Skocz do zawartości
uzar103

PowerBank - One M7 wariuje po podłaczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam powerbank, zapewne jest jakiejś firmy "krzak" ponieważ nie mogę nawet tego ustalić, otrzymałem ją w "gratisie" ale nie o tym chce mówić. Pomimo, że może będzie działać krótko i jest byle jakie, to nie znaczy ze ma nie działać wcale.

Jest naładowana (może nie do pełna ale na pewno sporo). Po podłączeniu do HTC One M7 (różnego rodzaju kablami, zaczynając od oryginalnego od powerbank, poprzez oryginalny od HTC, aż po zwykły tani kabel usb) telefon wariuje, a bynajmniej jego proces ładowania wygląda to mniej więcej tak: ładuje -> nie ładuje -> ładuje -> nie ładuje -> ładuje -> nie ładuje ->.... w ciągu sekundy zmienia stan, po czym bateria się nagrzewa i spada, nie próbowałem robić tego długo bo zapewne bateria w telefonie się popsuje, ale jestem pewien, że ciągłe tak wygląda ładowanie w HTC M7. Zszokowany tym zachowaniem sięgnąłem po poprzedni mój model HTC czyli Desire S, o dziwo on ładuje się tak jak powinien bez żadnych przeszkód. I moje pytanie jest chyba jasne, dlaczego M7 tak reaguje, co mogę zrobić, co mogę sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Nie otrzymasz konkretnej informacji jeżeli nie jesteś w stanie podać parametrów powerbanku. właściwie to powinienem przenieść wątek do odpowiedniego działu ale póki co jakiś tam niewielki procent może wskazywać na problemy z Twoim One.

Gdybając:

- Twój powerbank po podłączeniu do HTC One mógł obniżyć napięcie z powodu zbyt mocnego obciążenia (HTC One "bierze" ok 950 mA, Desire X 700-900 mA) - stąd elektronika One wariuje

- przetworniki 3,7-5V są jakości adekwatnej do nazwy urządzenia (Desire ma większą tolerancję na wahnięcia-niesprawdzona teoria)

Co możesz sprawdzić? Jak Twój HTC pracuje z innymi powerbankami. Mam jeden powiedzmy markowy (Sunen), jeden półwynalazek i jeden całkowicie wynalazek. Wszystkie ładują HTC One bez problemów.

Edytowane przez baca01
    poprawiłem mAh na mA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ja mam oryginalny HTC 6000mah i maly Nokia DC16. Obydwa laduja telefon szybko i sprawnie. Najlepiej jakbys sprawdzil na powerbanku markowym. Idz do Saturna i podlacz wystawowy Nokia DC19 lub jakikolwiek i zobacz, jesli masz taka mozliwosc oczywiscie. Przypuszczam, ze wina lezy po stronie powerbanka.

Nexus 7 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@baca01 mowa była o Desire S nie X jeśli to ma znaczanie ale ok ogólnie zrozumiałem Twoje przesłanie, jeśli uda mi się znaleźć kartke na której było cokolwiek napisane to dam znać, natomiast na samym produkcie jest informacja "out 5V, in 5V". Nie widzę już na temat mHz.

@DaN995 na pewno przy okazji będąc w sklepie sprawdzę, natomiast to dziwna sytuacja :-/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@up

Fakt, źle odczytałem. W takim razie to jeszcze starszy model, następca Desire którego miałem przez 4 lata, który potrzebował ok 650-750 mA. 5V in/out to napięcie ładowania powerbanku (in) oraz telefonu (out). W tzw tanich powerbankach napięcie to może nie zostać utrzymane co w powiązaniu z niskim prądem ładowania - wartośc wyrażana w miliamperach, mA a nie MHz jak pisałeś - daje niewystarczające źródło zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi