Skocz do zawartości
lozohcum

kernel [D2303] Custom Kernel CWM [JB/KK] /system R/W - AKTUALIZACJA

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz 4.4.4 to wgraj flashtoolem ten kernel Zippyshare.com - boot_D2303_4.4.4.img

po wlaczeniu tel dioda zapali sie na rozowo wtedy naciskasz vol - i trzymasz az dioda zmieni kolor na zolty i puszczasz powinno pojawic sie cwm

wychodzac z cwm nalezy wybrac opcje NO

Wgrywałeś kernel z cytowanego postu?

U mnie działa na androidzie 4.4.4

Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem wszystko według instrukcji. Dioda robi się różowa to naciskam i nic się nie dzieje, bootuje się do systemu. Naciskałem i trzymałem bądź klikałem vol- non stop i nic to nie dało. Gdy wgralem 4.4.2 i zflashowalem kernel z cwm to nie świeci się różowa dioda przy bootowaniu ale jak przytrzymuję vol- to tel vibruje lecz też nic się nie dzieje. Jakieś sugestie?

Edytowane przez Wojtizq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

Wojtizq na "bank" robisz coś nie tak i dlatego nie masz CWM .Georgi84 ma rację ten kernel z linku przez niego podany-ma CWM i jest do 4.4.4 i nr kompilacji 18.3.1.C.0.21

gbK19sx.png

f8Jx5v6.jpg?1

Ja również używam go od 2 m-cy i działa bez zarzutu :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

krzycho59 wgrałem kompilację 18.3.1.C.0.21 i ten kernel co Georgi84 podał w linku . Podczas bootowania (napis sony) zapala się teraz dioda różowa i naciskam bądź przytrzymuję vol - i dioda gaśnie (nie zapala się żółta) i bootuje się system a nie recovery. Spróbowałem również wgrać jb 4.3 + root i na to cwm (końcówka nr kompilacji romu i kernela zgodne) i po wgraniu kernela nie bootuje mi w ogóle system. Pojawia się logo sony i robi się czarny ekran i nic się nie dzieje.

Edytowane przez Wojtizq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wojtizq tel masz zrootowany i odblokowany bootloader(zrzut poniżej) - tak :)

i8skCqx.png

Ja mam zainstalowany Rom (sygnatura) i jak tylko pojawia się logo SONY naciskam i trzymam Vol -(ściszanie) i czekam. Zapala się dioda na różowo,trzymam cały czas wciśnięty Vol -(ściszanie).

Po chwili dioda zmienia kolor na żółty i cały czas mając wciśnięty Vol -(ściszanie) czekam aż do momentu przejścia tel w CWM.

Jestem pewien,że nie robisz wszystkiego dokładnie według kolejności.

Kernel działa na tym Romie i ma CWM :D.

Edytowane przez krzycho59

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdy miałem 4.4.4 to nie był zrootowany, bo do roota potrzeba cwm. Na 4.1.2 mam roota (towelroot) i odblokowany bootloader. Dokładnie tak mi pisze w service menu jak na obrazku u Ciebie. z tym przyciskiem vol- to już różne kombinacje robiłem, nic nie działa. Co może być nie tak? Dodam, że robiłem wszystko po kolei według instrukcji powtarzając 3 razy. Może poczekam aż ktoś zrobi jakieś cwm w postaci .zip i wgram przez seryjne recovery i może zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszedłem na jb na kompilację z końcówką 17 i wgrałem kernel z cwm i gdy pojawia się logo sony tel raz zawibruje to naciskam i nic. W dodatku ma bootloopa i tylko na stock kernelu chodzi poprawnie. Po zniknięciu napisu sony jest tylko czarny ekran podświetlony i tak w kółko sony, czarny ekran, sony, czarny ekran itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NIC444

Wgrywam kernel do JB 4.3 ale za każdym razem telefon po pojawieniu się loga sony przechodzi w czarny ekran !!!! Czy coś robię nie tak ?? BL odblokowany,root także zrobiony. PROSZĘ O POMOC!!

___________________________________________________________________________________________

04/005/2015 21:05:59 - INFO - Device connected in fastboot mode

04/006/2015 21:06:09 - INFO - Selected kernel (boot.img or kernel.sin): C:\Users\sebq\Desktop\boot_JB.img

04/006/2015 21:06:09 - INFO - Flashing selected kernel

04/006/2015 21:06:11 - INFO - sending 'boot' (13812 KB)...

04/006/2015 21:06:11 - INFO - OKAY [ 0.502s]

04/006/2015 21:06:11 - INFO - writing 'boot'...

04/006/2015 21:06:11 - INFO - OKAY [ 1.612s]

04/006/2015 21:06:11 - INFO - finished. total time: 2.114s

04/006/2015 21:06:11 - INFO - FASTBOOT Output:

sending 'boot' (13812 KB)...

OKAY [ 0.502s]

writing 'boot'...

OKAY [ 1.612s]

finished. total time: 2.114s

04/006/2015 21:06:11 - INFO - Please check the log before rebooting into system

04/006/2015 21:06:17 - INFO - Device disconnected

Cały dzień próbuje zrobić do CWM recovery ale każda próba kończy się tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie jesteśmy jedyni którzy tak mają NIC444. Na xda też borykają się z tym problemem niektórzy, tylko od czego to jest zależne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam taki sam problem jak Wojtizq. KitKat w wersji 4.4.4 18.3.1.C.0.21, bootloader odblokowany (bootloader unlocked: yes). Wgrywam podany w jednym ze wcześniejszych postów kernel. Uruchamiam urządzenie, zapala się różowa dioda, naciskam Vol-, nie zapala się żółta dioda, a telefon bootoje się do systemu. Kernel jest taki jak na screenie u krzycho59. Próbowałem różnych metod, od środy męczę się ze zrootowaniem tego tel. i nic nie pomaga.

http://imgur.com/EH4aUnt,nx04ElA#0
    http://imgur.com/EH4aUnt,nx04ElA#1

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, jestem na nie otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi