Skocz do zawartości
mexi

Bateria bardzo szybko się rozładowuje - po rozmowie telefonicznej

Rekomendowane odpowiedzi

mexi

Witam, szukałem odpowiedzi na forum jak i na innych, ale niestety nie znalazłem. Przechodząc do problemu - po rozmowie telefonicznej (nawet kilkusekundowej) bateria zaczyna bardzo szybko tracić energię mimo wyłączonego ekranu - po prostu telefon odłożony na stolik traci około 8-10% na godzinę. Jedyne rozwiązanie to zrestartować telefon - problem znika aż do kolejnej rozmowy telefonicznej.

Z zauważonych rzeczy w Better Battery Stats:

- w "CPU states" po rozmowie telefonicznej procesor nie wraca do stanu "Deep sleep" tylko utrzymuje się na 100MHz

- w "Kernel wakelock" pojawia się proces gpsd, który również dominuje nad innymi

GPS jest oczywiście wyłączony, nie jest to również problem z szukaniem zasięgu, bo telefon w tym samym miejscu zaczyna tracić energię dopiero po rozmowie telefonicznej.

Wydaje mi się, że problem pojawił się po którejś z aktualizacji CM 11, natomiast od miesiąca - miałem już chyba wszystkie ROMy - CM 9, kilka wersji CM 10, ostatnio wróciłem do stockowego recovery i ROMu - nic nie pomogło. Dziś zrobiłem totalny format pamięci wewnętrznej i ponownie zainstalowałem najnowszy CWM 2.7.4 z dawniej stabilnym CM 10.1.3 - również nie mam poprawy.

Czy wiecie co może być przyczyną? Ewidentnie problem pojawia się po rozmowie telefonicznej a mnie się już wyczerpały pomysły. Dziś zaczęło mi to wyglądać na jakiś problem z modemem (nigdy nie grzebałem w jego oprogramowaniu), ale może ktoś się z czymś takim spotkał. Liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snuffek

Wgraj na początek jakiegoś 3-plikowca, jeśli tam będzie ten sam problem to wina hardware.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Kolega pisał że wracał do stocka (raczej przez 3-plikowca) i robił formaty więc chyba nie ma sensu drugi raz.

gpsd to niekoniecznie coś z gps, wiem że widziałem to u siebie w BBS ale szczegółów nie podam. Ale skoro dzieje się tak na każdym romie (zakładam że po full wipe) to ciężko sądzić że to soft

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mexi

Wracałem do stocka akurat przez jednoplikowce, to może robić różnicę? Robiłem czyszczenie przez opcje w CWM (factory reset+wipe cache, wczoraj dodatkowo inne czyszczenia z opcji advanced). Wczoraj wieczorem wgrałem inny modem - bez zmian...

Martwi mnie, że podejrzewacie hardware, cały czas podejrzewałem jakieś niskopoziomowe procedury...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Wgraj 3-plikowca w takim razie. Rom 3-plikowy ma za zadanie wymazać wszystko z telefonu i od nowa spartycjonować pamięć, taki full format z instalacją Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zweryfikuj działanie na innej SIM, najlepiej innego operatora. Jak masz możliwość to też sprawdź baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mexi

Dzięki za propozycje, jutro spróbuję wgrać 3plikowca. Z SIM też sprawdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Najpierw to moze sprawdź to na innej nowszej baterii, bo bardziej wyglada mi to na baterie niz soft.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mexi

Siema,

Trochę póxno odpisuję, ale wydaje mi się, że problem został rozwiązany. A mianowicie - problemem były/są aplikacje google, gdyż po zainstalowaniu systemu BEZ tych aplikacji (które zawsze instalowałem jednoczasowo) problem zniknął. Zainstalowałem gapps i również wszystko było ok, natomiast problemem są aktualizacje tych aplikacji - po którejś z nich przestał działać GPS (duży problem ze złapaniem fixa, przed aktualizacjami - wszystko było świetnie). Pozostaje wyczyścić system i nie aktualizować gapps, ewentualnie tylko konkretne z nich. Aha, w paczce którą instalowałem (ze strony CM) nie było map google. Wydaje mi się, że wątek do zamknięcia a problem udało się w miarę rozwiązać.

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi