Skocz do zawartości
Bartynsky

LG G3 - podłączenie do TV i obcięty obraz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam potrzebę podłączenia LG G3 do telewizora LCD Sony KDL-32S5600 (rozdz. 1920x1080).

Celowo kupiłem Slimport adapter i obraz jest wyświetlany w dobrej jakości.

Niestety, obraz jest ucięty na górze i po bokach.

W TV brak możliwości ustawienia proporcji obrazu samodzielnie, są gotowe formaty tj. 16:9, auto, 4:3 etc. - żaden z nich nie zapewnia odpowiedniego efektu.

Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zane

a ustawienie proporcja pikseli 1:1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

opcji pikseli 1:1 nie znalazłem.

na opcji "auto" obraz jest ucięty do tego stopnia, że nie widać godziny w prawym górnym ekranu telefonu.

---------- Post dołączono 25-09-14 o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano 24-09-14 o 17:02 ----------

do tego, przy podłączeniu telefonu do telewizora, często następuje samoczynne rozłączanie i łączenie jednostek w przypadkowym momencie, w efekcie ekran telewizora nie wyświetla ekranu smartfona przez kilka sekund... oczywiście problem nie występuje przy standardowym połączeniu kabla HDMI (tego samego) do np. laptopa.

może to wina adaptera? ktoś ma podobne problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki sam problem, więc to nie wina slimport'u, da się coś z tym zrobić? Wina oprogramowania, urządzenia?

Co do ustawienia obrazu to, w tv od LG jest proporcja 1:1 pikseli A np w Samsungach taka opcja "bez overscanu".

Co do przerywania to na moim LG 32lg2100 przerywa na obu moich kablach jeden zwykły drugi 10M, na obu gniazda,u rodziców na Samsungu działa na jednym kablu i na jednym gnieździe na innym kablu i w drugim wejściu nie... wytłumaczy mi to ktoś?

Wreszcie, po wielu próbach znalazłem kabel 5m który działa. Przetestowałem z 8 sztuk i wreszcie kabel Omega zakupiony w Realu działa. Niestety nie wiem od czego to zależy, wszystkie były 1.4, co prawda w tym działającym nie ma literki a, Ethernet i w obie strony sygnał. No nic może komuś się kiedyś przyda ta informacja.

Edytowane przez Robert.raziel
    połaczyłem posty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi