Skocz do zawartości
Qla123

[Aktualizacja] Aktualizacja aplikacji z pominięciem marketu google

Rekomendowane odpowiedzi

Qla123

Witam. Stworzyłem pierwszą swoją aplikację, plan lekcji. Jest już gotowa, lecz nie mogę jej wydać w markecie z braku licencji developera. Jako iż nie chcę jeszcze w nią inwestować, mam takie pytanie czy po instalacji aplikacji, da się ją aktualizować z pominięciem marketu. Jako że aplikacja to szkolny plan lekcji,a czasem dzieje się tak że plan jest zmieniany, ewentualne aktualizacje, zmiany itd. czy jest możliwość by aplikacja sama połączyła się z internetem, zobaczyła czy jest aktualizacja i poinformowała o tym użytkownika, po czym przeniosła go na daną stronę z downloadem, za jego pozwoleniem.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cubaza

Tak jest to możliwe.

Użytkownik instaluje aplikację na swoim smartfonie. Potem przy włączeniu aplikacji, albo raz dziennie, raz na tydzień czy jak tam wolisz, jest wysyłany request do serwera z pytaniem czy jest nowa wersja aplikacji. Jeśli wersja na telefonie różni się od tego co zwróci serwer to wyświetlasz informację, że jest do pobrania nowa wersja.

Poczytaj sobie o AsyncTask, requestach do serwera, i tym jak odbierać dane i je przerabiać. Bo na stronie musisz umieścić coś co Ci będzie zwracać wersję aplikacji na serwerze. Algorytm będzie wyglądać mniej więcej tak:

Wejście w aplikację(wersja 1.0 aplikacji) -> Wysłanie requesta do servletu z zapytaniem o numer wersji na serwerze -> serwer zwraca, że ma 1.1 czyli rózni się -> Wyświetlasz okno dialogowe, że jest nowa wersja i na dole przycisk, który wysyła do pliku nawet w zwykłej przeglądarce internetowej. I to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzakus

Qla123, w kodzie programu nie powinno być danych, jeśli zależy ci aby kod był wysoko jakościowy, a więc mechanizm aktualizacji łatwo powinno się dać zrobić przez jakiś AlarmManager i IntentService, a wszystkie dane trzymać w jakieś bazie danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi