Skocz do zawartości
symndz

gps nie lapie fix - niska czułość gps?

Rekomendowane odpowiedzi

symndz

Witam,

drecza mnie watpliwosci czy nowo nabyty Galaxy nie ma problemow z hw/sw modulu gps. Ma ktos jakies podobne doswiadczenia a moze jakies rady jak temu zaradzic?

Po prostu moduł ma tragicznie niską czułość. Dosc powiedzieć ze w pomieszczeniu przy oknie praktycznie nie ma szans na zlapanie fixa (i widzi gora 3 satelity) a dopiero otwarcie okna pozwala zlapac fix. Czyli zero planowania trasy w domu!. W efekcie w drodze autem, gdzie musze przy szybie ustawiać telefon by zlapac fix i tak go zgubi kiedy odkładam telefon na siedzenie. Mialem rozne gpsy, wlacznie z modulami na kablu rs (chyba z roku 2003) TomToma, ktory potrafil zgubic sygnal w średnio gestej zabudowie ale lapal fixa w oknie! (stad nie wydaje mi sie ze cos nie tak jest, bo po prostu cos jest nie tak)

Mam całkiem świeży model (chyba?):

PDA: I7500XXIH9

Phone: I7500XXIH9

H/W: MP 0.401

RefCallDate: 2009.02.25

CSC: I7500PRTIH1

Bulidtime 2009.08.25

zdecydowalem sie na oddanie do serwisu 23-stycznia-2010, wiec zobaczymy co bedzie sie dzialo :)

Edytowane przez symndz
    dodanie tresci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larw

Miałem to samo... Oddałem telefon do punktu Playa. Nie miał jeszcze tygodnia, więc zarządałem nowego, gdyż nie chciałem mieć od razu naprawianego telefonu. Po długim męczeniu zarówno mnie jak i mojego punktu Play'a (Samsung twierdzi, że jest wszystko OK) dostałem nowiutki egzemplarz.

Niestety on też łapie fixa tak jak opisujesz. Pomocą jest włączenie pomocy ustalania położenia w oparciu o siec. No nic, da się z tym żyć, ale dla mnie to np. nie do przyjęcia, gdyż w trasie korzystając z GPS w telfonie (poprzedni model) często przekładałem karte używając telefonu tylko do GPS, a karte miałem w prostsyzm modelu, gdyż musiałem z niego czesto korzystac.

Niektórzy napiszą, że wszystko mają OK, ale niestety chyba po porstu trafili "szostke w totka" albo mają mniejsze wymagania co do GPS. Mój jeden model wymieniony, drugi działą tak samo, a trzecie kolegi również ma tę przypadłość. Także myslę, że raczej tak już jest.

Podsumowanie:

Włączysz pomoc w ustaleniu położenia przez sieć, to nie będzie tak źle, ale bez tego rewelacji się nie spodziewaj.

Dane: GPS sprawdzany na Google maps, GPS Status, Sygic Maps, ustalanie tagów geograficznych aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam zawsze odpalam na chwile siedz przy uruchomieniu GPSa. Lapie momentalnie. Siec wylaczam i wtedy juz trzyma :)

No niestety, to nie jest GPS samochodowy (a i ten potrafi lapac po kilku minutach dopiero).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    larw
    No niestety, to nie jest GPS samochodowy

Wierz mi, że są telefony często mające już kilka lat, które łapią fixa w kilka sekund. Nie mają one żadnego wspomagania fixa siecią, a powalają naszego Galaxy na łopatki :P

taka jego uroda, czy tam brzydota...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tam nie mam problemow fix okolo 20 sekund sygnal dobrze trzyma szczegolnie na ndrive bardzo dokladnie i plynnie pokazuje pozycje na sygic jest juz troche gorzej bo tak jakby program mial opoznienie ale ndrive rewelacja szkoda ze nie ma paczki za radarami :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    symndz
    Niektórzy napiszą, że wszystko mają OK, ale niestety chyba po porstu trafili "szostke w totka" albo mają mniejsze wymagania co do GPS. Mój jeden model wymieniony, drugi działą tak samo, a trzecie kolegi również ma tę przypadłość. Także myslę, że raczej tak już jest.

potestuje jutro nawigacje w drodze włączajac teraz ten a-gps bo na razie nie mam pojecia kiedy dziala i ani jak sie włącza :)

Tak teraz jeszcze mysle czy czasem akurat wizyta w serwisie by nie pomogla. Skoro jest szansa na zalatwienie sprawy software'owo. S moze miec serwis takich rzeczy w trybie awaryjnym i w ciagu 24h nawet moga sie postarac o napisanie latki (moze nawet przez S-E :D?). Tylko trzeba wytrwalosci chyba wtedy.

Telefon ten nie kosztuje grosze i rownie dobrze moglem poczekac na Nexusa albo cos z Android 2.0 wziasc (bo tam rfcomm zalatwia sprawe zewnetrzengo GPSa). Choc jakies HTC to bylby kompromis slaby (brak LED, AMOLED itp). Jesli na to wyglada ze ten typ tak ma to bedzie faktem zadziwiajacym! I taki skandal nadaje sie do uokik czy europejskiej instancji .. a-gps jest dodatkiem a nie wymogiem do pracy modulu gps .. Co ciekawsze ze akurat informacje o czułości gps NIE SĄ chyba nigdzie podawane na necie w przejrzysty sposob. Zas jedyna informacja o slabej czułości znalazlem na forum gdzies w swiecie. Jednak co innego info ze nie odbiera w fixa mieszkaniu a co innego ze gubi na drodze (I akurat ktos moze mieszkac w bunkrze :))!

Pewnie w takim razie jeszcze zerkne do papierowej instrukcji albo zasiade "na upartego" by wydobyc te dane przez neta .. chyba nie są ukrywane(?)

Wierz mi, że są telefony często mające już kilka lat, które łapią fixa w kilka sekund.

hot fixa :) pewnych barier przeplywnosci danych do fixa sie nie przeskoczy ale generalnie im wyzsza czułość tym lepiej ...

ale ale DOKŁADNIE jedno jest pewne, ze ten egzemplarz (moj i jak slysze paru innych) odstaje negatywnie z czułościa od wspolczesnej reszty swiata i naruszja zasady uczciwej konkurencji (o renomie firmy nie wspomne)

(czulościa mierzona efektywnie, bo nie wiem czy to wina sprzetu czy soft gubi satelity moze)

ja tam nie mam problemow fix okolo 20 sekund

jak slysze opinie, to moge zalozyc ze masz a-gps wlaczony i dla tego masz tak szybko dane o polozeniu

btw. skad mozna pobrac NDrive w PL? u mnie na Android Market nic nie ma takiego... trzeba miec proxy po drodze czy z offline instalowac?

Edytowane przez Amsfkfns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest do pobrania na tym forum wystarczy poszukac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    symndz
    Jest do pobrania na tym forum wystarczy poszukac

zerkne, dzieki!

co ciekawe problem pojawia sie na innych modelach Androidalnych

tu i podobnie z G1 .. (szkoda ze nie pobawilem sie dluzej G1, mialbym porownanie)

naprawde ciekawa sprawa!

Edytowane przez Amsfkfns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piotrpo

GPS ma prawo nie działać w pomieszczeniach - tak po prostu jest. Mam gps chodzący na SIRFStarIII, czyli module uważanym za najlepszy na rynku konsumenckim i na parapecie potrafi on łapać fixa przez kilkadziesiąt minut, a później z wykresu trasy wynika, ze biegam po okolicy w promieniu 100m z prędkościami zbliżonymi do 1Mach. W telefonach generalnie montowane sa zintegrowane układy Qualcom, mające min. funkcję gps, które uważane są za dużo słabsze od SIRF. Po mimo tego na galaxy wspomaganym siecią fix jest łapany w czasie liczonym w sekundach.

Jeżeli mieszkasz np. w żelbetonowym bloku, a okna masz z szybami tzw. termicznymi, to zapomnij o złapaniu cold fixa w pomieszczeniu za pomocą jakiegokolwiek mobilnego gps.

Natomiast gubienie fixa po odłożeniu telefonu na siedzenie w samochodzie wydaje się już jakąś usterką i faktycznie nie powinno mieć miejsca.

Włącz internet w telefonie i pozwól na lokalizowanie za pomocą sieci - u mnie fix przy takich ustawieniach liczy się naprawdę w sekundach - raczej kilku niż kilkunastu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w Galaxy gps na otwartej przestrzeni chodzi idealnie. Fixa lapie doslownie w 10-15 sek. Natomiast w mieszkaniu nie jest w stanie zlapac ZADEN GPS. Mam bardzo dobry gps Sony i tez nie jest w stanie zlapac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi