Skocz do zawartości
patrick94

Przyciski dotykowe/funkcyjne samoczynnie się naciskają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wgraniu MIUI(przy poprzednich cm-ach było to samo) wersji 4.8.22 oczywiście przed tym wszystkie wipe-y a dodatkowo przed instalacją tego softa wgrałem pierwszy stockowy od lenovo a następnie aktualki przez flashtoola, do rzeczy.. Problem polega na tym, że samoczynnie co jakiś czas potrafi się naciskać jeden z trzech przycisków przez co, cokolwiek bym nie "tapnoł" na wyświetlaczu i tak od razu np. pojawi się np okno od czyszczenia pamięci, podczas tego precedensu owe przyciski nie działają gdy na nie tapne, wszystko powraca do normy po ponownym uruchomieniu leniwca(dodam, że robię to za pomocą przycisku a następnie zazwyczaj udaje mi się tapnąć uruchom ponownie chodź czasami zdarzało się, że musiałem wyciągnąć baterię.

Proszę o pomoc w przeciwnym razie będę zmuszony pisać do chin aby wymienili mi leniwca albo wysłali digitizer, chociaż wygląda to trochę jak problem raczej z softem, dodam również, że nie tylko Ja mam ten problem..

Edytowane przez patrick94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    powraca do normy po ponownym uruchomieniu leniwca
    Co to jest leniwiec? Edytowane przez awygo
    Autor poprawił tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ehh no tak ciężko wywnioskować.. a więc wyjaśniam.. lenovo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hollow

mam podobnie, albo sie same przyciskaja albo w ogole nie dzialaja, albo dotyk dziala jak "rozkalibrowany", podejrzewam jednak ze to moze byc problem hardwarowy - jakies styki albo cos, na razie nie jest to za czeste wiec jeszcze sie za to nie biore

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    okis14

Mam ten sam problem. Niezależnie od zainstalowanego romu, dzieją się podobne rzeczy. Najczęściej:

- blokują się przyciski na dole ekranu i nie reagują na dotyk, ani włączeniem podświetlenia ani swoją funkcją.

- czasami telefon zachowuje się tak jakby jeden z tych przycisków był przytrzymany bez przerwy. Np. tak jakby ciągle był trzymany przycisk "Home" i wtedy cały czas pojawia się okno do czyszczenia pamięci. Albo przycisk powrotu, wtedy nie można odpalić żadnej aplikacji, bo ciągle z niej się wychodzi.

Przy powyższych problemach wyświetlacz najczęściej reaguje prawidłowo na dotyk. Jednak czasami pojawiają się nieżalenie inne problemy, takie jak rozkalibrowanie dotyku, widoczne najlepiej przy pisaniu smsów. Dotykam jedną literę, a wybiera się inna przesunięta o kilka klawiszy, albo jest niemożność trafienia w ikonę wybranej apki. Jeszcze rzadziej pojawia się całkowity brak reakcji na dotyk.

Z moich obserwacji wynika, że częstotliwość tych problemów wzrasta, po wyciągnięciu go z kieszeni, albo z torebki po dłuższym czasie i również po odłączeniu telefonu od ładowania. Gdy telefon leży gdzieś bez nacisku na ekran, np. na stole to przy próbie jego użycia, taki problem z reguły nie występuje.

Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych w sprawach serwisowych użytkowników. Czy w takiej sytuacji warto zainwestować w wymianę digitizera? Bo na problem sofwareowy to mi już nie wygląda, testowałem to na 3-4 romach, również na stockowym - wgranym przez flashtoola i problem nie minął. Co prawda w różnych romach intensywność problemu była zmienna, ale żaden problem. Jeżeli nie digitizer to co jeszcze innego może mieć wpływ na opisane usterki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hollow

"...albo z torebki ..." "testowałEM to na 3-4 romach..." - jakiego koloru masz torebke? :D

zart zart, digitizera nie wymieniaj bo on jest nad ekran, przyciski sa z tego co sie orientuje osobnymi czujnikami, podejrzewam ze cos peklo albo sie zawilgocilo, trzeaby rozebrac wyczyscic i zlozyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aumman

Zobacz jak otworzysz obudowę z tyłu czy już nie był czasami rozkręcany... Popatrz na śrubki i dziury wokoło śrubek.

Jak kupiłem swojego to dotyk zaczynał wariować, email do sprzedającego i bez szemrania wysłali nowy ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    okis14

hollow, na tym filmie

widać jakby przyciski i ekran były podłączone do jednego czujnika. Z resztą też pisałem, że sprawa nie tylko dotyczy przycisków pod ekranem, ale też samego ekranu. Ktoś miał już okazję to sprawdzić?

Btw. torebka była mojej dziewczyny, wcześniej to ona używała tego telefonu, ale zbyt ją denerwował, więc się zamieniłem licząc, że go sobie ogarnę...

aummann, telefon nie ma żadnych śladów, które wskazywałyby na rozkręcanie.

Edytowane przez awygo
    Spoileruj załączniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sygi

Podpinam się pod temat, mam nowego A830 ( chinczyk, od polskiego posrednika ) od tygodnia i zauwazylem wieszajace sie przyciski funkcyjne...Czasami pomaga wyłączenie ekranu i ponowne włączenie, czasami trzeba odczekac troche - ogolnie zazwyczaj po jakims czasie zaczynaja reagowac ( 20 sek - 30 sek , 1 - 2 minuty różnie ) .

Pytanie czy od razu odsylac do sprzedawcy czy moze to bardziej software'owy problem .

poza tym mialem pare innych bugów - nie rozpoznawane kontakty, brak rotacji przy pisaniu smsow itp i tu pomogl gravity box.

pozdr

Sygi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mati23

Możesz pokusić się o zmianę ROMa, w Twoim przypadku nie wygląda to jednoznacznie na uszkodzenie mechaniczne. U mnie niestety to nie pomogło, mam problem z całym ekranem razem z dolnymi przyciskami. Jest dzień że nie działa wcale, zero reakcji, są dni gdzie działa ale nie reaguje do końca poprawnie. Prawdopodobnie pokuszę się o zmianę digitizera, zastanawiam się tylko czy lepiej zrobi to serwis czy na spokojnie ja.

edit. Dosyć sporo osób zgłasza się z podobnymi problemami, mam podejrzenia że mogli puścić wadliwą serię.

UWAGA! Dzwoniłem przed chwilą do Lenovo Polska i co? Miły Pan konsultant zadzwonił do kierownictwa dowiadując się iż "smartfony lenovo w najbliższym czasie nie będą wprowadzone w Polsce do sprzedaży", a co za tym idzie, brak serwisowania. W Rosji wprowadzili smartfony do sprzedaży i tam najbliżej poinformowali mnie o serwisie ale nic już więcej na ten temat nie wiedzą. (ciach)

Edytowane przez awygo
    Łączę się z Tobą w bólu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi