Skocz do zawartości
parys88

[Problem] Dyktowanie tresci sms za pomocą funkcji glosowych. Jest czy nie ma?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mysle ze kazdy wie o co chodzi. No wlasnie, jest to czy nie ma w arcu? Podobno android ma taka funkcje wbudowaną fabrycznie, ja poki co owszem znalazlem funkcje rozpoznawanie mowy ktora dziala w wyszukiwarce google (ktorys tam widget zaraz po pierwszym uruchomieniu na ktoryms tam pulpicie), dzieki czemu wyszukiwanej frazy nie musze wpisywac, wystarczy ze powiem, doinstalowalem jezyk polski, dzieki czemu moge za pomoca glosu przeszukiwac internet po polsku.

No dobra ale bardziej mnie interesuje dyktowanie tresci sms. Funkcja jest i dziala ponoc nawet po polsku (mimo ze teroretycznie jest tylko po angielsku) juz od androida 2.2. Podobno jest - wystarczy ja aktywowac na klawiaturze ale chyba nie w SE, bo ja za zadne skarby nie moge jej w telefonie znalezc.

Czy funkcja ta nazywa sie google talk lub google voice talk? Jesli tak to gdzie ja znalezc i zainstalowac? Jesli nie to jak to sie nazywa i skad ja sciagnac i zainstalowac (w markecie oczywiscie burdel)? A jesli nie nie to czy sa jakies dobre alternatywne aplikacje w miare dobrze obslugujace jezyk polski ktore moglibyscie mi polecic?

No to tyle, jak zwykle jak chce cos wytlumaczyc to sie spisuje jak glupi... pozdrawiam

Edytowane przez parys88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dante
    Mysle ze kazdy wie o co chodzi. No wlasnie, jest to czy nie ma w arcu? Podobno android ma taka funkcje wbudowaną fabrycznie, ja poki co owszem znalazlem funkcje rozpoznawanie mowy ktora dziala w wyszukiwarce google (ktorys tam widget zaraz po pierwszym uruchomieniu na ktoryms tam pulpicie), dzieki czemu wyszukiwanej frazy nie musze wpisywac, wystarczy ze powiem, doinstalowalem jezyk polski, dzieki czemu moge za pomoca glosu przeszukiwac internet po Polsku.

Sorry, że podpinam się pod twój temat, ale jestem ciekaw jak ci sie udało to uruchomić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaczne od tego ze ja uzywam tego tylko (na razie) na standardowej przegladarce, i najprosciej jest to uzywac na domyslnym widżecie (nazywa sie "szukaj" z ikonka google), oprocz pola gdzie wpisuje sie szukana fraze, po prawej jest mikrofon, po klknieciu cos tam mowimy (tylko po angielsku). Wiec wlazlem w ustawienia > ustawienia glosowe >rozpoznawanie mowy > i tam byla jakas opcja zeby sciagnac dane dla twojego regionu (znaczy sie dla polski), juz nie mam tej opcji bo mam ja sciagnieta ale cos kolo tego sie nazywa. Sciagnalem a pozniej ustawilem domyslny jezyk polski. I wyszukiwanie spoko dziala (w miare wyraznie i nie zbyt szybko trzeba mowic). Podstawowym warunkiem jest ze musimy byc polaczeni z internetem.

Troche chaotycznie wiem ale mam nadzieje ze zrozumale.

A ponawiajac moj problem, chodzi mi o to zeby to aktywowac w pisaniu sms, bo wiem ze sie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Google voice search + better keyboard 8 tego posta napisałem używając tego zestawu jak widać całkiem dobrze rozpoznaje język polski

pisane na Arc'u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działanie tylko sms tak ale także w każdym programie którym wymagany wprowadzanie tekstu za pomocą klawiatury to również podyktowane mówiąc

pisane na Arc'u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Niestety musisz zapomnieć o interpunkcji

pisane na Arc'u

EDIT:

Te wszystkie posty podyktowałem mówiąc do telefonu:) Przepraszam, że w 3 osobnych postach ale Tapatalk nie dołącza postów. Jak widać możliwości są naprawde spore, niestety trzeba mówić dosyć wolno i wyraźnie:) No i są polskie znaki. o Ile w smsach to akurat bolączka w innych aplikacjach może sie okazać przydatne:) W polsce i tak to nei dziala w pełni... bo np jak masz w systemi ustawiony Eng... to możesz powiedzieć call Adam, dzwoni do adama.... text to Monika... piszesz smska do moniki :) Po polsku niestety komendy nie działają:)

Edytowane przez czerwus
    wyjaśnienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

dzięki, działa, teraz zostało mi się chwile pobawić ustawieniami, i pokombinowac jak najbardziej pod siebie:) piwko leci

p.s. szkoda że musimy być online by moc tego używać, a poza tym spoko:)

Edytowane przez parys88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa również ze swift key, naprawdę znakomicie rozpoznaje słowa, można bardzo szybko pisać tym wiadomości

Sent from my LT15i using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Działa również ze swift key, naprawdę znakomicie rozpoznaje słowa, można bardzo szybko pisać tym wiadomości

Sent from my LT15i using Tapatalk

Noo.. raczej... :) Nie sugeruje że better keyboard to jedyna opcja... po prostu u mnie to tak działa i jest spoko:) Kiedyś na magicku próbowalem jeszcze HTC Ime czy jakoś tak... ale coś mi nie podeszla... :)

Niestety trzeba o tym wspomnieć ze Google Voice Search musi mieć dostęp do internetu, żeby działać:) O ile 3 3G jest spoko to EDGE już nie bardzo.

Czytałem gdzieś o bibliotekach które i nstaluje sei na telefonie i które działają offline, ale niestety nie jestem w stanie podać źródła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szop

A czy ktoś z was wie, czy działa voice ze Swype?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi