Skocz do zawartości
lozohcum

[D2303] Custom Kernel CWM [JB/KK] /system R/W - AKTUALIZACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś ma jakiś sposób na root (bardziej na wywalenie RIC) na najnowszym sofcie? Root nie problem bo można wgrać przez recovery z 4.4.2 ale kernel 4.4.4 z wyłączonym RIC jest do starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinien działać na nowym sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mikel25

Kernel do starszej wersji działa :) ale wyskakuje powiadomienie o możliwości zaktualizowania do 18.3.1.C.1.13   <_<

Edytowane przez Mikel25

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się w takim razie niezmiernie, bo myślałem że ten kernel od starszej wersji może bootloopa robić na nowszym, a z tym powiadomieniem, wystarczy uśpić centrum aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mikel25

W sumie racja nie pomyślałem o uśpieniu, czasem najprostrze rozwiazania są najlepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ma ktoś w końcu jakieś pomysły dlaczego część użytkowników nie może uruchomić recovery? Borykam się już długo z tym problemem, wgrywałem wszystkie możliwe romy, kernele i nie mogę odpalić cwm. Zwykłe recovery uruchomione z poziomu systemu (rom manager) działa prawidłowo, lecz cwm nie chce odpalać. Może rozwiązaniem problemu będzie zrobienie flashowalnego zip cwm i z poziomu stockowego recovery zainstalować (tak robiłem w starym galaxy ace 2 - tymczasowe recovery i bylo ok). 

Edytowane przez Wojtizq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mikel25

Sony nie ma stockowego recovery tak jak samsung, dostęp do recovery zyskujesz po wgraniu kernela który je posiada. 

Ja korzystam z tego kernela z CWM i działa za każdym razem o to link do paczki z kernelem https://drive.google.com/file/d/0B2x249iwGTPIWGpzVzd6dVl2QTQ/view?usp=sharing niestety nie pamiętam z jakiego źródła go pobrałem wiec nie mogę podać autora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każde urządzenie ma stockowe recovery, tylko inaczej się w nie wchodzi u różnych producentów. Mi ten kernel nie działa niestety, flashowanie przebiega pomyślnie lecz nie mogę wejśc do cwm gdy zapala się dioda klikam vol-, trzymam vol- i nic się nie dzieje, system bootuje się normalnie. Widzę że nikt jeszcze nie zna odpowiedzi na to pytanie.

Edytowane przez Wojtizq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najnowszy kernel można już pobrać. Wyłączone zabezpieczenie Sony RIC oraz dodane nowe recovery CyanogenMod'a.

1HYnnqj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi ma najnowszym kerneleu wciąż nie odpala recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi