Skocz do zawartości
Areczan

zamulenie i nagły spadek poziomu naładowania baterii + szybkie rozładowywanie

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowałem wczoraj batteryminder i typoclock. wczoraj raz zamulił mi się trochę system, ale było to chwilowe, więc nie przejąłem się tym. dziś doszło do czegoś podobnego, tylko że nie mogłem zupełnie nic zrobić z telefonem. w tym momencie batteryminder pokazywał stan w granicach 65%. zdecydowałem się po prostu wyłączyć telefon i włączyć ponownie, jednak potem ten sam program wskazywał już 30%. niebardzo wiem, co się stało? to któryś z powyższych programów mógł spowodować takie coś?

inna sprawa odnośnie baterii. jestem zaniepokojony szybkim rozładowywaniem. odłączyłem telefon od ładowarki o 7 rano, teraz mam 25%. mam włączonego gmaila, muzyki słuchałem łącznie przez godzinę, na kilka minut otworzyłem operę, napisałem ze 20 smsów i to tyle. może po prostu moja bateria w jakiś sposób się jeszcze nie uformowała (jest to w ogóle konieczne, czy od początku powinna mieć dobre "przebiegi"?), bo telefon mam od czwartku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

Spróbuj zaktualizować softa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jesteś sam jeśli chodzi o baterię. Przed momentem dzwoniłem do Samsunga i miła Pani powiedziała mi, że najwięcej prądu zżera Automatyczne synchro i Push. Battery Monitor Widget nie pokazywał jednak skoków w zużyciu prądu ... ciągle było 5mA - czyli OK. A telefon potrafi wchłonąć przez noc 20% baterii. Jeśli jednak to co mówiła ta Pani jest prawdą (a Battery Monitor Widget się myli), to co to za smartphone w którym nie możesz być on-line, bo bateria nie wytrzyma ani doby przy umiarkowanym użytkowaniu ... :facepalm: Chyba gruchnę tym kawałkiem koreańskiego plastiku o bruk :D:PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

@subuk

Nie chciał bym Cię martwić, ale masz ewidentnie coś skopane. Albo masz zainstalowaną jakąś aplikację, która wali w ch...i zżera Ci baterię, albo twoja bateria jest wadliwa. Takie rzeczy jak Ty wypisujesz nie powinny mieć miejsca. Fakt bateria nie est tu mocną stroną, co zresztą już nie raz było opisywane na tym forum, ale powinna Ci wytrzymać bez problemu co najmniej 24 godziny, przy takim korzystaniu z telefonu jak piszesz. Oddaj do serwisu, albo ewentualnie jak masz jakiegoś znajomego z tym telefonem zamień się z nim na baterię, będziesz wtedy wiedział gdzie leży problem.

@Areczan

Tak jak kolega wyżej zaproponował, zaktualizuj soft bo tak szybkie rozładowanie baterii nie powinno mieć miejsca. I wyrzuć te programy, albo wyeliminuj który odpowiada za twoje problem. Przywiecha systemu oznacza, że coś się ze sobą gryzie i może to powodować nadmierne zużycie baterii. Ja dzisiaj na przykład miałem z rana 75% baterii, pograłem w Bravehart ponad godzinę czasu, później słuchałem muzyki przez przeszło 2 godziny, polatałem po necie przez półtora godziny (net 3G), no i baterię podłączyłem dopiero o 15:20 czyli po powrocie do domu. Fakt faktem miała już tylko 12%, ale wytrzymała. Gdyby nie ta gra wynik był by o niebo lepszy, jednak gry są BARDZO prądożerne. Dodam jeszcze, że telefon odłączony od ładowarki w niedzielę z samego rana, z tym że w niedzielę mało co z niego korzystałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Spróbuj zaktualizować softa.

Pasmo podstawowe: I9100XXKE4

Wersja jądra: 2.6.35.7-I9100XXKE4

Nie wiem czy to jest ten ostatni. W Kies nic nowego mi się nie pojawia, ale widzę, że niektórzy mają w wersji jądra końcówkę KE7.

Zastanawiam się jeszcze nad inną rzeczą. Irytuje mnie bardzo, że kiedy wychodzę z aplikacji, to tak naprawdę nie kończy ona swojego działania. muszę wchodzić w ustawienia -> aplikacje -> uruchomione usługi i tam dopiero zatrzymuję działanie.

a) da się coś z tym zrobić?

b) czy to może być przyczyną takich problemów?

demola , problem polega na tym, że jestem totalnie zielony w sprawach Androida i nie mam bladego pojęcia, który program odpowiada za te niedogodności

Edytowane przez Areczan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola
    Pasmo podstawowe: I9100XXKE4

Wersja jądra: 2.6.35.7-I9100XXKE4

Nic nie musisz jednak aktualizować, masz aktualną wersję.

Zastanawiam się jeszcze nad inną rzeczą. Irytuje mnie bardzo, że kiedy wychodzę z aplikacji, to tak naprawdę nie kończy ona swojego działania. muszę wchodzić w ustawienia -> aplikacje -> uruchomione usługi i tam dopiero zatrzymuję działanie.

a) da się coś z tym zrobić?

b) czy to może być przyczyną takich problemów?

Ale po co? Te procesy nie zjadają Ci baterii, telefon ich nie wyłącza po to żebyś później mógł sobie je szybciej odpalić. Jedynie co to zabierają one trochę pamięci RAM, ale akurat w tym telefonie to najmniejszy problem, bo jej nie brakuje. Gwarantuje Ci, że to nie to jest przyczyną twoich problemów. Tu masz ładnie opisane o aplikacjach podtrzymywanych przez system i dlaczego nie warto ich wyłączać:

http://forum.android.com.pl/f31/dlaczego-nie-powinienea-ua-ywaae-auto-task-killera-w-androidzie-66432/

Ale przecież sam napisałeś, że :

zainstalowałem wczoraj batteryminder i typoclock. wczoraj raz zamulił mi się trochę system, ale było to chwilowe, więc nie przejąłem się tym. dziś doszło do czegoś podobnego, tylko że nie mogłem zupełnie nic zrobić z telefonem. w tym momencie batteryminder pokazywał stan w granicach 65%. zdecydowałem się po prostu wyłączyć telefon i włączyć ponownie, jednak potem ten sam program wskazywał już 30%. niebardzo wiem, co się stało? to któryś z powyższych programów mógł spowodować takie coś?

A wiec trop był dobry, może warto nim podążać :) Odinstaluj jedną aplikację, jak nie pomoże to drugą, a jak i to nie pomoże to obie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chyba gruchnę tym kawałkiem koreańskiego plastiku o bruk :D:PP

Masz coś skopane idź do serwisu.

U mnie bateria schodzi 2% w nocy.

Albo rzuć tym plastikiem o ziemię

i będziesz miał święty spokój...

i my również :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wywaliłem typoclock i snowstorma, zobaczymy, co się wydarzy.

odłączyłem telefon od ładowania 15 minut temu, batteryminder pokazuje, że od pełnego naładowania uleciało już 5%. nic z tego nie rozumiem. ok. 6 godzin na baterii? to jakiś żart? takie przebiegi można uzyskać w najlepszych laptopach, ale w nowoczesnym smartfonie to jest śmiech na sali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    papux

Nie wiem ile razy będzie trzeba wam powtarzać że battery drain występuje na wszystkich telefonach z systemem 2.3.3 również innych producentów.

Trzeba było poczytać przed zakupem telefonu lub wstrzymać się do wyjścia 2.3.4 a nie teraz narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola
    odłączyłem telefon od ładowania 15 minut temu, batteryminder pokazuje, że od pełnego naładowania uleciało już 5%. nic z tego nie rozumiem. ok. 6 godzin na baterii? to jakiś żart? takie przebiegi można uzyskać w najlepszych laptopach, ale w nowoczesnym smartfonie to jest śmiech na sali.

No fakt to jest żart, nie powinno tak być. Sprawdź jeszcze czy nie masz uruchomionego procesu "Udostępnianie połączenia", najszybciej znajdziesz ten proces w ustawieniach/ Otelefonie/ Użycie baterii...jeżeli jest tam to wymuś jego zatrzymanie, bo potrafi on skutecznie rozładowywać baterię. Jeżeli go nie masz, odinstaluj jeszcze ten drugi program batteryminder, czy jak mu tam. Jeżeli to nie pomoże to wipe telefonu, a jak i to nie da rady...to ja już nie mam pomysłów.

ie wiem ile razy będzie trzeba wam powtarzać że battery drain występuje na wszystkich telefonach z systemem 2.3.3 również innych producentów.

Trzeba było poczytać przed zakupem telefonu lub wstrzymać się do wyjścia 2.3.4 a nie teraz narzekać.

No tak, tylko nie wszyscy na o cierpią i jak to wytłumaczyć? Ponadto jednym KE4 rozwiązał z tym problem jeżeli wierzyć zapewnieniom tu na forum, a innym dalej nie, więc coś tu jest nie tak. Niemniej jednak warto popróbować znaleźć przyczynę, bo wcale nie koniecznie za ekspresowe rozładowywanie się baterii musi odpowiadać battery drain.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi