Skocz do zawartości
Gregs

ROOT Kiano Intelect ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam info z serwisu - znowu zmienili niby oprogramowanie. Sprawa trafi do sądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czym KingoApp nie potrafi zrootować tabletu Kiano Intelect. Po wielu próbach instalacji skryptu program KingoApp daje za wygraną i kończy pracę informacją o błędzie rootowania. Natomiast proces unroot w tym programie przebiega bez problemów.

No ale po tym zbyt długim wstępie czas zabrać się za rootowanie.

Aby uzyskać root na tablecie Kiano Intelect (prawdopodobnie też na innych urządzeniach z procesorem Intel Atom) musimy mieć :

Program- generator roota Shuame: www.shuame.com

Sterowniki Intela: Intel Drivers

Folder z plikami ROOT, który kopiujemy do pamięci Tabletu (po rozpakowaniu): ROOT.rar

Wszystkie składniki są do pobrania na stronach chińskich, ale ikona pobierania jest wyraźnie zaznaczona.

Pierwszym krokiem jest instalacja sterowników. Bez tego nic nam nie wyjdzie podczas rootowania.

Drugim krokiem jest rozpakowanie pobranego folderu ROOT i zapisanie go w pamięci tabletu. Folder ma jeszcze podfolder i jego trzeba zapisać (razem z zawartymi w nim plikami).

Trzecim krokiem jest zainstalowanie programu Shuame. Razem z programem instaluje się chiński sklep z aplikacjami, ale później po odinstalowaniu programu sklep się też odinstalowuje.

Czwartym krokiem jest włączenie trybu debugowania USB w naszym tablecie i zaznaczenie opcji instalacji programów z Nieznanych źródeł.

Uruchomienie programu Shuame na naszym komputerze i podłączenie tabletu do komputera kablem USB (w trybie debugowania USB).

Program wykryje nasz tablet i się z nim połączy. Przy okazji zainstaluje nam w tablecie apkę chińskiego sklepu z aplikacjami.

Uruchamiamy w programie Shuame okno wiersza poleceń i wpisujemy komendy instalujące nam pliki roota (zapisane w folderze ROOT, który wcześniej skopiowaliśmy w pamięci tabletu).

Po uzyskaniu roota mamy zainstalowaną aplikację do zarządzania prawami root- SuperSU oraz dodatkowo chińską aplikację również do zarządzania prawami root (Kinguser). Przy czym obydwie są zainstalowane jako aplikacje systemowe.

Po zrootowaniu wykonujemy przywracanie ustawień fabrycznych.

Aktualizujemy binarki klikając na SuperSU i usuwamy dwie chińskie aplikacje zainstalowane podczas procesu rootowania.

Chiński sklep usuwamy standardowo (z poziomu Menu>Aplikacje). Chińską aplikację do zarządzania prawami root (jako systemową) usuwamy za pomocą Titanium Backup lub eksploratorem plików z prawami root (np. RootExplorer).

Tu jest krok po kroku opisany przebieg rootowania: KIano Inelect ROOT

Tu jest miror, bo na Dropboxie dali mi bana za zbyt duży ruch. https://copy.com/EzdPFQK38XV8MphA

Powodzenia ;)

Witam, czy moglbys wrzucic wszystkie potrzebne pliki (zwlaszcza Shuame bo usuneli twoj mirror a chinska strona wywala QR code) na jakis trwalszy hosting? powiedzmy mega.co.nz? Szukam tych plikow poniewaz stoje przed zakupem tabletu i na dniach wlasnie bede podejmowac decyzje...

Edytowane przez rafalben

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Debuger

https://mega.nz/#!ztwCDK6Q!CgrgjoN1XtJi3nvLW-JOPw_E6h0j4tuD4eLh6puK8zo

_______________________________________________________________________________
    Jeśli autor zrobi reupload we własnym zakresie i będzie chciał usunąć powyższy link proszę o PW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majjin

Na tablecie Goclever Insygnia 700 Pro z procesorem Intel Atom Z2520 mam problem po włączeniu wiersza poleceń. Do tego momentu wszystko jest dobrze, wklejam folder ROOT to pamięci wewnętrznej, otwieram program, ten znajduje mój telefon i instaluje apkę, ale gdy włączam wiersz i wpisuję "adb root" wyskakuje mi informacja " adbd cannot run as root in production builds", a wpisanie późniejszych komend nie daje takiego efektu jak w poradniku:

66848716965887064861.png

Ewentualnie jeżeli nie da się z tym nic zrobić to może ktoś zna sposób na problem z baterią: tablet rozładowuje się bez żadnego ostrzeżenia gdy poziom baterii spada poniżej 50% (ta liczba stale rośnie, w ciągu ostatnich 2 tygodni rozładowywało się do 20, potem 30 i 40), a po podłączeniu do ładowarki i włączeniu tabletu ładuje się od 50%, a nie od 0. Podobno usunięcie pliku batterystats.bin ma pomóć, ale do tego potrzebny jest root, którego nie mogę zrobić.

Edytowane przez Miły
    Obrazy i filmy dajemy w znacznik spoiler...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cześć 

Dla sfrustrowanych tym badziewiem podaję inny sposób na root bo u mnie podany  w pierwszym poście nie działa. Metoda znaleziona na XDA "Intel Android Devices Root / Temp Recovery Session" by "social-design-concepts" wszystkie dzięki dla nich, ja jedynie dostosowałem recovery.fstab do potrzeb Kiano wersja przerobiona z Yoga.  

Działa na Intelect 10 3g, na innych do wypróbowania. Metoda bezpieczna ale wszystko robicie na własną rękę nie biorę odpowiedzialności za zbrikowane urządzenia. 

Instrukcja:

1. Rozpakować IntelAndroid-FBRL-Kiano-Intelect.zip

2. Podłączyć tablet do kompa ( USB Debug musi być zaznaczone tryb MTP )

2a. Skopiować SU do roota karty SD tableta

3. Uruchomić launcher.bat

4. Wpisać dużymi literami ACCEPT i enter

4a. Sprawdzić czy device status rozpoznaje nasze urządzenie 

5. wpisać T1 enter ( oczywiście zakładam że macie już zainstalowane sterowniki intela do pobrania z poprzednich postów, bez tego nie pójdzie )

6. tablet się zresetuje i wejdzie w sesję temp recovery CWM

7. wybieramy klawiszami +/- zatwierdzamy power

8. wybieramy Install zip 

9. wybieramy install from SD Card

10. ( u mnie Q lub O ) wybieramy dysk i szukamy wcześniej wgranego pliku zip SU 

11. naciskamy power i na następnym ekranie wybieramy YES

12. SU zostanie zainstalowany 

13. reset systemu 

14. po restarcie JEŚLI pliki SU chcą się zaktualizować i root nie zweryfikowany to musimy poszukać na necie aktualnego SU i powtórzyć procedurę Ja początkowo instalowałem wersję starszą i po restarcie nie chciały się zaktualizować więc znalazłem najnowszą wersję ( pamiętajcie też nie aktualizujemy SU przez TWRP lub CWM ) bo to było robione za pomocą sesji tymczasowej i custom recovery nie jest zainstalowany na stałe.

poniżej pliki do ściągnięcia  

ROOT

SU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    labik

Przyciskasz Vol (-) i Power. Najpierw przyciskasz Vol(-) i później Power. Trzymasz jednocześnie dwa przyciski przez ok. 20-25 sek. aż pokaże się ekran Droidboot. Przyciskami głośności wybierasz funkcję i zatwierdzasz Power.

Podajcie jakąś prawidłową kombinację bo w żaden sposób nie mogę wejść w recovery do hard resetu. Mam zablokowany intelect 7 a oprogramowania do niego też nigdzie nie widzę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@labik

Tu masz opisane jak wejść w recovery Kiano Intelect 7

http://www.hardreset.info/devices/kiano/kiano-intelect-7/

Trzymasz Power i Vol+ przez ok. 10 sekund. Po 10 sekundach puszczasz przycisk Power, a Vol+ trzymasz aż pokaże się Androidek. Wtedy puszczasz przyciski.

Następnie krótko przyciskasz Power, ale w tym czasie jak trzymasz Power krótko naciskasz Vol+.

Jak pokaże się menu recovery poruszasz się po nim przyciskami Vol + lub -, a zatwierdzasz Power.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, 

Mam problem, bo bawiłem się kiedyś odblokowaniem roota w Kiano Intelect 7 3G i po paru dniach padła mi bateria. Podłączyłem do prądu na noc ale rano już tylko witał mnie tylko ten ekran ładowania systemu, można czekać i czekać i nic się nie dzieje...

W związku z tym mam prośbę czy ma ktoś rom do tego tabletu? najlpepiej z instrukcją jak to zrobić z poziomu ADB bo do tej porty robiłem tylko takie rzeczy nagrywając plik zip na kartę SD, ale ten tablet takiej opcji nie ma w RECOVERY.

Będę bardzo wdzięczy za pomoc, stawiam piwo i tonie jedno !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Mam problem z tabletem, nieznane urządzenie rządanie deskrptora nie powiodlo sie tak jakby usb bylo zwalone, ale normalnie sie laduje tylko go komputer nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi