Skocz do zawartości
antonella

TAB Quadra 9.7 - problem z dźwiękiem w słuchawkach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem jest następujący: Gdy słucham muzyki poprzez głośnik, wszystko gra, lecz gdy zakładam słuchawki już nie jest tak fajnie. Dźwięk, zarówno przy odtwarzaniu filmów, jak i słuchaniu muzyki jest niewyraźny, jakby stłumiony i nic nie słychać. Ściągnęłam już kilka programów do odtwarzania muzyki, jak i filmów, ale problem nie znika. Pomyślałam, że jest to problem słuchawek, ale na innych jest to samo, lecz gdy wyjmę wtyczkę dosłownie na milimetr, dźwięk leci w jednej słuchawce, ale jest czysty i wyraźny.

Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale tablet był już wcześniej używany.

Z góry dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę, że albo:

a/ uszkodzone jest gniazdo słuchawkowe (to się zdarza)

b/ słuchawki mają nieco inna niż wymagana wtyczkę i nie łączą się dobrze z tabletem (tak wiem, że próbowałaś innych słuchawek, spróbuj jeszcze ze dwie różne pary pary - mam w odtwarzaczu podobny problem i mogę słuchać tylko z jedną parą słuchawek. Z innymi sa problemy, a różnica we wtyczce rzędu 0,5mm może mieć znaczenie)

jednak stawiam na uszkodzenie gniazda, wbrew pozorom jest o to dość łatwo, nawet nie specjalnie. Mogło się też gniazdo rozlutować i nie łączy się prawidłowo gdzieś z płytką PCB tabletu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mel371

A ja dopuściłbym jeszcze 1 wyjście tj. wgranie nowego romu lub reinstalacja.

Pisze tak bo sam miałem identyczny przypadek, tylko że na quadra 7.

Wgrałem dzisiaj nowy rom i głos jest idealny. Aczkolwiek się nie znam wiec tak tylko informuję :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi