym telefonie wiem strasznie banalne pytanie wydaje mi się że chyba nie będzie problemu prawda ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    PLANETA

Tak nie ma z tym problemu, możesz wsadzić swoją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki kolego :) jeżeli jeszcze będę miał pytania to chętnie będę odwiedzał to forum i się udzielał a tym czasem czekam na mojego ace :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi