Skocz do zawartości
lozohcum

[D2303] Custom Kernel CWM [JB/KK] /system R/W - AKTUALIZACJA

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączasz telefon. Włączasz, gdy zawibruje naciskasz pulsacyjnie Gośność - (minus, ten dolny). Co w tym trudnego?

Edytowane przez lozohcum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lozohcum już wspomniałem wcześniej że przy każdym kernelu robię to samo i nie mogę się dostać do tego recovery. Najpierw zrobiłem backup swoich kluczy, potem root na jb przez towelroot, odblokowałem bootloader według instrukcji na forum, w menu serwisowym teraz pisze bootloader unlocked: yes i przeflashowalem rom z odpowiednią końcówką do kernela najpierw pod jb, potem pod kk. Próbowałem już dosłownie każdej dostępnej wersji na forach i nic nie mogę zrobić. Wciąż nie mogę dostać się do recovery - teraz po aktualizacji kernela z nowym logo cyanogenmod na kit kacie tel bootuje do systemu normalnie (wcześniej miałem czarny ekran i nic się nie działo - zależnie od romu i kernelów). Wciaż naciskam vol down po zawibrowaniu telefonu przy sony logo i nic się nie dzieje. Próbowałem już różnych kombinacji klawiszy i WCIĄŻ TO SAMO!!! już mam powoli tego dosyć... Ale ponoć nie jestem jedynym użytkownikiem co tak ma bo na xda też są takie problemy.

Edytowane przez Wojtizq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W najnowszym kerneleu ładny wygląd ale cos te menu jest ubogie jak w innych CWM a gdzie jest

mounts and storage ,

making a backup, restoring a backup, install zip from sdcard .itd......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kajan

lozohcum już wspomniałem wcześniej że przy każdym kernelu robię to samo i nie mogę się dostać do tego recovery. Najpierw zrobiłem backup swoich kluczy, potem root na jb przez towelroot, odblokowałem bootloader według instrukcji na forum, w menu serwisowym teraz pisze bootloader unlocked: yes i przeflashowalem rom z odpowiednią końcówką do kernela najpierw pod jb, potem pod kk. Próbowałem już dosłownie każdej dostępnej wersji na forach i nic nie mogę zrobić. Wciąż nie mogę dostać się do recovery - teraz po aktualizacji kernela z nowym logo cyanogenmod na kit kacie tel bootuje do systemu normalnie (wcześniej miałem czarny ekran i nic się nie działo - zależnie od romu i kernelów). Wciaż naciskam vol down po zawibrowaniu telefonu przy sony logo i nic się nie dzieje. Próbowałem już różnych kombinacji klawiszy i WCIĄŻ TO SAMO!!! już mam powoli tego dosyć... Ale ponoć nie jestem jedynym użytkownikiem co tak ma bo na xda też są takie problemy.

A próbowałeś wchodzić do recovery poprzez program np. X-Parts lub podobny? Pamiętam, że ze 2 lata temu miałem czasem taki problem, oczywiście na innej Xperii. Tam jest opcja "reboot to recovery", zawsze toto działało:). Zaznaczam, nie wiem czy jeszcze rozwijają ten programik i czy działa z M2. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś wchodzić do recovery poprzez program np. X-Parts lub podobny? Pamiętam, że ze 2 lata temu miałem czasem taki problem, oczywiście na innej Xperii. Tam jest opcja "reboot to recovery", zawsze toto działało:). Zaznaczam, nie wiem czy jeszcze rozwijają ten programik i czy działa z M2. 

Na jb po instalacji kernela system się nie uruchamia tylko jest czarny ekran więc nie da się nic zrobić. Na kit kacie żeby takie programy działały potrzebny jest root a wgranie roota na tą chwilę działa tylko przez recovery więc lipa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kajan

Na jb po instalacji kernela system się nie uruchamia tylko jest czarny ekran więc nie da się nic zrobić. Na kit kacie żeby takie programy działały potrzebny jest root a wgranie roota na tą chwilę działa tylko przez recovery więc lipa...

Moim zdaniem powielasz jakiś błąd który powstał na samym początku. Nie ma prawa być czarnych ekranów i wszystko ma działać od początku. Ja bym odkręcił sytuację do stanu fabrycznego fona łącznie z przywróceniem backupu TA, zablokowaniem bootloadera itd. Następnie robić krok po kroku sprawdzają za każdym razem działanie. Musi wszystko działać prawidłowo. Jeśli nie, poprawiać każdy krok. Przechodzić do następnego przy w pełni sprawnym fonie. Odblokować bootloader w ostatnim momencie na najnowszym sofcie tuż przed wgraniem kernela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem powielasz jakiś błąd który powstał na samym początku. Nie ma prawa być czarnych ekranów i wszystko ma działać od początku. Ja bym odkręcił sytuację do stanu fabrycznego fona łącznie z przywróceniem backupu TA, zablokowaniem bootloadera itd. Następnie robić krok po kroku sprawdzają za każdym razem działanie. Musi wszystko działać prawidłowo. Jeśli nie, poprawiać każdy krok. Przechodzić do następnego przy w pełni sprawnym fonie. Odblokować bootloader w ostatnim momencie na najnowszym sofcie tuż przed wgraniem kernela.

Też myślałem w ten sposób, próbowałem 2 razy przywracać wszystko od nowa i wciąż to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jb po instalacji kernela z cwm tel nie odpala tylko robi się czarny ekran i bootloop, zaś na kk po instalacji system się bootuje normalnie lecz nie mogę wejść do cwm. Próbowałem zrootować kit kata i wejść do recovery przez np. x-parts lecz nie udało mi się zrootować na kk ponieważ sposób na roota kk jest tylko przez cwm instalacja supersu.zip a ja nie mogę wejść do cwm!!! Na jb gdy zainstaluję kernel od doomlorda ( do 2305 CWM-Based Recovery 6.0.4.6 Touch Recovery for Xperia M2 (Single SIM)) to telefon na jb bootuje lecz gdy zrestartuję przez x-parts do recovery to odpala mi nie cwm a standardowe recovery. Proszę POMOCY!

[Dodano: 31 marzec 2015 - 17:49]

lozohcum czy mógłbyś zrobić flashowalny plik .zip (tak abym mógł przeflashować przez stockowe recovery boot.img) kernela od jellybean? Może w ten sposób uda się mi to odpalić...

Edytowane przez Wojtizq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Natknąłem się dzisiaj na xda na recovery dla którego nie trzeba mieć odblokowanego bootloadera
[spoilero]http://forum.xda-developers.com/xperia-m2/general/d2303-philz-touch-recovery-6-t3047492[/spoilero]

przejrzałem cały temacik i moje pytanie, ktoś z was to testował? Czy można z tego rocovery normalnie instalować ROMy? (Pytam w celu upewnienia się)

Edit. Ups chyba zły temat, z góry przepraszam.

Edytowane przez farmersnk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Może kogoś zainteresuje kernel z wbudowanym recovery TWRP.

Oczywiście wyłączone RIC, jest dla wersji oprogramowania: 18.3.1.B.1.8 D2302 | 18.3.1.C.1.13 D2303 / D2403 | 18.3.1.A.1.7 D2305

Znaleziony na "Wschodzie" ;)  ,u mnie działa bez zarzutu :) .

Kilka zrzutów z mojego tel:

5vuLrkT.pngQwZSTTW.pngefr9b12.png

Instalacja,tak jak poprzedni,poprzez Flashtool(najwygodniej).

A dostajemy się do Recovery:

Podczas włączania telefonu, dioda świeci się na różowo (choć ustawienia gamma powinny fioletowy), przytrzymaj "Głośność -" aż wskaźnik zmieni kolor na żółty.

Link do pobrania-->https://db.tt/UIIQz3bY

Wystarczy wypakować i flasz :thumbup: .

Zrobiłem backup i TWRP automatycznie utworzył folder "TWRP" na karcie SD:

EB0nYcr.png

To zaznaczone - z automatu(wie żeby nie zawalić pamięć wewnętrzną ^^ ).

Obecnie robiąc Reboot,nie ma okienka z tym:

cxN2dKM.jpg

Miałem to przy pierwszym flaszu i klik na to zaznaczone i ponownie wszedłem w recovery i flasz Supersu i już spoko :rolleyes:

Ps. Po tej modernizacji forum,nie potrafię wrzucić grafiki w spoilery,przedtem bez problemu....

Może jakieś info...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi