Skocz do zawartości
Byku700

Lagi w grze, błagam o pomoc!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio z kumplami zgadaliśmy się, aby powspominać dobry czasy i zagrać w pierwszą część Call of Duty.

Mam internet z Vectry 10 MB, gram na PC i korzystam z ethernetu.

Problem jest taki, że mam ogromne lagi, od 300 do 900 w momencie, gdy siostra włączy swojego laptopa, na którym korzysta z internetu poprzez WiFi. W ogóle nie da się grać. Zawsze ją proszę, aby chociaż nie otwierała dziesiątek zakładek, YT, Skype, GG i innych rzeczy na raz... Po wysłuchaniu mojej prośby, ping spada do ok. 250...

Natomiast gdy nie korzysta z internetu, to oczywiście jest w normie, ok. 50.

Jak poradzić sobie z tym problemem? Doprowadza mnie to do szału, bo nikt nie potrafi w domu zrozumieć, że przez jej laptopa ja nie mogę grać, nikogo to nie obchodzi.

Dodam, że jest jeszcze drugi PC, który również ma podłączony ethernet i wszystko jest okej.

Proszę, wręcz błagam was o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłącz wifi w routerze.

No chyba że masz wgrane na routerze ddwrt/openwrt to ogranicz przepustowość dla jej maca do 10 kilobitów, wszyscy powinni być zadowoleni :D

A tak w ogóle to pewnie zapycha upload videorozmowami, z nim w vectrze jest nieciekawie.

Ew poszukaj na stronie routera QoS, może fabrycznie jest jakiś prosty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyłącz wifi w routerze.
    Nie bardzo rozumiem jak?
    No chyba że masz wgrane na routerze ddwrt/openwrt to ogranicz przepustowość dla jej maca do 10 kilobitów
    Nie wiem co oznacza ddwrt/openwrt - w sprawach sieciowych jestem zielony.

A przepustowość ograniczałem w swoim PC. Wpisałem gpedit.msc w oknie uruchamiania. Próbowałem na jej lapku tak zrobić, ale wyskakuje jakiś komunikat przy próbie wpisania tej komendy... nie da się otworzyć nawet edytora lokalnego.

Moze przeinstaluj sterowniki ?
    Kilka razy miałem format, pobierałem zatem co nowsze i starsze sterowniki. Problem raczej nie tkwi w tym.

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać... umawiamy się na granie, wszyscy mają dobry ping, a ja przez siostrzyczkę nie mogę grać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x